Resultater
 
Se regler under "Championater".
2015
 

Den 26. – 27. september 2015 Distrikt 10 mesterskab for hold i Egum Rideklub. Heste-holdet blev nr. 3 og på holdet var Maria Ladefoged Pedersen og Skovlys Don Cobra, Birgitte Michlenborg og Delcapone, Emma Hannibal og Skovlunds De Nice samt Gitte Dam og N.O.H´s Ramstein.

Pony-holdet blev også nr. 3 og på holdet var Natajsa Fredskilde Laursen og Novochento, Julie Bøtker Lorensen og Quoster De Láube, Malou Kristiansen og Orchid´s Helenae og Emma Okkels Bærholm og Lindveds Hesper.


Den 19. – 20. september 2015 Udvidet klubstævne Sabro Rideklub
Githa Nørager og Connery fik en 1. plads i MB0 med 66,41 %

Udvidet klubstævne Ry Rideklub
Githa Nørager og Connery fik en 1. plads i MB0 med 63,98 %.

Udvidet klubstævne Faaborg Rideklub

Julie Bøtker Lorensen og Quoster de Láube fik en 2. plads i LC3 med 69,2 % og en 1. plads i LB3 med 70,17 %. Det betød, at de også blev nr. 2 i stævnets samlede sensommer cup.


Den 20. september 2015 Elevmesterskab og klubmesterskab i spring 2015.

LD1 m/trækker - elevryttere:

Nr. 1 blev Laura Amalie Friis Pedersen på Møllegårdens Brunette med 69,44 %

Nr. 2 blev Lerke Skytte på Ramses med 68,06 %


LD1 - elevryttere:

Nr. 1 blev Mille Andersen på Møllegårdens Brunette med 68,61 %

Nr. 2 blev Liv Kramer på Møllegårdens Brunette med 68,06 %


LD2/LC1 procentklasse:

Nr. 1 blev Olivia Kusk på Daisy med 70,00 % i LD2


Slalom - elevryttere:

Nr. 1 blev Kathrine Christensen på Daisy


I LX var der fejlfri roset til:

Chili Aarup Didriksen på Daisy

Sabine Jepsen på Møllegårdens Brunette

Olivia Kusk på Daisy

Oscar Bjerg Latrache på Møllegårdens Brunette

Sara Ellegaard på Møllegårdens Brunette

Liv Kramer på Møllegårdens Brunette


Elevmester junior:

Nr. 1 blev Kathrine Christensen på Daisy

Nr. 2 blev Mille Andersen på Møllegårdens Brunette


Elevmester unge:

Nr. 1 blev Chili Aarup Didriksen på Daisy

Nr. 2 blev Sabine Jepsen på Møllegårdens Brunette

Nr. 3 blev Olivia Kusk på Daisy


Klubmester spring pony & hest:

Nr. 1 blev Frederikke Skytte på Ramses – LC min.

Nr. 2 blev Julie Sofie Riis på Skovlys Mari-Boza Pekenja – LC min.

Nr. 3 blev Anna Kathrine Østergård Nielsen på Nørlunds Fingal – LC min.


I spring show-klassen var der fejlfri roset til Kathrine Ahrenfeldt og Egatta i både 65 cm og 70 cm.


Den 12. september 2015 Klubstævne Sdr. Omme Rytterklub
Julie Riis og Skovly's Cazador fik i LA12%-klassen en 1. plads i LA1 med 71% og en 2. plads i LA2 med 70 %


DM for hold i Frederikshavn Rideklub
Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchid´s Helenae fik en 2. plads  LA4 med 67,969 % og en 3. plads i LA4 med 68,594 %.  


Den 29. – 30. august 2015 Distriktsstævne i Bording Rideklub
Natasja Fredskilde Laursen og Novochento fik en 1. plads i LA3 med 68,667 %.

Udvidet klubstævne Årslevgård rideklub
Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Ice Age V fik en 3. plads i LC1 med 69,8 %.

Udvidet klubstævne Vamdrup Rideklub
Emma Hannibal og Skovlunds De Nice fik en 1. plads i LA2 med 70,69 % og en 1. plads i LA4 med 67,647 %.


Den 22. – 23. august 2015 Distriktsstævne i Silkeborg Rideklub
Natasja Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 1. plads i LA6 med 66,71 %.


Elitestævne i Trakehner forbundet

Kathrine Ahrenfeldt og Egatta fik lørdag en 2. plads i LA6 med 69,47 %. Søndag vandt de Let Finalen i LA6 med 66,58 % og blev dermed Championatsvindere for 7-års og ældre heste.


Den 15. – 16. august 2015 Tørring Uldum Rideklub - Distriktsmesterskab i distrikt 10 for U25.

Birgitte Michlenborg Pedersen og Delcapone fik i 1. afdeling en 1. plads i LA2 med 69,655% og i 2. afdeling fik de en 2. plads i LA4 med 67,892%.

De flotte resultater gav sammenlagt en 1. plads og dermed blev Birgitte og Delcapone distriktsmestre 2015.


Internt stævne Stald Melby

Julie Riis og Skovlys Cazador fik en 3. plads i LA1 med 69,8 % og en 3. plads i Melby Horses mesterskabet i LA1 til 69,4 %


Den 8. - 9. august 2015 Udvidet klubstævne i Hedensted Rideklub

Margit Gregersen og Armstrong fik en 2. plads i LC1 med 67,60 %.

Malou Kristiansen og Ice Age fik en 5. plads i LD1 med 69,44 %. 

Kathrine Ahrenfeldt og Egatta fik en nul-runde i spring – show klassen, hvor de sprang 60cm

Emma Hannibal og Skovlunds De Nice fik en 2. plads i LA5 med 66,3 % og en 3. plads i LA6 med 66,1 %


Den 12. juli 2015 Haflinger/fjordheste stævne i Haderslev

Tina Pagh Dalgaard og Rocco Vårby fik en 1. plads i LB3 med 66,2% og en 2. plads i LA2 med 65,3%.Gitte Dam og N.O.H's Ramstein deltog i Jysk Rideuges MB kostume kür, hvor de opnåede en 3 plads med 68,806%.

Den 20. – 21. juni 2015 Sponsorstævne Sportsrideklubben Skovly

Lørdag vandt Chilli Årup Didriksen og Daisy LD2/LC1 showklassen med 70,714% i LD2, hvor Sabine Jepsen og Møllegårdens Brunette blev nr. 2 også i LD2 med 68,810%.

I LD% klassen vandt Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph med 70,476% i LD2 og Anja Weroniecki og Timon fik en 2. plads med 69,286% i LD2.

LC% klassen blev vundet af Frederikke Skytte og Ramses som red til 68,20% i LC1, og på 2. pladsen kom Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph med 67,80% i LC1.

LA% klassen blev vundet af Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo som red en LA5 til 70,33%.

Holdmesterskabet blev vundet af Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph, Emma Hannibal og Skovlunds De Nice og Anna Thorstein Davidsens og Stegstedsgårds Annabell, som red henholdsvis en LD2 til 68,810%, en LA4 til 72,059%, og en PRT til 69,359%.

I denne klasse fik Anne Mette Hesselstrøm Johansen og Max en individuel 1. pl. med 72,5% i LD1, Emma Hannibal og Skovlunds De Nice fik en 2. pl. og Anna Thorstein Davidsen og Annabell opnåede her en 3. pl.

Søndag vandt Lerke Skytte og Ramses LD1 med trækker, med 69,722%.

I LD12/LC1% klassen gik både 1. og 2. pladsen til Chilli Årup Didriksen og Daisy med henholdsvis 72% i LC1 og 71,905% i LD2.

LD/LC% klassen blev vundet af Anna Kathrine Nielsen og Fengal som red en LD2 til 71,429%, 2. pladsen gik til Søs Mikkelsen og Zafira som red til 70,20% i LC1 og 3. pladsen gik til Anne Mette Hesselstrøm Johansen og Max som red en LC3 til 69,60%

LA1234% klassen blev vundet af Maria Bjerg og Kundu som red en LA1 til 70,56% og 2. pladsen gik til Birgitte Michlenborg Pedersen og Delcapone som red en LA3 til 68,621%

LA56GP% blev vundet af Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo som red en LA5 til 68,83% og 2. pladsen gik til Emma Hannibal og Skovlunds De Nice som red en LA5 til 67,5%

I spring var der nulrunder til Oscar Bjerg og Daisy i 30 cm og 40 cm., Julie Lorensen og Rosengårdens Nakuma også i 30 cm. og 40 cm., Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock i 60 cm. og til Frederikke Skytte og Ramses i 60 cm. og 70 cm.

Den 21. juni 2015 Udvidet klubstævne Sabro Rideklub
Mette Stelmach og Sartos Simply the Best fik en 1. plads i LA456% klasse med 61,33% i LA5.

Den 20. juni 2015 Fjordhestestævne Branderup
Tina Dalgaard og Rocco Vårby fik en 1. plads i LC1 med 72% og en 1. plads i LC3 med 72,6%


Den 14. juni 2015 Distriktsstævne Skårupgaard Ridecenter
Malou Kristiansen og Orchid's Helenae fik en 2. plads i LA5 med 67,883 %


Den 5. – 7. juni 2015 Udvidet klubstævne Horsens Rideklub
Frederikke Skytte og Ramses fik en nul-runde i både LE og LC spring.

Distriktsstævne Årslevgårdens Rideforening
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en første plads i både LA5 og PRI med henholdsvis 64,66 % og 63,63%.

Distriktsstævne Hedensted Rideklub
Emma Hannibal og Skovlunds De Nice fik en 4. plads i LA1 med 70,741 % og en 4. plads i LA4 med 68,971 %

Den 30. maj 2015 Udvidet klubstævne Tørring-Uldum Rideklub
Mette Godsk Stelmach og Sartors Messi fik en 2. plads i LD2 med 64,72 % og en 3. plads i LD1 64,16 %.

Den 23. maj 2015 Udvidet klubstævne Ponygården Solvang
Line Bredahl og Lewis fik i LC% klassen en 2. plads i LC3 med 70,8 % og en 4. plads i LC1 med 70,4 %.

Den 14. – 17. maj 2015 Udvidet klubstævne Vejle Rideklub
Line Bredahl og Lewis fik en 2. plads i LC3 med 65,4%.


Distriktsstævne Davinde Rideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 1. plads i LA2 med 69,06 %, en 2. plads i LA2 med 70,63 % og en 2. plads i LA4 med 68,75 %.
Birgitte Michlenborg og Delcapone fik en 4. plads i LA2 med 66,55 % og en 3. plads i LA4 med 67,5 % .


Distriktsstævne Morsø Rideklub
Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen og Novochento fik en 4. plads i LA2 med 68,125 % , en 1. plads i LA3 med 70,0 % og en 1. plads i LA4 med 66,875 %.

Emma Hannibal og Skovlunds De Nice fik en 7. plads i LA3 med 64,1 %.

Julie Sofie Riis og Skovlys Cazador fik en 3. plads i LA1 med 69,63 %.

Julie Sofie Riis og Skovlys Mari-boza Pekenja fik en 2. plads i LA2 med 62,66 %.

Pia Marvig Nielsen og Don Carlos S fik en 4. plads i LA3 med 67,07 %.


Den 9. maj 2015 Udvidet klubstævne Hylke Rideklub
Line Bredahl og Lewis fik en 1. plads i LC1 med 69,0 %.

Den 25. april 2015 Distriktsstævne i Egtved Rideklub
Pia Marvig Nielsen og Don Carlos S fik en 6. plads i LA2 med 69,483 %.

Den 18. – 19. april 2015 Udvidet klubstævne Horsens Rideklub

Dorte Bundgård Christiansen og Moulin Rouge fik en 4. plads i LC1 med 70,0% og en 1. plads i LC2 1 med 70,625%.


Tina Pagh Dalgaard og Rocco Vårby fik en 1. plads i LC2 med 71,5%.


Line Bredahl og Lewi fik en 3. plads i LC1 med 73 %, en 1. plads i LC1 med 72,6 % og en 1. plads i LC3 med 68 %.


Julie Riis og Mari-boza Pekenja fik en 1. plads i LA1 med 68,44 % og på Cazador fik Julie en 1. plads i LC1 med 75,8 %.


Birgitte Michlenborg og Delcapone fik en 2. plads i LA1 med 67,963 % og en 2. plads i LA2 med 68,621 %

Distriktsstævne Herning Rideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 3. plads i LA1 med 65,17 %, en 1. plads i LA2 med 62,97 % og en 4. plads i LA3 med 66,5 %.

Landsstævne Solrød Rideklub
Natajsa Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 3. plads i LA6 med 66,23 %

Den 12. april 2015 Haflinger/fjordhestestævne

Tina Pagh Dalgaard og Rocco Vårby fik en 1. plads i LC1 med 69,8% og en 2. plads i LC2 med 68,125%.

Udvidet klubstævne Boller Rideklub

Emma Hannibal og Carbon fik en 3. plads i LA2 med 68,1 % og en 6. plads i LA3 med 65,34 %.

Den 3. – 5. april 2015 Distriktsstævne SRKS

Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 1. plads i LA3 med 72,0 %


Natasja Fredskilde Laursen og Novochento fik en 2. plads i LA3 med 69,5 %, en 2. plads i LA1 med 67,59 % og en 2. plads i LA3 med 67,67 %


Natasja Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 2. plads i PRI med 67,0 %


Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchid´s Helenae fik en 2. plads i LA4 med 65,63 % og en 1. plads i LA3 med 67,83 %


Anna Thorstein Davidsen og Stegstedgaards Annabell fik en 1. plads i PRT med 68,46 % 


Emma Louise Eslund og Festina´s Kilimanock fik en 3. plads i LA1 med 66,0 % og en 1. plads LA3 med 65,67 %


I SRKS 10 års jubilæumscup, der var sponseret af Sydbank fik Natajsa Fredskilde Laursen og Novochento en delt 4. plads sammen med Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma.

Den 22. marts 2015 Udvidet klubstævne Djursland Rideklub
Dorte Bundgård Christiansen og Moulin Rouge fik en 1. plads i LC1 med 69,0 % og en 2. plads i LC3 med 69,8 %.

Den 21. – 22. marts 2015 andsstævne Sundeved Rideklub
Anna Thorstein Davidsen og Stegstedgaards Annabell fik en 3. plads i PRT med 68,12 % og en 3. plads i PRM med 67,48 %.

Distriktsstævne Brande Rideklub
Malou Kristiansen og Orchid´s Helenae fik en 2. plads i LA3 med 68 %.

Den 14. - 15. marts 2015 Sportsrideklubben Skovly med klubmesterskab i dressur

Klubmester for hest blev Kathrine Ahrenfeldt på Egatta i LA1.

På andenpladsen kom Birgitte Michlenborg Pedersen på Skovlunds De Nice i LB3

På tredjepladsen kom Julie Sofie Riis på Skovlys Cazador i LC1. 

Klubmester for pony blev Anna Thorstein Davidsen på Stegstedsgaards Annabell i PRM.

På andenpladsen kom Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen på Fjordglimt Mr Gipson i PRI

På tredjepladsen kom Julie Bøtker Lorensen på Rosengårdens Nakuma i LA4.

Resultater i de øvrige klasser:
LD% klasse pony: Tredjeplads til Frederikke Skytte på Ramses med 66,11 % i LD1.

LA% klasse pony: Førsteplads til Julie Bøtker Lorensen på Rosengårdens Nakuma med 70,833 % i LA3 og en andenplads til Sebastian Jepsen på Samson med 68,793 % i LA1.

LC% klasse hest. Førsteplads til Pernille Thomsen og Skovlys Don Ripasso med 69,4 % i LC1. 

LA% klasse hest: Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Egatta med 73,1 % i LA3. 

LD% klasse pony: Andenplads til Anna Kathrine Østergaard Nielsen på Nørlunds Fingal med 67,778 % i LD1. 

LA% klasse pony: Tredjeplads til Julie Bøtker Lorensen på Rosengårdens Nakuma med 68,833 % i LA3.

LC% klasse hest: Andenplads til Pernille Thomsen og Skovlys Don Ripasso med 71 % i LC1.
 

LA1234% klasse hest: Andenplads til Pernille Thomsen og Jacuzzi med 70,37 % i LA1. Pernille Thomsen og Jacuzzi fik også tredjepladsen med 69,482 % i LA2. Pia Marvig Nielsen og Don Carlos S fik femtepladsen med 68,824 % i LA4 og på sjettepladsen kom Kathrine Ahrenfeldt og Egatta med 68,448 % i LA3.

1. afdeling af klubmesterskab pony:
Førsteplads til Anna Thorstein Davidsen på Stegstedgaards Annabell med 70,366 % i PRM.
Andenplads til Frederikke Skytte og Møllegårdens Brunette med 69,2 % i LC1.

1. afdeling klubmesterskab hest:
Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Egatta med 70,556 % i LA1
Andenplads til Birgitte Michlenborg på Skovlunds De Nice med 70 % i LB3
Tredjeplads til Julie Sofie Riis på Skovlys Cazador med 68,6 % i LC1.

2. afdeling af klubmesterskab pony:
Førsteplads til Anna Thorstein Davidsen  på Stegstedgaards Annabell med 77,39 % i PRM
Andenplads til Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson med 70,625 % i PRI.

2. afdeling klubmesterskab hest:
Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Egatta  med 70,37% i LA1.
Andenplads til Birgitte Michlenborg Pedersen på Skovlunds De Nice med 69,138 % % i LB3

Jubilæums Cup sponseret af Hornsyld Købmandsgård.

For pony blev Anna Thorstein Davidsen og Stegstedgaards Annabell nr. 2 og Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma blev nr. 3.

For hest blev Kathrine Ahrenfeldt og Egatta nr. 1 og Pernille Thomsen og Skovlys Don Ripasso blev nr. 3.

Den 1. marts 2015 Distriktsstævne Ølgod Rideklub
Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen og Novochento fik en 1. plads i LA1 med 65,9 %

Fastelavnsstævne Søndag den 22. februar 2015
Fastelavnsdressur-show for ponyer: Nr. 1 blev Anna Kathrine Østergaard Nielsen og Fingal med 65,56 % i LD1. Nr. 2 blev Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchid´s Helenae med 65,26 % i LA5..

Fastelavnsdressur-show for heste LD – LC: Nr. 1 blev Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph med 67,62 % i LD2. Nr. 2. Blev Signe Stidsen og A Part of Me med 66,67 % i LD1. Nr. 3 blev Birgitte Michlenborg og Dynast Blut E med 65,21 % i LC2.

Fastelavnsdressur-show for heste LB - LA blev vundet af Maria Ladefoged Pedersen og Skovly´s Don Cobra med 68,52 % i LA1. Nr. 2 blev Emma Hannibal og Skovlunds De Nice med 68,5 % i LA5.LD1 for elevryttere: Nr. 1 blev Amalie Kryger og Flicka med 73,89 %. Nr. 2 blev Laura Marvig og Marabou med 71,94 og Mille Andersen og Møllegårdens Brunette. Nr. 4. Blev Sara Ellegaard og Møllegårdens Brunette. Nr. 5 blev Julie Jepsen og Daisy med 71,39 %.

LD2/LC1 for elevryttere: Nr. 1 blev Olivia Kusk og Daisy med 70,952% i LD2 og nr. 2 blev Chilli Årup Didriksen og Daisy med 70 % i LD2..

I LX for elevryttere var der fejlfri roset til: Sabine Jepsen og Møllegårdens Brunette, Oscar Bjerg Latrache og Møllegårdens Brunette og Sara Ellegaard og Møllegårdens Brunette.

I fastelavnsspringning var der fejlfri roset til: Anna Kathrine Østergaard Nielsen og Fingal, Kathrine Ahrenfeldt og Egatta (2 gange), Frederikke Skytte og Buschhof samt Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma (2 gange).

Udklædning dressur for pony blev vundet af Anna Kathrine Østergaard Nielsen, nr. 2 blev Frederikke Skytte og nr. 3 blev Malou Møller Lykkegaard Kristansen.

Udklædning dressur for hest blev vundet af Pia Marvig, nr. 2 blev Sara Sejersen, nr. 3 blev Signe Stidsen og som nr. 4 kom Maria Ladefoged Pedersen og Emma Hannibal.

Elev udklædning blev vundet af Chilli Aarup Didriksen, nr. 2 blev Lerke Skytte, nr. 3 blev Oscar Bjerg Latrache, nr. 4 blev Sara Ellegaard og Chantal Milo og nr. 5 blev Marie Søndergård.

Den 21. – 22. februar 2015
Distriktsstævne Billund Rideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 2. plads i LA1 med 66,04 % og en 1. plads i DK Rosetter Cup med 67,8 % i LA3.

Den 14. – 15. februar 2015
Distriktsstævne Hedensted Rideklub
Pia Marvig Nielsen og Don Carlos S fik en 2. plads i LA2 med 69,828 %
Kathrine Ahrenfeldt og Egatta fik en 7. plads i LA1 med 65,741 %.

Den 1. februar 2015
Udvidet klubstævne Svendborg Rideklub
Emma Hannibal og Skovlunds De Nice fik en 3. plads i LA2 med 69,66 %.

Den 24. – 25. januar 2015
Distriktsstævne Svendborg Rideklub
Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 2. plads i LA6 med 68,026 % og en 1. plads i PRI med 68,0 %.
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 1. plads i LA4 med 66,719 %.

Distriktsstævne Ikast Rideklub
Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchid’s Helenae fik en 2. plads i LA3 med 65,2 %

Den 17. – 18. januar 2015
Distriktsstævne Hedensted Rideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 2. plads i LA4 med 66,875 %. 
Natasja Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 1. plads i LA6 med 72,105 % og en 4. plads i PRI med 69,75 %. 

Pokalfest lørdag den 10. januar 2015.
Vinderne af pokalerne for 2014 blev:

Minipokal, dressur: Olivia Kusk.

Minipokal, spring: Olivia Kusk og Chilli Årup Didriksen.

Intern dressur, pony: Malou Møller Lykkegaard Kristiansen.

Intern dressur, hest: Emma Hannibal.

Intern spring, pony: Julie Sofie Riis.

Intern spring, hest: Stine Knudsen.

Udenbys dressur, pony: Camilla Jeppesen.

Udenbys dressur, hest: Mette Godsk Stelmach.

Udenbys spring, pony: Julie Sofie Riis.

Udenbys spring, hest: Stine Knudsen.

Udviklingspokal, pony: Malou Møller Lykkegaard Kristiansen.

Udviklingspokal, hest: Kathrine Ahrenfeldt.

UPS-pokal: Julie Sofie Riis.

Flidspokal: Maria Fredskilde.

Bedste kammerat-legat: Helene Nilsson. 

Den gyldne kost: Dorte Didriksen.

Ryttere, der var faldet for aldersgrænsen til at ride pony: Camilla Jeppesen, Anne Kathrine Eslund og Line Cecilie Riis.


2014

2013

Den 28, december 2013

Klubstævne Hedensted Rideklub
Sebastian Jepsen og Samson deltog i LC show klassen og fik en 3. plads i LC1 med 69,38% og en 1. plads i LC3 med 69,58%

Den 15. december 2013
Klubstævne Horsens Rideklub
Sebastian Jepsen og Samson fik en 2. plads i LC1 med 66.88 %

Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 1. plads i LA3 med 70,0 %


Den 7. - 8. december 2013
Distriktsstævne Skovly
Dorte Bundgård Christiansen og Electric Boogie fik en 2. plads i LA1 med 67,692 % og en 2. plads i LA2 med 65,862 %
 
Interne klasser:
LD - LC show:  Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma blev nr. 1 med 69,792 % i LC3. Nr. 2 blev Line Cecilie Riis og Skovly's Surprise med 69,375% i LC1.

LB - LA show: Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe blev nr. 1 med 71,667 % i LA3. Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave blev nr. 2 med 67,656 % i LA4.

 

LD - MB2 show for hest: Nr. 1 blev Stine Knudsen på Højersmindes Herbert med 68,75 % i LC1. Nr. 2 blev Maria Bjerg Latrache på Daio med 67,0 % i LD1.

 

Den 30. november - 1. december 2013

Klubstævne i Dalby Rideklub
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 1. plads i LB1 med 66,97 % og en 2. plads i LA1 med 67,25 %.

Dorte Bundgård Christiansen og Electric Boogie fik en 4. plads i LA1 med 69,23 %.

 

Distriktsstævne i Herning Rideklub

Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 2. plads i LA4 med 66,562 %

Den 23. - 25. november 2013.

Diamantstævne i Lykkeshøj Rideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 3. plads i LD1 med 71,0 % og en 7. plads i LD2 med 68,61 %.

Udvidet klubstævne i Vejle Rideklub

Sabrina Fredslund og Magic White Dream fik en 3. plads i LB1 med 65,93% og en 5. plads LA1 med 66,15%.

Den 23. - 24. november 2013:
Julestævne Sportsrideklubben Skovly:
LD show for pony: Nr. 1 blev Anna Lykke Mortensen på Fronethig Superstar DJ med 64,00% i LD1.

LC show for pony: Nr. 1 blev Line Cecilie Riis på Skovly´s Surprice med 69,79% i LC1. Nr. 2 blev Jasmin Aarup Didriksen på Skovly´s Ditte og Julie Bøtker Lorensen på Rosengårdens Nakuma med 63,54% begge i LC1.

LB show for pony: Nr. 1 blev Emma Louise Eslund på Festina's Kilimanock.

LA show for pony: Nr. 1 blev Natajsa E. F. Laursen på Fjordglimt Mr Gipson med 69,31 % i

LA1. Nr. 2 blev Emma Louise Eslund på Festina's Kilimanock med 66,38 % i LA1.

"Forældre"-show klasse: Nr. 1 blev Birgitte Jeppesen på Damgårdens Leonardo med 76,25% i LC1. Nr. 2 blev Eva Jørgensen på Lindveds Rosamunde med 75,83 % i LD2. Nr. 3 blev også Eva Jørgensen på Lindveds Rosamunde med 73,67 % i LD1.

LD show for hest: Nr. 1 blev Helle Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 69,33% i LD1.

LC show for hest: Nr. 1 blev Pernille Thomsen på Jacuzzi med 77,08 % i LC1. Nr. 2 blev også Pernille Thomsen på Jacuzzi med 76,52 % i LC2.

LB show for hest: Nr. 1 blev Kathrine Ahrenfeldt på Tyrestationens Connor med 69,44% i LB1.

Dressur show for pony og hest: Nr. 1 for pony blev Camilla Jeppesen på Vanessa-D med 72,69 % i PRT. Nr. 1 for hest blev Emma Hannibal på Skovlunds De Nice med 65,58 % i LA1.

LD1 for elevryttere: Nr. 1 blev Charlotte Dalgaard på Skovly's Annabell med 71,00%. Nr. 2 blev Frederikke Skytte på Ramses med 68,33 %.

LD2 for elevryttere: Nr. 1 blev Sabine Jepsen på Skovly's Annabell med 68,06 %.

LC1 for elevryttere: Nr. 1 blev Sebastian Jepsen på Samson med 67,50 %.

Slalom for elevryttere: Nr. 1 blev Michele Kempf Hansen på Flicka og nr. 2 blev Anna Preem på Flicka.

I LX spring for elevryttere fik Amanda Hald på Skovly´s Ditte, Sabina Jepsen på Skovly´s Annabell og Frederikke Skytte på Ramses en fejlfri roset.

I spring show klasse fra LX for pony fik Frederikke Skytte på Ramses en fejlfri roset i LX.

Spring show klasse fra LD: Nr. 1 blev Julie Sofie Riis på Buschhof og nr. 2 blev Emma Louise Eslund på Festina's Kilimanock begge i LC min.

I spring show klasse for heste fra LX var der fejlfri roset til Camilla Dencher Petersen på Tyrestationens Connor, der red LE, Eva Jørgensen på Lindveds Rosamunde, der red LX og Helle Munkholm på Lundemarksgårds Triumph ligeledes i LX.

Den 16. - 17. november 2013

Distrikstævne i Sundeved Rideklub
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 3. plads i LA2 med 67,344 % og en 2. plads i LA4 med 67,03%.

Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo fik en 2. plads i LA6 med 66,97%.

 

Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 4. plads i LA6 med 66,184% og i PRI blev det også til en 4. plads med 67,38%


Den 9. november 2013
Distriktsstævne Boller Rideklub
Kathrine Ahrenfeldt og Maidens Blush fik en 3. plads i LB**

Den 2. november 2013
Distriktsstævne Silkeborg Rideklub
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 5. plads i LA1 med 66,552 %

Den 26. oktober 2013
Landsstævne i Vejle Rideklub
Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo fik en 3. plads i LA 6 med 67,039%

Den 19. september 2013
Klubstævne Skåde Rideklub
Birgitte Michlenborg og Stegstedgaards Annabell fik en 1. plads i LC3 med 71,667% og en 2. plads i LB1 med 67,321%

Den 26. oktober 2013
Araberstævne EOR
Sabrina Fredslund og Magic White Dream fik en 3. plads i LA1 med 65,19% og en 2. plads i LA2 med 65,86%
 
Den 12. - 13. oktober 2013
Kommunemesterskab SRKS

Første afdeling af kommunemesterskab for pony blev vundet af Birgitte Michlenborg Pedersen og Stegstedsgaards Annabell som red LC2 til 69,32 %, 2 pl. gik til Sebastian Jepsen og Samson som red en LC1 til 68,33 %, 3. pl. gik til Malou Kristiansen og Orchid’s Helenae som red en LC1 til 67,92 %, og på 4. pladsen blev det Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr. Gipson som red en LA1 til 67,24%

Anden afdeling af kommunemesterskabet blev vundet af Birgitte Michlenborg Pedersen og Stegstedgaards Annabell som red en LC2 til 75,23 %, 2 pl. gik til Kathrine Ahrenfeldt og Marco Kohave som red en LA1 til 72,07 %, 3. pl. gik til Emilie Mariussen og Magic Marie som red LA1 til 68,97 % og på 4 pl. kom Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr. Gipson som red en LA1 til 68,62%

Første afdeling af kommunemesterskabet for hest blev vundet af Pernille Thomsen og Jacuzzi som red en LC1 til 73,75 %, 2. pl. gik til Pia Marvig Nielsen og Don Carlos S. som red en LC3 til 70,83 %, og på en delt 3. pl. kom Pernille Thomsen og Højersmindes Herbert som red en LC1 og Emma Hannibal og Skovlunds De Nice som red en LB2. De red begge til 70%

Anden afdeling af kommunemesterskabet for hest blev vundet af Pernille Thomsen og Jacuzzi som red en LC1 til 72,08%, Pernille Thomsen fik også en 3. pl. på Højersmindes Herbert som også red en LC1 til 70,63%

Kommunemester for pony blev Birgitte Michlenborg Pedersen og Stegstedgaards Annabell, der red LC2. Nr. 2 blev Natasja Fredskilde Laursen på Fjordglimt Mr Gipson, der red LA1, nr. 3 blev Sebastian Jepsen og Samson i LC1 og som nr. 4 blev det Malou Kristiansen og Orchild's Helenae i LC1.

Kommunemester for hest blev Pernille Thomsen og Jacuzzi, der red LC1 og nr. 2 blev Pia Marvig Nielsen og Don Carlos S i LC3.

Øvrige resultater lørdag:

LD1 for pony fik Anneline Juul og Flika en 1. pl. Med 66,67 %
LC1 for pony fik Malou Kristiansen og Orchild’s Helenae en 1 pl. med 70,83 %
LC3 for pony fik Birgitte Michlenborg Pedersen og Stegstedgaards Annabell en 2 pl. med 68,75 %
LB2 for pony fik Lærke Laurberg og Paula en 1. pl. med 67,5 % og Julie Sofe Riis og Skovly’s Mari-Boza Pekenja fik en 2 pl. med 65,96 %
LA1 for pony fik Kathrine Ahrenfeldt og Marca Kohave en 1 pl. med 69,31 % 
LC1 for hest fik Pernille Thomsen og Egatta en 1. pl. med 73,13 %, Pernille Thomsen fik også 2. pl. på Højersmindes Herbert med 71,25 %
LC3 for hest fik Pernille Thomsen og Egatta en 1. pl. med 73,13 %, Camilla Maria Gabelgaard Rasmussen og Kjemsgårds Hudson blev nr. 2 med 69,79 % og Camilla Dencher Petersen og Tyrestationens Connor fik en 4. pl. med 67,08 % 
LB1 for heste fik Camille Dencher Petersen og Tyrestationens Connor en 1. pl. med 69,26 %
LA1 for hest fik Malene Bundgård og Belinda en 1. pl. med 67,69 %

Øvrige resultater søndag:
LC1 for hest
fik Pernille Thomsen en 2. pl. på Højersmindes Herbert med 72,29 % og Pernille Thomsen fik en 3. pl. på Jacuzzi med 72,09 %
LC3 for hest fik Pernille Thomsen og Egatta en 1 pl. med 74,38 % og Camilla Dencher Petersen og Tyrestationens Connor fik en 3. pl. med 67,29 %
LA1 for hest fik Malene Bundgård og Belinda en 2. pl. med 70,19 %
LA2 for hest fik Bettina Kristensen og T-Herta en 3. pl. med 64,83 %
LD1 for pony fik Anneline Juul og Flika en 1. pl med 73,33 %
LD2 for pony fik Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma en 2. pl. med 67,5 %
LC1 for pony fik Sebastian Jepsen og Samson en 1. pl. med 70,83 %
LC2 for pony fik Birgitte Michlenborg Pedersen og Stegstedgaards Annabell en 1. pl. med 67,73 %
LB1 for pony fik Emma Louise Eslund og Festina’s Kilimanock en 2. pl. med 68,93 % og Julie Sofie Riis og Buschhhof fik en 3 pl. med 65,89 %
LA1 for pony fik Emilie Mariussen & Magic Marie en 1. pl. med 71,9 % og Julie Sofie Riis og Skovly’s Mari-Boza Pekenja fik en 2. pl. med 68,62 %

Den 28. september 2013

Klubstævne Horsens Rideklub

Pernille Thomsen og Egatta fik en 1. plads i LC1 med 69.17% og en 1. plads i LC3 med 73,33%  

 

Den 22. september 2013

Udvidet klubstævne Molger Rideklub

Camilla D. Petersen og Tyrestationens Connor fik en 1. plads i LD.
 

Den 15. september 2013

Udvidet klubstævne  rideklubben Hedelykke.

Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 1. plads i LC3 med 67,91%.

Natajsa Ellenina Fredskilde Lauersen og Novochento fik en 2. plads i LB1 med 63,92%.

LD2/LC1 procentklasse:
Nr. 1 blev Sebastian Jepsen på Samson med 69,58 % i LC1
Nr. 2 blev Jasmin Aarup Didriksen på Skovlys Ditte med 68,89 i LD2

Slalom - elevryttere:
Nr. 1 blev Olivia Kusk Jonassen på Marabou
Nr. 2 blev Chilli Aarup Didriksen på Marabou

I LX var der fejlfri roset til:
Julie Lorensen på Rosengårdens Nakuma, Amanda Hald på Skovlys Ditte, Sacha Kanstrup på Flicka, Frederikke Skytte på Ramses, Marie S. Hansen på Marabou, Natasja Ravn Mensing på Flicka

Elevmester junior:
Nr. 1 blev Chilli Aarup Didriksen på Marabou
Nr. 2 blev Olivia Jonassen på Marabou
Nr. 3 blev Frederikke Skytte på Ramses

Elevmester unge:
Nr. 1 blev Amanda Hald på Skovlys Ditte
Nr. 2 blev Charlotte Dalgård på Skovlys Annabel
Nr. 3 blev Sabine Jepsen på skovlys Annabel

Klubmester spring pony
Nr. 1 blev Julie Sofie Riis på Bochelli
Nr. 2 blev Emma Louise Eslund på Festina's Killimanock

Klubmester spring hest
Nr. 1 blev Camilla D. Petersen på Tyrestationens Connor

31. august - 1. september 2013 Udvidet klubstævne i Herslev rideklub
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 2. plads i LA3 med 66,00 %, en 1. plads i LA4 med 67,50 % og en 2. plads i LA4 med 69,38 % alle i LA% klasse.

Distriktsstævne i Struer rideklub
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 1. plads i LA5 med 72,333%.
I PRI red Camilla og Vanessa-  til 65,750% og har således kvalificeret til at ride landstævner.

17. - 18. august 2013
Distriktsstævne i Langå Rideklub
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 2. plads i PRI med 66,25%.

Udvidet klubstævne i Kolding Rideklub
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik i LC%-klassen en 1. plads i LC3 med 70,625 % og en 3. plads i LC 1 med 69,167 %.

9. - 11. august 2013 Distriktsstævne Vejle Rideklub
Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply the Best fik en 4. plads i LA1 med 65,0 %.
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 2. plads i LA5 med 66,167%
Kathrine Ahrenfeldt og Maiden's Blush fik en 2. plads i LB*, en 1. og en 2. plads i LA* og en 2. plads i LA**. Kathrine og Maiden's Blush deltog også i Horse World Cup (LA* og LA**) hvor de samlet fik en 2. plads.

Hammerum Rideklub - Ponyuge 2013.
9 piger, 1 dreng og 14 ponyer deltog og havde nogle rigtige gode dage med masser af hygge og flotte resultater:

Line Cecilie Riis og Skovly's Surprice fik en 3. plads i LD2 med 67,167%, en 2. plads i LD2 med 68,889% og en 2 pl. i LD2 med 67,5 %
Julie Sofie Riis og Skovly's Mari-Boza Pekenja fik en 2. plads i LB1 med 66,786% og en 2. plads i LB3 med 69,286%
Julie Sofie Riis og Buschhof fik en 3. plads i LC
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 4. plads i LC1 med 67,708% og en 1 pl. i LC2 med 70,227%
Sebastian Jepsen og Samson fik en 8. plads i LC1 med 64,792%, en 2. plads i LD2 med 68,889% og en 1 pl. i LD2 med 71,944 %
Natasja Ellenina Fredskilde Lauersen og Novochento fik en 1. plads i LC2 med 71,364%, en 5. plads i LC3 med 69,167% og en 3. plads i LC3 med 69,583%,
Natasja Ellenina Fredskilde Lauersen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 1. plads i LC3 med 71,25%, en 1. plads i LC3 med 73,333% og en 1. plads i LB1 med 69,107%
Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo fik en 3. plads i LA1 med 68,793% og en 3. plads i LA1 med 66,897%
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 2. plads i LA1 med 71,25%, en 1. plads i LA3 med 72,333% og en 1 pl. i LA1 med 67,414%
Kathrine Ahrenfeldt og Maiden's Blush fik en 3. plads i LB**, en 3. plads i LA* og en 2. plads i LA*
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 1 pl. i LA4 med 68,281 % og en 2 pl. i LA2 med 69,062%
Trine Mærsk Kragsbjerg og Winson fik en 6. plads i LC1 med 68,542%,

Til hold-dressur, hvor der var 16 deltagende hold blev det til en 1. plads til Skovlys hold bestående af Emma Louise Eslund på Festina's Kilimanock, Anne Kathrine Eslund på Marco Kohave og Kathrine Ahrenfeldt på Lundemarksgårds Triumph.

På 2. pladsen kom holdet bestående af Natasja Ellenina Fredskilde Laursen på Fjordglimt Mr Gipson, Julie Bøtker Lorensen på Rosengårdens Nakuma og Julie Sofie Riis på Buschhof

Nr. 3. blev det holdet bestående af Natasja Ellenina Fredskilde Laursen på Novochento, Camilla Jeppesen på Vanessa-D og Julie Sofie Riis på Skovly's Mari-Boza Pekenja.

SRKS 4. hold blev nr. 5 (først uplacerede). På holdet var Line Cecilie Riis på Skovly's Surprice, Sebastian Jepsen på Samson, Camilla Jeppesen på Damgårdens Leonardo og Trine Mærsk Kragsbjerg på Winson

SRKS blev den mest vindende klub med 108 point foran Ikast Rideklub med 54 point.


27. juli 2013 Distriktsstævne Trøstruplund Rideklub
Anna Thorstein Davidsen og Ygor fik en 3. plads i PRT med 69,2 %

29. juni 2013 Udvidet klubstævne Boller Rideklub
Natasja Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 1. plads i LC3 med 67,5%.

15. - 16. juni 2013
Udvidet klubstævne Hedensted Rideklub med Land og Fritid Cup i dressur og Kommunemesterskab i spring:
Katja Madsen og Fantast fik en 2. plads i LC3 med 63,75%.
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 3. plads i LC1 med 68,75 %.
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en første plads i LA1 med 70,00 % og en 1. plads i LA3 med 72,33%.

Land og Fritid Cup
Anne Kathrine en 1. plads i LA1 med 78,97 % og en 2. plads i LA2 med 70,00%. De flotte resultater gav Anne Kathrine en samlet 1. plads i Cup-klassen med et gennemsnit på 74,483%
Birgitte Michlenborg og Stegstedgaards Annabell fik en 1. plads i LC1 med 68,54 %.
Birgitte og Annabell en 2. plads i LC1 med 72,29 % og en 4. plads i LC2 med 68,63 %. De flotte resultater gav Birgitte en samlet 2. plads i Cup-klassen med et gennemsnit på 70,46%

Land og Fritid Cup for heste:
Josefine Jeppesen og Vanessa-D en første plads i LA1 med 71,15 % og en 9. plads i LA2 med 63,1 %, hvilket samlet gav en 1. plads i Cup-klassen med et gennemsnit på 67,13 %.
Josefine H. Hansen og Jestis Aquad´or fik en 3. plads med 66,73 % og en 1. plads med 67,24 % og blev samlet nr. 2 i Cup-klassen med et gennemsnit på 66,99 %. 
Bettina Kristensen og T-Herta fik en 6. plads med 64,42 % og en 4. plads med 66,38 % og blev samlet nr. 4 i Cup-klassen med et gennemsnit på 65,4 %.
Kathrine Ahrenfeldt og Maidens Blush fik en 3. plads i LA1* (distriktsklasse) og blev nr. 3 til kommunemesterskabet i spring i LC/LB.

22. - 23. juni 2013:
Udvidet klubstævne i Rideklubben Hedelykke.
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 2. plads i LD1 med 65,66 % og en 1. plads i LD2 med 68,33 %.

Distriktsstævne i Rebild Sportsrideklub:
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 1. plads i LA1 med 70,00% og en 1. plads i LA2 med 69,375%.

Holstebro Sportsrideklub
Anne Kathrine og Marco fik en 5. plads i LA1 med 66,034%.


Distriktsstævne i Ponygården Solvang
Kathrine Ahrenfeldt og Maidens Blush fik en 3. og 4. plads i LA1* og en 2. plads i LA2*

8. juni 2013 Klubstævne i Jelling Sportsrideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 1. plads i LD2 med 64,44 %.

Den 26. - 28. juni 2013

Dansk Selskab for Arabisk Hesteavl - Em stævne

Sabrina Fredslund og Magic White Dream fik en 1. plads i 80 cm spring og en 2. plads i 70 cm.

31. maj - 2. juni 2013, Billund Rideklub distriktsstævne med Sydjyske Mesterskaber i dressur for hold
Det blev til en flot 3. plads ud af i alt 17 startende hold for ponyholdet beståede af:
Line Schultz Sørensen på Natasja
Victoria Chrisine Hanssen på Astaróla
Nikoline Ulrich på Lundgårds Adonis
Camilla Jeppesen på Vanessa-D (alle red LA3)

Øvrige resultater fra Billund:
Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo fik en 4. plads i LA4 med 68,594% og en 3. plads i LA1 med 69,138%.
På Vanessa-D fik Camilla en 2. plads i LA3 med 69,333%.
Nikoline Ulrich og Lundgårds Andonis fik en 3. plads i LA3 med 67,167%

1. - 2. juni 2013 Udvidet klubstævne i Tørring Uldum Rideklub
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 1. plads og en 2. plads i LA1 med 68,79 % og 65,86% samt to 2. pladser i LA2 med 67,66% og 68,28%
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 2. plads i LC1 med 67,50%.
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 1. plads i LA1 med 68,52 % og en 1. plads i LB2 med 70, 33%
Michelle Brandtlund og hesten Zarina Enemærke fik en 1. plads i LA3 med 68,5 % og en 2. plads i LA2 med 67,4 %.
Laura S Kure og Federica Højbogård fik en 1. plads i LA1 med 65%.

26. maj 2013 Klubstævne Molger Rideklub
Camilla D. Petersen og Tyrestationens Connor fik en 1. plads i LE og en flot nul-runde i LD

25. - 26. maj 2013 Klubstævne i Molger Rideklub.
Katja Madsen og hesten Fantast fik en 4. plads i LC3 med 62,5 %.
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 2. plads i LA2 med 67,5 %. 
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 3. og 4. plads i LC1 med henholdsvis 64,58 % og 67,08 % samt en 1. plads i LC3 med 69,17 %.
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik fire 1. pladser. To i LB1 med henholdsvis 71,61 % og 69,64 % samt to i LA1 med 73,79 % og 69,31 %.

 

Den 24. - 26. maj 2013

Dansk Selskab for Arabisk Hesteavl - DM stævne
Sabrina Fredslund og Magic White Dream fik en 1. plads i LB1 med 64,44%, en 2. plads i LA1 med 64,03% og en 3. plads i LA2 med 63,10%

18. - 20. maj 2013
SJM for juniorer i Kolding Rideklub
Maja Hofman og Midnights Micra fik en 4. plads i LA2 SJM kvalifikation med 68,2%.
De red 67,4% i LA3 SJM finale og blev placeret som nr. 7. i det samlede mesterskab.

Distriktsstævne Skåde Rideklub
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 1. plads i LB1 med 68,21% og en 3. plads i LA1 med 68,10%.
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 2. plads i LA1 med 67,9 %.
Malene Bundgaard og Belinda fik en 6. plads i LA1 med 66.538 %, en 5. plads i LA2 med 70.172 %, en 1. plads i LA1 med 71.731 % og en 2. plads i LA5 med 61.667 %

Klubstævne Horsens Rideklub
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 1. plads i LB1 med 68,75%.

Distriktsstævne Kolding Rideklub
Kathrine Ahrenfeldt og Maidens Blush fik to 2. pladser i LB1*

Den 11. - 12. maj 2013:

Distriktsstævne i Davinde Rideklub dressur for hest

Maja Hofman og Midnights Micra fik en 1. plads i LA2 med 71,3 % og en 3. plads i LA3 med 67,5%


Klubstævne Sydjysk Sportsrideklub, Kolding

Julie Bødker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 1. plads i LD1 med 62,66 %

28. april 2013 Distriktsstævne Egtved Rideklub
Malene Bundgaard og Belinda fik en 3. plads i LA1 med 69,2% og en 3. plads i LA2 med 68,2%.
Dorte Bundgård Christiansen og Delcapone fik en 5. plads i LA4 med 66,765 %

8. september 2013 Distriktsstævne Guldager Rideklub
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 1. plads i LA1 med 70,00% og en 2. plads i LA3 med 68,33%
Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo fik en 1. plads i LA5 med 69,5%
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 2. plads i LA5 med 68,0% og en 2. plads i PRI med 67,8

7. september 2013 Elevmesterskab og klubmesterskab i spring 2013.
LD1 - elevryttere:
Nr. 1 blev Charlotte Dalgård på Skovlys Annabel med 70,0 %
Nr. 2 blev Frederikke Skytte på Ramses og Sabine Jepsen på Skovlys Annabel begge med 69,33 %
Lørdag den 27. april 2013 Distriktsstævne i Vestjysk Rideklub i Varde:
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 1. plads i LA3 med 72,00 %.
Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo fik en 5. plads i LA3 med 67,33 %.
Kathrine Ahrenfeldt og Lundemarksgårds Triumph fik en 1. plads i LA2 med 66,88 %.
 
Distriktsstævne i dressur for hest på Louiselund Ridecenter i Haderslev d. 20. april 2013:
Maja Hofman og Midnights Micra fik en 3. plads i LA6 med 66,3%
 
Den 21. april 2013 Distriktsstævne Boller Rideklub:
Kathrine Ahrenfeldt og Maiden's Blush fik en 3. plads i LB**
 
Udvidet klubstævne i Vejle Rideklub den 13. - 14. april 2013:
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 1. Plads i LC3 med 69,167 % og en 2. Plads i LB1 med 63,214%.
Kathrine Ahrenfeldt og Skovly´s Mendoza-Brown fik en 2. plads i LA1 med 67,586%.
 
Distriktsstævne Nr. Åby rideklub den 13.-14. april 2013:
Dorte Bundgård Christiansen og Delcapone fik en 3. plads i LA6 med 65%.
 
Distriktsstævne Rideklubben Møllen den 13.-14. april 2013:
Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply The Best fik en 6. plads i LA1 med 65,358%.
Astrid Tillisch og Allegro fik en 5. plads i LA2 med 64,83 %
 
SRKS Distriktsstævne i ponydressur den 6. - 7. april 2013:
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 1. plads i LB1 med 68,57 %.
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 3. plads med 69,66 % og en 4. plads med 68,62 % begge i LA1.
Kathrine Ahrenfeldt og Lundemarksgårds Triumph fik en 1. plads i LA1 med 68,97 % og en 2. plads i LA3 med 67,33 %.
Kathrine Ahrenfeldt og Skovly's Mendoza-Brown fik en 2. plads i LB1 med 66,43 %.
 
Den 24. - 25. marts 2013 SRKS udvidet klubstævne i dressur og klubmesterskab dressur:
Klubmester for hest
 blevMaria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson, som endte på et samlet resultat på 142,11 pct. i LA6. På andenpladsen kom Sidsel Le Fevre på Egatta med 138,27 pct. i LC2. På tredjepladsen kom Mette Godsk Stelmach på Sartors Simply The Best med 137,09 pct. i LC3 og på fjerdepladsen kom Emma Hannibal på Skovlunds De Nice med 136,67 pct. i LB2.
Klubmester for pony blev Birgitte Michlenborg Pedersen på Stegstedsgaards Anna Bell, som opnåede et samlet resultat på 134,58 pct. i LC1. På anden pladsen kom Victoria Hanssen på Astaróla, som opnåede et samlet resultat på 133,00 pct. i LA5.
SRKS-rytternes resultater i de øvrige klasser blev:
1. afdeling af klubmesterskab pony: Førsteplads til Birgitte Michlenborg Pedersen på Stegstedgaards Anna Bell med 68,33 pct i LC1. Andenplads til Victoria Hanssen på Astaróla med 66,67 pct. i LA5 og en delt tredjeplads til Camilla Jeppesen på Damgårdens Leonardo og Kathrine Ahrenfeldt på Skovly's Mendoza-Brown begge med 66,55 pct. i LA1.
1. afdeling klubmesterskab hest: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 71,58 pct. i LA6. Andenplads til Mette Godsk Stelmach på Sartors Simply The Best med 69,17 pct. i LC3. Tredjeplads til Josephine Holbek Hansen på Jestis Aquadór med 68,89 pct. i LB1 og en fjerdeplads til Sidsel Le Fevre på Egatta med 68,70 pct. i LC2.
LD% klasse pony: Førsteplads til Birgitte Michlenborg Pedersen på Stegstedgaards Anna Bell med 73,33 pct. i LD1 og tredjeplads til Line Cecilie Riis på Buschhof med 70,00 pct. i LD1.
LB% klasse pony: Førsteplads til Natasja E. F. Laursen på Midnights Micra med 68,21 pct. i LB1.
LA1234% klasse pony: Førsteplads til Victoria Hanssen på Astaróla med 70,66 pct. i LA3 og andenplads til Kathrine Ahrenfeldt på Skovly's Mendoza-Brown med 65,52 pct. i LA1.
LD% klasse hest: Førsteplads til Dagmar Wilhelmsen på Carsia W med 68,33 pct. i LD2.
LC% klasse hest. Førsteplads til Sidsel Le Fevre på Egatta med 71,30 pct. i LC2 og andenplads til Camilla Dencher Pedersen på Tyrestationens Connor med 68,75 pct. i LC3.
LA123% klasse hest: Førsteplads til Dorte Bundgård Christiansen på Electric Boogie med 68,85 pct. i LA1 og tredjeplads til Josephine Holbek Hansen på Jestis Aquad'or med 66,54 pct. i LA1.
LA456MB0% klasse hest: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 70,00 pct. i LA5.
LC% klasse hest: Tredjeplads til Sidsel Le Fevre på Egatta med 70,43 pct. i LC2.
LA123% klasse hest: Tredjeplads til Josephine Holbæk Hansen på Jestis Aquad'or med 67,69 pct. i LA1.
LA456MB0% klasse: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 71,00 pct. i LA5 og andenplads til Gitte Dam på N.O.H.´s Ramstein med 68,46 pct. i MB0.
2. afdeling klubmesterskab hest: Førsteplads til Emma Hannibal på Skovlunds De Nice med 71,48 pct. i LB2. Andenplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 70,53 pct. i LA6. Tredjeplads til Sidsel Le Fevre på Egatta med 69,57 pct. i LC2 og fjerdeplads til Malene Bundgård på Belinda med 68,85 pct. i LA1.
LD% klasse pony: Førsteplads til Birgitte Michlenborg Pedersen på Stegstedgaards Anna Bell med 72,00 pct. i LD1 og delt tredjeplads til Line Cecilie Riis på Buschhof og Sebastian Jepsen på Samson begge med 70,00 pct. i LD1.
LB% klasse pony: Andenplads til Natasja E. F. Laursen på Midnights Micra med 67,50 pct. i LB1.
LA1234% klasse pony: Førsteplads til Natasja E. F. Laursen på Midnights Micra med 67,24 pct. i LA1.
2. afdeling af klubmesterskab pony: Førsteplads til Victoria Hanssen på Astaróla med 66,33 pct. i LA5 og andenplads til Birgitte Michlenborg Pedersen på Stegstedsgaards Anna Bell med 66,25 pct. i LC1.
 
Distriktsstævne Hedensted Rideklub den 17. marts 2013:
Kathrine Ahrenfeldt og Maiden´s Blush fik en 4. plads i LB*.
 
Klubstævne i Egtved Rideklub d. 10/3 2013:
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 6. plads i LC3 med 69,17 %.

Klubstævne i Egum Rideklub d. 3/3 2013:
Dorte Bundgård Christiansen og Electric Boogie fik en 5. plads i LA1 med 63,38%.
 
SRKS sponsorstævne den 2. marts 2013:
Klasse 1 - LD - LC show:
Heste:
1. Camilla Dencher Petersen på Tyrestationens Connor med 71,67 % i LC1
2. Camilla Dencher Petersen på Tyrestationens Connor med 71,25 % i LC3
3. Erica Schmidt Pedersen på Lukas med 70,67 % i LD1
3. Katja Madsen på Fantast med 70,67 % i LD1
Ponyer:
1. Anne Kathrine Eslund på Marco Kohave med 68,75 % i LC3
2. Anne Kathrine Eslund på Marco Kohave med 66,67 % i LC1
2. Emma Louise Eslund på Festina's Kilimanock med 66,67 % i LC3
Klasse 2 - LB - LA1234 show:
Heste:
1. Emma Hannibal på Lukas med 69,62 % i LA1
2. Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 69,31 % i LA2
Ponyer:
1. Camilla Jeppesen på Damgårdens Leonardo med 69,66 % i LA1
2. Kathrine Ahrenfeldt på Skovly's Mendoza-Brown med 69,29 % i LB3
2. Victoria Hanssen på Astaróla med 68,33 % i LA3
Klasse 3 - LA56, PRI, MB0, MB3 show:
Heste:
1. Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 74,74 % i LA6
2. Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 71,33 % i LA5
3. Gitte Dam på N.O.H´s Ramstein med 71,00 % i MB3.
 
Fastelavnsstævne søndag den 3. marts 2013:
Dressur-show for ponyer: Anne Kathrine Eslund nr. 1 på Marco Kohave med 69,58% i LC1. Nr. 2 blev Camilla Jeppesen på Damgårdens Leonardo med 67,93 % i LA1 og på en delt 3-plads kom Camilla Jeppesen på Damgårdens Leonardo i LB3 og Emma Louise Eslund på Festinas Kilimanock i LC1 med 67,5 %.
Dressur-show heste: 1. plads til Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson med 72,67 % i LA5. 2. pladsen gik til Pia Tang og Willeke van de Adelvej med 70 % i LD2 og på 3. pladsen kom Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson med 69,21 % i LA6.
Dressur for elevrytterne: Amanda Hald og Skovlys Ditte nr. 1 med 72,67 % i LD1. Nr. 2 blev Julie Lorensen og Rosengårdens Nakuma med 71,33 % i LD1. Sebastian Jepsen og Samson blev nr. 3 med 69,33 % i LD1.
Slalom: Chilli Årup Didriksen og Pretty Woman nr. 1. Nr. 2 blev Julie Lorensen og Rosengårdens Nakuma og nr. 3 blev Maya Pedersen på Marabou.
LX spring var der fejlfri roset til Amanda Hald og Jasmin Årup Didriksen begge på Skovlys Ditte.
I fastelavnsspringning var der fejlfri roset til følgende rytttere: Victoria Christine Hanssen på Ramses, Camilla D. Petersen på Tyrestationens Connor og Kathrine Ahrenfeldt på Maiden´s Blush.
LC min./LC spring blev vundet af Kathrine Ahrenfeldt på Maiden's Blush og på en delt 2. plads kom Julie Sofie Riis på Dancing Buschhof og Anna Kathrine Østergård Nielsen på Fergie, der alle sprang LC.
Udklædning i dressur blev vundet af Kathrine Ahrenfeldt på Skovly´s Mendoza-Brown. Som nummer 2 kom Emma Louise Eslund på Festinas Kilimanock, Anne Kathrine Eslund på Marco Kohave, Victoria Christine Hanssen på Astaróla og Anna Thorstein Davidsen på Loranzo.
Elev udklædning blev vundet af Marie Hansen på Marabou og nr. 2 blev Line Cecilie Riis på Dancing Buschhof og Sebastian Jepsen på Samson. På en delt 3. plads kom Charlotte Dalgård på Skovly´s Anna Belle, Jasmin Årup Didriksen på Skovly´s Ditte og Julie Lorensen på Rosengårdens Nakuma.
I udklædning for fastelavnspringningen vandt Camilla D. Petersen på Tyrestationens Connor, mens Sabrina Fredslund på Magic White Dream blev nr. 2.
 
Den 23. - 24. februar 2013
Distriktsstævne Brande Rideklub
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 3. plads i LA1 med 65,86 %.
Victoria Christine Hanssen og Astaróla fik en 2. plads i LA1 med 64,83 %
Klubstævne i Hedensted Rideklub
Kathrine Ahrenfeldt og Maiden's Blush fik en 2. plads i LC spring.
Katja Madsen og Fantast vandt LD2 med 63,89%.
  
Klubstævne i Horsens Rideklub den 16. februar 2013:
Laura S. Kure og hesten Federica Højbogård 1. plads i LC3 med 67,92%.
 
Distriktsstævne i Egum Rideklub den 9. - 10. februar 2013:
Tina Dalgaard og Don Juan fik en 2. plads i LA4 med 67,35%.
 
Den 10. februar 2013 Klubstævne Voltigeringsklubben Thommysminde:
Dorte Bundgård Christiansen og Electric Boogie fik en 1. plads i LA1 med 64,23 %.
 
Distriktsstævne i Hedensted rideklub den 2. - 3. februar 2013:
Tina Dalgaard og hesten Don Juan fik en 1. plads i LA3 med 69,66 % og en 3. plads i LA4 med 67,35%.
 
Distriktsstævne i Boller rideklub den 26. januar 2013:  
Victoria Christine Hanssen og Ramses fik en 1. plads i LB*.
 
Klubstævne i Egtved Rideklub d. 20 januar 2013:
Dorte Bundgård Christiansen og Electric Boogie fik en 4. plads i LA1 med 64,231%.
 
Distriktsstævne i Hedensted Rideklub den 19. - 20. januar 2013:
Anna Thorstein Davidsen og Darling Delluxe fik en 1. plads i LB1 med 76,786%
Anna Thorstein Davidsen og Loranzo (Ygor) fik en 2. plads i PRI med 63,25%.

Klubstævne Horsens rideklub den 13. januar 2013:
Laura S. Kure og hesten Federica Højbogård fik en 1. plads i LC1 med 68,75% og en 1. plads i LC3 med 67,92%.

Distriktstævne i Fredericia Rideklub d. 6. januar 2013:
Dorte Bundgård Christiansen og Delcapone fik en 4. plads i LA6 med 63,421%.

2012 

Pokalfest lørdag den 12. januar 2013:
Vinderne af pokalerne for 2012 blev:
Minipokal, dressur: Julie Lorensen
Minipokal, spring: Amanda Hald
Intern dressur, pony: Maria Ladefoged Pedersen
Intern dressur, hest: Cecilia Ulsøe
Intern spring, pony: Victoria Christine Hanssen
Intern spring, hest: Trine Munkholm
Udenbys dressur, pony: Maria Ladefoged Pedersen
Udenbys dressur, hest: Anne Sophie Schou Sørensen
Udenbys spring, pony: Anna Thorstein Davidsen
Udenbys spring, hest: Linnea Tidemand
Udviklingspokal, pony: Natajsa Fredskilde Laursen
Udviklingspokal, hest: Simone Sørensen
UPS-pokalen: Julie Sofie Riis
Flidspokalen: Pernille Thomsen
Bedste kammerat-legat: Elisabeth Roth
Den gyldne kost: Sanne Jensen
Ryttere, der var faldet for aldersgrænsen til at ride pony:
Maria Ladefoged Pedersen, Maja Hofman, Camilla D. Petersen, Josephine Holbæk Hansen, Emma Hannibal og Josefine Jeppesen.

Udvidet klubstævne Boller rideklub den 27. december 2012:
Kathrine Ahrenfeldt og Maidens Blush fik en 5. plads i LC min.

Udvidet klubstævne i Horsens Rideklub den 15. - 16. december 2012:
Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply the Best fik i LC% klassen en 1. plads i LC1 med 71,67% og en 2. plads i LC2 med 67,39%.

Den 8.-9. december 2012 Internt julestævne Sportsrideklubben Skovly:
LD show for pony: Nr. 1 blev Marika Quist Krogh på Selma med 67,22% i LD2 og nr. 2 blev Sebastian Jepsen på Samson med 65,33% i LD1.
LC show for pony: Nr. 1 blev Anna Thorstein Davidsen på Darling Deluxe med 70,83% i LC1. Nr. 2 blev Camilla Jeppesen på Damgårdens Leonardo med 69,58% i LC1. Camilla Jeppesen og Damgårdens Leonardo blev også nr. 3 med 68,75% i LC3.
LD show for hest: Nr. 1 blev Katja Madsen på Fantast med 69,65% i LD1 og nr. 2 blev Anne Dagmar Wilhelmsen på Carsia W med 67,33% i LD1.
LC show for hest blev vundet af Mette Godsk Stelmach på Sartors Simply the best med 70,0% i LC1 og nr. 2 blev Josephine Holbæk Hansen på Jestis Aquadór med 66,667% i LC3.
LB show for pony og hest blev vundet af Kathrine Ahrenfeldt på Skovly's Mendoza-Brown med 63,57% i LB1 og nr. 2 blev Emma Hannibal på Skovlunds De Nice med 62,593% i LB1.
LA Show for hest: nr. 1 blev Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 65,86% i LA2 og nr. 2. blev Bettina Kristensen på T-Herta med 65,38% i LA1.
Dressur show for pony og hest: nr. 1 blev Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 72,68% i PRM, nr. 2 blev Anna Thorstein Davidsen på Loranzo med 68,46% i PRT og nr. 3 blev Emma Hannibal på Lindveds Musca med 68,21% i PRT.
LD1 for elevryttere: Nr. 1 blev Amanda Hald på Skovly´s Ditte med 78,0%. På en delt andenplads kom Julie Lorensen på Rosengårdens Nakuma og Sabine Jepsen på Marabou med 76%.
LD2 for elevryttere blev vundet af Julie Lorensen på Rosengårdens Nakuma med 78,333%.
Slalom for elevryttere: nr. 1 blev Sabine Jepsen på Marabou og nr. 2 blev Josefine Beyer på Marabou.
I LX spring for elevryttere fik Amanda Hald på Skovly´s Ditte, Emilie H. Sørensen på Skovly´s Anna Belle og Marie S. Hansen på Marabou en fejlfri roset.
LC for pony blev vundet af Emma Hannibal på Lindveds Musca.
LB for pony blev vundet af Victoria Hanssen på Ramses.
LX for hest blev vundet af Sabrina Fredslund på Magic White Dream.
LD for hest blev vundet af Camilla Pedersen på Tyrestationens Connor.

ECCO CUP finalen i Middelfart Ridecenter d. 30/11-2/12 2012:
Samlet 10. plads til Maja Hofman og Midnights Micra med 65,6% i PRM og 67,6% i Pony Kür.

Den 17.-18. november 2012 Klubstævne med welshponyklasser:
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson, vandt både LA1 og LA2 med henholdsvis 68,21 % og 68,75%. Fjordglimt mr Gipson blev valgt til "Bedste Welsh pony" og udtaget til at stille hold for Danmark til NSP Dressage Finals i England til april 2013.

Landsstævne i Vejle Rideklub den 17.-18. november:
Anna Thorstein Davidsen og Loranzo fik en 7. plads i LA6 med 65,75%

Den 24 . - 25. november 2012 C-stævne i dressur for hest i Sportsrideklubben Skovly:
Malene Bundgård og Belinda fik en 2. plads i LA2 med 69,310%.
Anne Sophie Schou Sørensen og Donna Castilia fik en 3. plads i LA4 med 67,353% og en 2. plads i LA6 med 65,789%

Klubstævne i Boller Rideklub den 3.-4. november 2012:
Githa Nørager og Connery fik en anden plads i LA1 med 66,154%.
Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply the Best fik en 4. plads i LC1 med 62,083 % og en 1. plads i LC3 med 64.583%.

C-stævne i Tinglev Rideklub den 28. oktober:
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 3. plads i PRI med 63,5 % og en 1. plads i PRT med 66,41 %
Josefine Jeppesen og Vanessa fik en 1. plads i LA5 med 67,33%.
Victoria Christine Hanssen og Astarola fik en 1. plads i LA2 med 67,19%

Den 13. - 14. oktober 2012 - Udvidet klubstævne og kommunemesterskab i dressur 2012 i Sportsrideklubben Skovly:
Kommunemesterskab 2012 Hest blev vundet af Josepfine Holbek Hansen på Jesti's Aqua d'or i LC1. Tredjepladsen gik til Mette Godsk Stelmach på Sartors Simply the Best i LC1 og femtepladsen gik til Malene Geldersholt Bundgaard på Belinda i LA1.
I kommunemesterskabet for pony opnåede Kathrine Ahrenfeldt på Lundemarksgårds Triumph en andenplads i LB3.
Øvrige klasser:
LA1234 Pony – førsteplads til Victoria Christine Hanssen på Astaróla med 66,7% i LA3.
LA56PRI Pony – Anna Thorstein Davidsen på Loranzo fik førstepladsen med 67,1% i LA6 og andenpladsen med 65,5% i PRI.
1. afdeling af kommunemesterskab Pony – førsteplads til Natasja E. F. Laursen på Novochento med 67,5% i LC3 og tredjeplads til Kathrine Ahrenfeldt på Lundemarksgårds Triumph med 66,8% i LB3.
1. afdeling af kommunemesterskab Hest – førsteplads til Josepfine Holbek Hansen på Jesti's Aqua d'or med 70,8% i LC1. Tredjepladsen gik til Mette Godsk Stelmach på Sartors Simply the Best med 67,5% i LC1 og fjerdeplads til Malene Geldersholt Bundgaard på Belinda med 66,2% i LA1.
LC% Hest – førsteplads til Josepfine Holbek Hansen på Jesti's Aqua d'or med 70,0% i LC1.
LA123 Hest – fjerdeplads til Malene Geldersholt Bundgaard på Belinda med 65,9% i LA3.
LA456MB0 Hest – andenplads til Gitte Dam på N.O.H´S Ramstein med 68,7% i MB0.
2. afdeling af kommunemesterskab Hest – andenplads til Josepfine Holbek Hansen på Jesti's Aqua d'or med 71,2% i LC1. Tredjepladsen gik til Mette Godsk Stelmach på Sartors Simply the Best med 69,2% i LC1 og fjerdeplads til Anne Sophie Schou Sørensen på Scala Roma med 67,9% i LC1.
LC% Pony – tredjeplads til Natasja E. F. Laursen på Novochento med 65,8% i LC1.
LB% Pony – førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Lundemarksgårds Triumph med 68,6% i LB3.
2. afdeling af kommunemesterskab Pony – andenplads til Kathrine Ahrenfeldt på Lundemarksgårds Triumph med 67,9% i LB3.

C-stævne i Christiansfeld Rideklub den 7. oktober 2012:
Anna Thorstein Davidsen og Loranzo opnåede en 1. plads i PRI med 66% og en 3. plads i PRT med 67,17%.
Josefine Jeppesen og Vanessa en 4. plads i LA6 med 65,26 %.
 
Ponylandsstævne med Ecco Cup i Sundeved d. 29.-30. september 2012:
Maja Hofman og Midnights Micra 5. plads i PRI med 66,5%, lørdag 7. plads i PRT med 65,985%. 68,584% i Kür og samlet resultat som nr. 8.
 
C-stævne i Skanderborg Rideklub, den 22.-23. september 2012:
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 3. plads i PRT med 65,64 pct.
Tina Dalgaard og Don Juan vandt LA3 med 70 pct.
 
Klubstævne i Molger Rideklub, den 15.-16. september 2012:
Emma Louise Eslund og Festina´s Kilimanock fik to 2. pladser LC-show klassen i henholdvis LC1 og LC3 med 72,08% i begge klasser.
Cecilie Nordentoft Holgersen og Avanti fik en 1. plads i LD og en 2. plads i LC spring.
 
C-stævne i Davinde Rideklub september:
Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik en 1. plads i LA6 med 63,947%.
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 1. plads i PRT med 67,69%.
Anna Thorstein Davidsen og Loranzo fik en 3. plads i PRI med 66,25%.

Elevmesterskab og klubmesterskab i spring - den 8. september 2012:
Elevmester for junior blev Julie Lorensen på Ambrosius, nr. 2 blev Sabine Jepsen på Marabou og nr. 3 blev Anne Brohus på Marabou.
Elevmester for de unge blev Line Cecilie Riis på Dancing Buschhof, nr. 2 blev Sebastian Jepsen på Samson og nr. 3 blev Katja Madsen på Fantast.
Klubmester i spring for pony blev Victoria Christine Hanssen på Ramsen og Emma Hannibal på Lindveds Musca blev nr. 2.
Klubmester i spring for hest blev Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph.
De øvrige resultater blev:
LD1: Marie S. Hansen på Marabou og Camilla Brigsted på Snowflake fik en delt 1. plads med 69,33 %, Mathilde Pedersen på Ambrosius fik en 3. plads med 67,33% og på en delt 4. plads kom Maja Pedersen på Marabou, Frederikke Skytte på Ambrosius og Sebastian Jepsen på Samson med 66,67%.
I LD2 fik Camilla Brigsted på Snowflake en 1. plads med 67,22% og Line Cecilie Riis på Dancing Buschhof fik 2. pladsen med 65,56%.
Slalom: Nr. 1 blev Sabine Jepsen på Marabou, nr. 2 blev Julie Lorensen på Ambrosius og nr. 3 blev Mathilde jepsen på Skovlys Ditte.
LX blev vundet af Line Cecilie Riis på Dancing Buschhof og Katja Madsen på Skovlys Ditte blev nr. 2.
I show springklassen vandt Julie Sofie Riis på Mari-Boza Pekenja i LD.
LC blev vundet af Victoria Christine Hanssen på Ramses.
 
Den 25. - 26. august 2012:
Distrikssstævne i Tørring Uldum rideklub:
Victoria Christine Hanssen og Astaróla 2. plads i LA4 med 66,56 pct og 2. plads i LA3 med 63,67 pct.
 
Medaljeridning i Dansk Sportspony avl:
Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph fik en guld-medalje i PRI med 65,25 pct.
Kathrine Ahrenfeldt og Skovly's Mendoza-Brown fik en bronze-medalje i LB2 med 62,69 pct.

Den 18. - 19. august 2012: Hedensted Rideklub Farmland Cup:
Anna Thorstein Davidsen og Maidens Blush fik en 1. plads i LB spring.
Julie Sofie Riis og Dancing Buschhof fik en 1. plads i LD spring.
Kathrine Ahrenfeldt og Skovly´s Mendoza-Brown fik en 3. plads i LB-show, hvor de red
LB3 til 64,64 pct og på Hr. Vimse fik Kathrine en 1. plads i LD spring.

Den 12. august ved First Horse DM Pony dresur på Vilhelmsborg: 
Maja Hofman og Midnights Micra 2. plads i B-finalen med 67,058% i PRT.

Distriktsstævne Vejle Rideklub den 11. - 12. august 2012:
Victoria Christine Hanssen og Astaróla fik en 2. plads i LA2 med 64,688%.
Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik en 2. plads i LA4 med 63,75%.
Anna Thorstein Davidsen og Loranzo deltog i Horse World Cuppen, hvor de lørdag fik en 5. plads i LA6 med 66,84% og i finalen søndag fik en 2. plads i PRI med 71%. Samlet blev de nr. 5 i Horse World Cuppen.

Ponyugen i Hammerum Rideklub den 1. - 4. august 2012:
I holdkonkurrencen blev det til en 2. plads (ud af 17 hold) til det ene dressurhold bestående af Anne Kathrine Eslund, Anna Thorstein Davidsen, Maria Thorstein Davidsen og Kathrine Ahrenfeldt. 
Samtidig blev Sportsrideklubben Skovly den mest vindende klub til Ponyugen
Øvrige resultater ved ponyugen:
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 6. plads i LD1 med 67,33% og en 6. plads i LC3 med 67,08%.
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik to 3. pladser i LC3 med henholdsvis 70,42% og 73,33%.
Line Cecilie Riis og Dancing Buschhof fik en 7. plads i LD1 med 66,67%.
Julie Sofie Riis og Skovly's Mari-Boza Pekenja fik en 2. plads i LD spring.
Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Novochento fik en 4. plads i LC2 med 66,36% og en 5. plads i LC1 med 67,5%. Maria Thorstein Davidsen og Samson fik en 1. plads i LC3 med 73,75%, en 1. plads i LB1 med 67,5%, en 4. plads i LB2 med 65,39% og en 2. plads i LE spring.
Anna Thorstein Davidsen og Maidens Blush fik en 1. plads i LA spring.
Anne Kathrine Østergaard Nielsen og Fergie fik en 4. plads i LC stilcup.
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 5. plads i LA1 med 67,93% og en 1. plads i LA1 med 72,41%.
Victoria Christine Hanssen og Astaróla fik en 3. plads i LA1 med 68,97% og en 2. plads i LA2 med 69,69%. På Ramses fik Victoria en 4. plads i LC spring.
Kathrine Ahrenfeldt og Lundemarksgårds Triumph fik en 3. plads i LB1 med 66,07%, en 2. plads i LB3 med 70,36%, en 1. plads i LB2 med 68,08%, en 1. plads i LB1 med 72,5% og en 6. plads i LC3 med 70,83%.

Den 28. juli 2012 Vestbirk Rideklub - distriktsstævne:
Tina Dalgaard og Don Juan opnåede en 6. plads i LA1 med 68,308%.

Den 20. juli 2012 Møllebakkens Rideklub landsstævne:
Maja Hofman og Midnights Micra 8. plads i PRI med 64,5%.

Uge 28 2012. Jysk Rideuge i Silkeborg - distriktsstævne:
Tina Dalgaard og hesten Don Juan fik en 3. plads i LA1 med 67,3% og en 3. plads i LA2 med 67,24%.

Den 6. - 8. juli 2012 Landsstævne i Hjallerup:
Maja Hofman og Midnights Micra opnåede en 3. plads i PRI med 66,75 %, en 3. plads i PRM med 66,585 % og en 4. plads i PRT med 66,496 %.
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson opnåede en 6. plads i PRT med 65,128 %, en 4. plads i PRI med 65,083 % og en 5. plads i PRM med 65,61%.

Den 23. - 24. juni 2012 Distriktsstævne i Ebberup Rideklub:
Anna Thorstein Davidsen og Ygor fik en 4. plads i LA5 med 67,0%.
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 2. plads i PRT med 67,69 %. 

Den 29/6 - 1/7 2012 - Distriktsstævne Vejle rideklub:
Tina Pagh Dalgaard og hesten Don Juan fik fredag en 5. plads i LA1 med 68,85 % og søndag en 1. plads i LA1 med 73,08 %.

Den 16. - 17. juni 2012:
C-stævne Kolding Rideklub med Sydjysk mesterskab individuelt i dressur:
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson vandt med 71,444% og blev derved Sydjyske mestre for kategori 2 ponyer - de red LA3.
Anne Sophie Schou Sørensen og Donna Castilia blev nr. 2 til Sydjysk Mesterskab for juniorer med et samlet resultat for de 2 ridt på 137,8 %. Josefine Jeppesen og Vanessa-D nr. 3 i LA4 med 69,062%.

Distriktsstævne Skanderborg Rideklub:
Anna Thorstein Davidsen og Loranzo fik en 2. plads i PRI med 66,5%.

Udvidet klubstævne i Børkop Rideklub:
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 3. plads i LC3 med 65,417 %.

Ponydressur landsstævne i Herning weekenden d. 8.-10. juni 2012:
Maja Hofman og Midnights Micra fik en 6. plads i PRM med 68,4% og en 5. plads i PRI med 66,7%.

Udvidet klubstævne i Tørring Uldum rideklub:
Birgitte Michlenborg og Daimy fik en 4. plads i LC1 med 63,75%

Den 2. - 3. juni 2012:Distriktsstævne i Løgstrup Rideklub:
Anne Sophie Schou Sørensen og Donna Castilla fik en 1. plads i både LA2 med 71,0 % og i LA3 med 65,8 % for juniorer.
Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik en 2. plads i LA4 med 66,88%

Udvidet klubstævne i Boller rideklub:
Simone Sørensen og Hopkins vandt LA1 med 63,85%.
Anna Thorstein Davidsen fik en 1. plads i LC1 med 65,0 % på Darling Deluxe. Anna Thorstein Davidsen fik en 2. plads i LB på Maidens Blush.

Den 26. - 28. maj 2012: Distriktsstævne i Tinglev Rideklub:
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr. Gipson blev nr. 2 i LA5 med 70,33 pct. og nr. 3 i PRI med 67,75 pct.

Udvidet klubstævne i Molger Rideklub:
Simone Sørensen og Hopkins vandt LA2 med 67,9%.
Anna Davidsen & Maidens Blush blev nr. 2 i LB.

Sydjysk Horse Show i Åbenrå den 18. og 19. maj 2012:
De tre ryttere på Skovlys hold fik følgende resultater - alle i LA3: Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr. Gipson (os) – 70,89% | Emma B. Hannibal og Lindveds Musca – 64,00% |Josefine Jeppesen og Vanessa-D – 67,00% | Samlet fik holdet en flot 3. plads ud af 13 hold og var det eneste placeret hold med kun 3 ryttere. Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik desuden en 3. plads i LA5 med 65,67%.

Udvidet klubstævne i Vestbirk Rideklub:
Julie Sofie Riis på Skovly's Mari-Boza Pekenja, red til 67,50% i en LB1, som blev til en 1. plads.
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 3. plads i LD2 med 66,89 % og en 2. plads i LC1 med 69,89%.
Anna Thorstein Davidsen fik desuden en 1. plads i LB på Maidens Blush.
Natasja Laursen og Novochento fik en 1. plads i LC1 med 70%.
Birgitte Michlenborg og Daimy fik en 2. plads i LC2 med 60,90%.

Farmland Cup i Hedensted Rideklub den 12. - 13. maj 2012
Kathrine Ahrenfeldt og Hr. Vimse fik en fejlfri roset i LE og en 3. plads i LD til.
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 1. plads i LD2 med 73,89%. På Maidens Blush fik Anna Thorstein Davidsen en 3. plads i første afdeling af Farmland Cup og en 2. plads i LB.
Julie Sofie Riis og Skovly's Mari- Boza Pekenja fik en 2. plads i LC2 med 66,36%.Julie Sofie Riis og Dancing Buschhof red til 69,60% i en LB(1)-procentklasse, som også blev til en 2. plads.

Den 5. - 6. maj 2012 Distriktsstævne i Revsø og omegns rideklub:
Josefine Jeppesen og Vanessa-D opnåede en 1. plads i LA3 med 69,33% og en 2. plads i LA4 med 67,19%. Josefine og Vanessa-D har dermed kvalificeret sig til at starte Sydjysk Mesterskab individuelt.
Anna Thorstein Davidsen og Loranzo opnåede en 1. plads i LA6 med 63,16%.

Den 28. - 29. april 2012 Sportsrideklubben Skovly distriksstævne i ponydressur:
Lørdag opnåede Maja Hofman og Lindveds Hesper en 1. plads i LA6 med 68,95 pct. På Midnights Micra opnåede Maja ligeledes en 1. plads i LA6 med 71,32 pct. og en 2. plads i PRT med 70,51 pct.
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson opnåede en 2. plads i LA6 med 68,42 pct.
Søndag opnåede Victoria Christine Hanssen og Astaróla en 1. plads i LA1 med 68,62 pct.
I LA5 opnåede Anna Thorstein Davidsen og Ygor en 1. plads med 68,33 pct. 
Josefine Jeppesen og Vanessa-D opnåede en 4. plads med 66,0 pct.
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson opnåede en 2. plads med 65,75 pct. i PRI.
Maja Hofman og Midnights Micra opnåede en 1. plads med 70,75 pct. ligeledes i PRI.
Alle resultaterne fra stævnet kan ses her.

Resultaterne fra weekenden den 21. - 22. april 2012:
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson var til distriktsstævne i Gråsten Rideklub og opnåede en 1. plads i LA3 med 72,30 pct. og en 2. plads i LA4 med 70,0 pct.

Anna Thorstein Davidsen og Maidens Blush var til klubstævne i Horsens Rideklub, hvor de fik en 1. plads i LB spring Cup.
Maria Thorstein Davidsen og Samson var også til stævne i Horsens Rideklub, hvor de i LB% klassen fik en 4. plads i LB2 med 64,27 pct.

Søndag den 15. april 2012 har Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson været til distrikststævne i Kolding Rideklub, hvor de fik en 2. plads i LA6 med 66,30 %

Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson har i påsken været til distrikst-stævne i Vestjysk Rideklub og vandt LA6 med 66,8 pct

Pokalfest 2012:

Vinderne af pokalerne for 2011 blev: Minipokal, dressur: Natajsa E. F. Laursen og Line Cecilie Riis. Minipokal, spring: Freja Andersen. Intern dressur, pony: Maria Ladefoged Pedersen. Intern dressur, hest: Gitte Dam. Intern spring, pony: Trine Munkholm. Intern spring, hest: Anna Thorstein Davidsen. Udenbys dressur, pony: Anna Thorstein Davidsen. Udenbys dressur, hest: Anne Sophie Schou Sørensen. Udenbys spring, pony: Anna Thorstein Davidsen. Udenbys spring, hest: Benjamin Meyer Jørgensen. Udviklingspokal, pony: Anna Thorstein Davidsen. Udviklingspokal, hest: Anne Sophie Schou Sørensen. UPS-pokalen: Simone Sørensen. Flidspokalen: Poul Thomsen. Bedste kammerat-legat: Maria Ladefoged Pedersen.

Som noget nyt blev de ryttere, der var faldet for aldersgrænsen til at ride pony, hyldet med en flot roset og en rose. Det var Sidsel Le Fevre, Trine Munkholm, Simone Sørensen og Anne Sophie Schou Sørensen.

I weekenden den 23. - 25. marts 2012 afviklede Sportsrideklubben Skovly udvidet klubstævne i dressur og fandt samtidig klubbens nye klubmestre.

Resultaterne i klubmesterskaberne blev således:

Klubmester for hest blev Cecilia Ulsøe på Mozart, som endte på et samlet resultat på 133,45 pct. i LA2. På andenpladsen kom Astrid Tillisch på Allegro med 129,16 pct. i LC1 og på tredjepladsen kom Gitte Dam på N.O.H.´s Ramstein med 129,12 pct. i LA4.

Klubmestre for pony blev Victoria Hanssen på Astaróla, som opnåede et samlet resultat på 138,50 pct. i LC3. På anden pladsen kom Julie Sofie Riis på Buschhof med 135,83 pct. i LC3. Tredjepladsen gik til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 135,25 pct. i PRI.

SRKS-rytternes resultater i de øvrige klasser blev:

1. afdeling af klubmesterskab pony:
Førsteplads til Victoria Hanssen på Astaróla med 69,58 pct. i LC3. Delt andenplads til Josefine Jeppesen på Vanessa-D i LA3 og Julie Sofie Riis på Buschhof i LC3 begge med 68,33 pct. og fjerdeplads til Maja Hofman på Midnights Micra med 68,29 pct. i PRM.
1. afdeling klubmesterskab hest:
Førsteplads til Cecilia Ulsøe på Mozart med 68,62 pct. i LA2. Andenplads til Trine Munkhold på Lundemarksgårds Triumph med 66,55 pct. i LA2 og tredjeplads til Emma Hannibal på Santos med 66,25 pct. i LC3.
LC% klasse pony: Tredjeplads til Julie Sofie Riis på Buschhof med 68,75 pct. i LC3.
LA56PRI% klasse pony: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 71,05 pct. i LA6.
2. afdeling af klubmesterskab pony:
Førsteplads til Anna Thorstein Davidsen på Loranzo med 68,67 pct. i LA5. Andenplads til Vicotria Hanssen på Astraróla med 67,92 pct. i LC3 og tredjeplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 67,75 pct. i PRI.
LC% klasse hest: Andenplads til Tina Pagh Dalgaard på Don Juan med 70,0 pct. i LC1.
LB% klasse hest: Andenplads til Josephine Holbæk Hansen på Nepals med 62,22 pct. i LB1.
LA456MB0 % klasse hest: Andenplads til Gitte Dam på N.O.H.´s Ramstein med 65,33 pct. i LA5.
2. afdeling klubmesterskab hest:
Førsteplads til Cecilia Ulsøe på Mozart med 64,83 pct. i LA2. Andenplads til Gitte Dam på N.O.H.´s Ramstein med 64,12 pct. i LA4 og tredjeplads til Emma Hannibal på Santos med 63,75 pct. i LC3.
LD% klasse hest: Førsteplads til Katja Madsen på Fantast med 68,67 pct. i LD1.
LB% klassehest: Andenplads til Pernille Munch Pedersen på Hassan med 68,52 pct. i LB1.
LA456MB0% klasse hest: Førsteplads til Gitte Dam på N.O.H.´s Ramstein med 67,67 pct. i LA5 og andenplads til Borte Bundgård på Delcapone med 67,35 pct. i LA4.
LD% klasse pony: Førsteplads til Camilla Dencher Petersen på Nikita med 67,22 pct. i LD2 og andenplads til Line Cecilie Riis på Buschhof med 63,33 pct. i LD1.
LC% klasse pony: Førsteplads til Birgitte Michelenborg på Daimy med 64,17 pct. i LC1.
LA1234% klasse pony: Førsteplads til Josefine Jeppesen på Vanessa-D med 65,63 pct. i LA4 og tredjeplads til Emma Hannibal på Lindveds Musca med 62,5 pct. i LA4.
LA56PRI% klasse pony: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr Gipson med 66,58 pct. i LA6 og andenplads til Maria Mølgaard Pedersen på Gee Gee med 63,0 pct. i PRI.
Alle resultaterne for stævnet kan ses her
I weekenden den 31. marts - 1. april 2012 var Anna Thorstein Davidsen og Ygor til landsstævne i Middelfart, hvor de opnåede en andenplads i LA6 med 65,459 pct. i LA6. Ved samme landsstævne opnåede Maja Hofman og Midnights Micra en ottendeplads i PRT med 65,05 pct. Maja og Midnights Micra opnåede desuden 66,09 pct. i PRM og fik dermed DM-kvalifikation.

Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson har været til distriktsstævne i Svendborg Rideklub hvor de vandt både LA6 med 68,42 % og PRI med 66,25 %.
Josefine Jeppesen og Vanessa-D har været til distriktsstævne i Svendborg og vandt både LA1 med 72,07% og LA3 med 72,0%. Det blev også til en 2. plads i LA2 69,07%

Distriksstævne i Ølgod lørdag den 25. februar 2012:
Josefine Jeppesen og Vanessa-D vandt LA2 med 68,125%
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson blev nr. 6 i PRI med 65,75 %.

Udvidet klubstævne i Hedensted Rideklub den 25. - 26. februar 2012:
Emma Hannibal og Skovlunds De Nice fik en 4. plads i LC1 for hest med 67,08%
I spring fik Anna Thorstein Davidsen og Maiden´s Blush en 5. plads i LB
Linnea Tidemand og Fiona fik 2 fejlfri rosetter i en show klasse for heste, hvor de sprang 50 og 60 cm.

Fastelavnsstævne 2012:
I dressur for ponyer, der startede LD og LC klasser blev Camilla D. Petersen nr. 1 på Niktita med 71,67% i LD2. Nr. 2 blev Victoria Hanssen på Astarola med 70,83 % i LC1 og nr. 3 blev Anne Kathrine Schwartz Eslund på Marco Kohave med 69,58% i LC3.

For ponyer, der startede fra LB og op til og med PRT blev Maria Davidsen og Samson nr. 1 med 69,23% i LB2 og nr. 3 med 67,14% i LB1. Emma Hannibal og Lindveds Musca blev nr. 2 med 68,67% i LA3.

For heste blev det til en delt 1. plads til Linnea Vest Tidemand og Fiona med 68,33% i LD2 og Emma Hannibal på Santos ligeledes med 68,33% men i LC3. På 3. pladsen kom Cecilia Ulsøe på Mozart med 67,93% i LA2.

For elevrytterne var der slalom og LX spring og i slalom blev Siri Larsen og Marabou nr. 1 og Amanda Hald blev nr. 2 på Skovlys Pretty Woman.

I LX spring var der fejlfri roset til Anne Kathrine Østergaard Nielsen på Fergie, Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph, Maria Leth Kristiansen på Skovlys Pretty Woman, Jasmin Årup Didriksen på Skovlys Ditte, Frederikke Skytte på Skovlys Pretty Woman og Siri Larsen på Marabou.

I LD - fastelavnsspringning var der fejlfri roset til følgende rytttere: Julie Sofie Riis på Dancing Buschof, Anne Kathrine Østergaard Nielsen på Fergie og Anna Davidsen på Loranzo.

LC min./LC spring blev vundet af Julie Sofie Riis på Dancing Buschof, der sprang LC min. og LB/LA spring blev vundet af Anna Davidsen på Maidens Blush, der sprang LA.


Udklædning i dressur blev vundet af dansemusene Line Cecilie Riis og Dancing Buschof, nr. 2 blev Anna Davidsen og Loranzo, der var klædt ud som malkepige og ko, nr. 3 blev Maria Davidsen og Samson, der var klædt ud som bi. Nr. 4 blev indianeren Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson og nr. 5 blev Maja Hofman og Midnights Micra, der var cowboys.

Elev udklædning blev vundet af Frederikke Skytte på Skovlys Pretty Woman, nr. 2 blev Siri Larsen på Marabou og nr. 3 blev Line Cecilie Riis på Dancing Buschof.

Fastelavnspringningen blev vundet af Julie Sofie Riis.

Dagen sluttede med tøndeslagning, hvor Cecilia Ulsøe blev kattekonge og Jasmin Årup Didriksen blev kattedronning.
Flere pony-ryttere var til distriktsstævne i Hedensted Rideklub i weekenden 21 og 22 januar 2012 og kom hjem med følgende resultater:
 
Anna Lykke Mortensen og Trine fik en 1. plads i LB1 med 70,36 %
 
Emma Hannibal og Lindveds Musca fik en 3. plads i LB3 med 70,71 %
 
Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik en 5. plads i LA1 med 64,48 %
 
Anna Thorstein Davidsen og Ygor fik en 2. plads i LA5 med 69,0 %
 
Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 2. plads i LA6 med 66,32 % og
 
Maja Hofman og Midtnights Micra fik en 4. plads i LA6 med 66,84 %
 
Dorte Bundgård og hesten Delcapone var taget til distriktsstævne i Kolding Rideklub og fik en 5. plads i LA4 med 64,46 % 


I weekenden 7 og 8 januar var Dorte Bundgård og Delcapone i Fredericia og ride LA4, hvor de blev nummer 5 med 67,6%

2011
 
19.-21 august:
DM Ponydressur i Middelfart Rideklub: Maja Hofman og Midnights Micra syvendeplads i B-finalen med 65,83% i PRT.
Farmland stævne i Hedensted Rideklub: Anna Davidsen og Maidens Blush blev vinder af Farmlandcup i Spring pony samt fik en førsteplads i LB Farmlandcup.
Simone Sørensen og Lukas fik andenplads i LB Farmlandcup.
Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik tredjeplads i LA% klasse (LA1) med 65,52%.
Camilla Jeppesen og Jasmin opnåede i Farmlandcup Finale LB1 66,15% og fik en andenplads.
Kathrine Ahrenfeldt og Skovlys Mendoza-Brown fik både en første- og en tredjeplads i LC1 med henholdsvis 67,92% og 67,5%. I LC2 blev det til endnu en førsteplads med 67,27%.
Emma Hannibal og Skovlys De Nice fik første- og tredjeplads i LC1 med 69,583% og 65%.
Anna Lykke Mortensen og Trine fik andenplads i LC1 med 67,917%.
Julie Sofie Riis på Buschhof fik andenplads i LC1 med 67,5%.
Emma Hannibal og Norano fik førstplads i Farmlandcup Finale i LB1 med 66,538% og andenplads i LB%-klasse med 70,36%.

Den 13.-14. august:
Distriktstævne i Tørring-Uldum Rideklub: Camilla Jeppesen og Jasmin red LA3 til 65,33% og dermed blev jasmin B-pony. Det vil sige at Camilla og Jasmin nu må starte landsstævner. Derudover vandt de en anden LA3-klasse med 61% og fik en tredjeplads i LA4 med 62,5%.
Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik en andenplads i lA1 til 67,68%.
Maja Hofman og Midnights Micra fik en fjerdeplads i LA6 med 68,68%.
Maria L. Pedersen og Fjordglimts Mr. Gipson fik en femteplads i LA5 med 64,33%.
Anna Davidsen og Ygor fik andenplads i LA3 med 59,67%.

Den 26.-30. juli:
Ponyuge i Hammerum Rideklub: 9 piger fra Sportsrideklubben Skovly deltog i Ponyugen og kom hjem med følgende resultater:
I holdkonkurrencen blev det til en 4. plads til det ene dressurhold bestående af Sidsel Le Fevre, Trine Munkholm, Josefine Jeppesen og Kathrine Ahrenfeldt.
Øvrige resultater:
Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik tredjeplads i LA1 med 65,9%.
Camilla Jeppesen og Skovlys Jasmin fik andenplads i LB1 med 68,2%.
Sidsel Le Fevre og Milou fik femteplads i LA1 med 66,6% og fjerdeplads i LA2 med 65,3%.
Maria Davidsen og Samson fik tredjeplads i LC1 med 68,3% og en andenplads i LE spring.
Anna Davidsen og Maidens Blush fik fjerdeplads i LC spring.
Anna Davidsen og Loranzo fik nulrunde i LD.
Kathrine Ahrenfeldt og Loranzo fik førsteplads LC2 med 70,5%, fjerdeplads i LC3 med 65,4% og fjerdeplads i LB1 med 67,1%. 
 
Den 8.-10. juli
Landsstævne i Hjallerup Rideklub: Maja Hofman og Midnights Micra 2. plads i PRI med 67,8%. DM kvalifikation i PRM med 65,088%.
 
Den 2.-3. juli
Klubstævne i Tørring Uldum Rideklub: Anna Davidsen og Maidens Blush 1. plads i LB spring og 4. plads i LC spring. Gitte Dam og NOH's Ramstein 2. og 3. plads i LA3 med 66,9% og 64,8%.
 
Den 18. juni
Distriktstævne i Løgstrup Rideklub: Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph 2. plads i LA5 med 61%.
  
Den 12. juni
Klubstævne på Ponygården: Emma Louise Eslund på Aischa tredjeplads i LC%-klasse med 67,08% i LC1.
 
Den 10. juni
Landsstævne i Viborg/Birgittelyst rideklub: Maja Hofman og Midnights Micra femteplads i PRI med 66,31%.
 
Kr. Himmelfart 2.-5. juni
Distriktsstævne i Billund med Sydjysk Mesterskab: 
SJM pony dressur holdet bestod af Maria og Gipson, Trine og Triumph, Astrid og Victor samt Maja og Hesper. Desværre gav det ingen placering, men holdet sluttede på en flot femteplads. I de øvrige klasser opnåede rytterne følgende resultater:
Anna T. Davidsen på Ygor førsteplads i LA1 med 72,41% og fjerdeplads i LA3 med 66,33%.
Maja Hofman og Lindveds Hesper tredjeplads i LA4 med 66,56% og tredjeplads i LA3 med 64%.
Anne Sophie Schou Sørensen på Donna Castilia andenplads i LA4 med 68,82% og femteplads i LA3 med 65,17%.
 
Den 21. maj
Distriktsstævne i dressur for pony i Vestjysk Rideklub, Varde: Maria L. Petersen og Fjordglimts Mr. Gipson fjerdeplads i LA5 med 63%. Maja Hofman og Lindveds Hesper andenplads i LA3 med 67,33%. Anna T. Davidsen og Ygor andenplads i LA1 med 68,28%. Josefine Jeppesen og Vanessa D andenplads i LB1 med 66,43%.
Military stævne i Jordrup Rideklub: Benjamin M. Jørgensen og Lindveds Locksley fik andenplads ved military stævne i Jordrup rideklub i CNC70 heste klasse.
 
Den 13.-15. maj
Landsstævne i dressur i Broholm Rideklub: Maja Hofman på Lindveds Hesper førsteplads i PRI med 65,4% og på Midnights Micra tredjeplads i PRI med 66,9% og en fjerdeplads i LA6 med 66,4%.
Distriktsstævne i Vasehus Rideklub: Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimts Mr. Gipson to andenpladser i LA3 og LA1 med 64% og 65,17%.
Klubstævne i Hedensted Rideklub med Farmlandcup har klubbens ryttere opnået følgende resultater:
Mikela Rossel og Kalmar’s Nobelone førsteplads i LA1234 med 66,53%, førsteplads i LB1 Farmlandcup med 70% og tredjeplads i LB%-klasse med 67,03%. På ponyen Ørsbjergsgårds Lazio andenplads i LB1 Farmlandcup med 67,86%.
Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph første- og andenplads i LA1234 med 64,83% og 63,67%.
Anna Thorstein Davidsen og Lorenzo førsteplads i LA1234 med 64,14% og tredjeplads i LA1234 med 61,380%. På ponyen Maiden’s Blush førsteplads i LB samt anden- og tredjeplads i LC spring.
Josefine Jeppesen og Vanessa-D førsteplads i LA1234 med 64,14%.
Emma B. Hannibal og Norano to førstepladser i LB123 med 67,14% og 66,15%, samt sjetteplads i LB1 Farmlandcup. Førsteplads i LC1 med 63,33% på hesten Skovlunds De Nice.
Camilla Dencher Petersen og Vestervangs Hodder fjerdeplads i LD2 med 63,89%.
Emma Louise Eslund på Aischa andenplads i LC1 med 64,58%.
Julie Sofie Riis på Hovgaards Miss Bochelli førsteplads i LC1 med 69,17%, førsteplads i LC2 med 74,1%, tredjeplads i LC3 med 63,33% og fjerdeplads i LC1 med 63,33%.
Maria Thorstein Davidsen på Samson andenplads i LC3 med 63,75%.
Victoria Christine Hanssen på Ramse tredjeplads i LC spring samt første- og andenplads i LD spring.
Simone Møller på Sweet Scarlett førsteplads i LD spring.
Simone Sørensen på Lukas sjetteplads i LC spring Farmlandcup.
 
Den 7.-8. maj
Distriktsstævne i ponydressur i Grindsted: Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph tredjeplads i LA5 med 66%. 
Ved udvidet klubstævne i Boller fik Mette Stelmach på Rughavens Shadow første- og andenplads i LA2 med henholdsvis 64,48 og 63,79%. Maria Davidsen og Samson fjerdeplads i LC1 med 63,75%. Anna Davidsen på Maidens Blush førsteplads i LC spring.
 
Den 23.-24. april
Dressur distriktsstæve i SRKS: Gitte Dam og N.O.H. Ramstein fik femteplads i LA2 med 68,97% og sjetteplads i LA1 med 68,1%. Mette Stelmach på Rughavens Shadow fik syvendeplads i LA1 med 67,7%.
 
Den 22. april
Dressur distriktsstævne i Vestbirk Rideklub: Maja Hofman og Lindveds Hesper andenplads i LA6 med 64,47%. På Midnights Micra fik Maja en tredjeplads i PRI med 62,4%.
 
Den 16.-17. april
Dressur distriktsstævne i Tørring Uldum Rideklub: Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr. Gipson vandt tre førstepladser, henholdsvis i LA3 med 75%, LA1 med 73,1%, LA1 med 67,6% samt en andenplads i LA3 med 68%.
Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph fik andenplads i LA3 med 69,34%, tredjeplads i LA3 med 66,34% og tredjeplads i LA1 med 66,9%. Anna Davidsen og Ygor fik en andenplads i LA1 med 66,6%. Camilla Jeppesen og Jasmin fik en andenplads i LB3 med 65,3%.
Udvidet klubstævne i Kværnbækgård Rideklub: Her fik Kathrine Ahrenfeldt og Skovlys Mendoza-Brown førsteplads i LC3 med 67,9%. Emma Hannibal og Norano førsteplads i LB2 med 63,1% og andenplads i LC3 med 66,7%.
 
Den 9.-10. april
Distriktsstævne i dressur i Kolding Rideklub: Maja Hofman på Midnights Micra to tredjepladser i henholdsvis PRT med 68,1% og LA6 med 67,1%. Anna T. Davidsen på Ygor (Lorenzo) førsteplads i LB2 med 68,1 og fjerdeplads i LA1 med 65,5%. 
 
Den 2.-3. april 
Distriktsstævne i dressur i Tjæreborg Rideklub: Maria L. Pedersen og Fjordglimts Mr. Gipson førsteplads i LA3 med 70% og andenplads i LA1 med 65,17%. Anne Sophie Schou Sørensen på Donna Castilia andenplads i LA4 med 67,75%. 
 
Klubmesterskab i dressur 19.-20. marts
Klubmester for hest blev Gitte Dam og N.O.H's Ramstein som endte på et samlet resultat på 133,44% i LA2. På andenpladsen kom May Meier på Kgs. Hørgaard Miró med 128,84% i LA1.
Klubmestre for pony blev Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimts Mr. Gipson som opnåede et samlet resultat på 148,13% i LA2. På andenpladsen kom Maja Hofman på Lindveds Hesper med resultatet 140% i LA6. Tredjepladsen gik til Kathrine Ahrenfeldt på Skovlys Mendoza Brown med resultatet 138,75% i LC1. På fjerdepladsen kom Sidsel LeFevre på Milou med 138,63% i LA1. Ligeledes i LA1 og på femtepladsen kom Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph med 138,27%. 
Øvrige resultater:
LD1 Pony: Førsteplads til Emma Louise Eslund på Aischa med 67,33%. Andenplads til Victoria Hansen på Ramses med 65,33%.
LC1 Pony: Delt førsteplads til Anna Lykke Mortensen på Trine og Maria Davidsen på Samson med 69,17%.
LB1 Pony: Førsteplads til Camilla Rasmussen på Nørlund La vita med 67,86% og andenplads til Camilla Jeppesen på Skovlys Jasmin med 67,14%.
LA1 Pony: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr. Gipson med 74,48%. Andenplads til Mikela Rossel på Ørsbjerggårds Lazio med 72,07%.
1. afdeling klubmesterskab Pony: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr. Gipson 72,19% i LA1. Andenplads til Maria Davidsen med 71,25% i LC1. Tredjeplads til Kathrine Ahrenfeldt på Skovlys Mendoza Brown med 70,42% i LC1. Fjerdeplads til Sidsel Le Fevre på Milou med 68,97% i LA1 og femteplads til Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 67,93% i LA1.
LD1 Hest: Førsteplads til Mette Stelmach og Polly Stelmach med 63,33%.
LA2 Hest: Førsteplads til Gitte Dam på N.O.H.'s Ramstein med 68,62% og andenplads til Anne Sophie Schou Sørensen på Donna Castilia med 66,21%.
1. afdeling klubmesterskab Hest: Førsteplads til Gitte Dam på N.O.H.'s Ramstein med 67,24% i LA2 og andenplads til Emma B. Hannibal på Skovlund De Nice med 65,41% i LC1.
LA2 Hest: Førsteplads til Gitte Dam på N.O.H.'s Ramstein med 66,55% og andenplads til Anne Sophie Schou Sørensen på Donna Castilia med 64,83%.
2. afdeling klubmesterskab Hest: Førsteplads til Gitte Dam på N.O.H.'s Ramstein med 66,20% i LA2 og andenplads til Mette Stelmach på Rughavens Shadow med 66,08% i LB2.
LC1 Pony: Førsteplads til Julie Sofie Riis på Mari-Boza Pekenja med 69,17%. Andenplads til Maria Davidsen på Samson med 68,75%. Fjerdeplads til Emma Louise Eslund på Aischa med 67,5%.
LB2 Pony: Førsteplads til Sidsel Le Fevre på Milou med 69,62% og andenplads til Emma B. Hannibal på Norano med 68,46%.
LA1 Pony: Andenplads til Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 68,97%.
2. afdeling klubmesterskab Pony: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr. Gipson med 75,94% i LA2. Andenplads til Maja Hofman på Lindveds Hesper med 74,47% i LA6. Tredjeplads til Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph med 70,34%. Fjerdeplads til Sidsel Le Fevre på Milou med 69,66%.
 
Fastelavnsstævne den 6. marts
Fastelavnsdressur - HEST: 1. Cecilia Ulsøe og Mozart med 66,2% i LA2 2. Mette Stelmach og Polly med 62,67 i LD1.
PONY: 1. Trine M. Kragsbjerg og Hr. Vimse med 75,33% i LD1. 2. Maria L. Pedersen på Fjordglimts Mr. Gipson med 71,88% i LA2. 3. Maria Davidsen på Samson med 71,76% i LC1. 4. Maja Hofman på Lindveds Hesper med 69,67% i LA5. 5. Kathrine Ahrenfeldt på Skovlys Mendoza Brown med 69,58% i LC1.
SPRING: LX – Elevklasse med udklædning: Fejlfri runder til Anna kathrine Ø. Nielsen på Skovlys Ditte, Anneline Juul på Marabou og Anna Kofoed-Dam på Marabou.
Fastelavnsspring med udklædning: Fejlfri runder til Sara Mikkelsen på Skovlys Ditte, Mille Kristensen på Skovlys Ditte, Simone Møller på Sweet Scarlett, Victoria Hansen på Ramses, Anne Katrine Eslund Pedersen på Red Mystery.
LC – met. B3: Delt 1. plads til Maria L. Pedersen på Buschhof og Camilla Jeppesen på Skovlys Jasmin.
LB – Met A: 1. plads til Trine Munkholm på Lundemarkgårds Triumph.
 
Den 5. marts
Distriktsstævne i Nr. Hostrup Rideklub. Maria L. Pedersen og Mr. Gibson vandt LA2 med 69,69%. Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph blev nr. 3 i LA1 med 67,25%.
Udvidet klubstævne i Vestbirk Rideklub. Anna Davidsen Loranzo (Igor) vandt LA-show med 66,21% i  LA1 og blev nr. 3 i LA2 med 63,75%. Maria Davidsen og Samson fik to fjerdepladser, i LD2 med 69,44% og i LC1 med 67,92%. 
 
Den 26.-27. februar
Klubstævne i Vejle Rideklub. Camilla Jeppesen og Skovlys Jasmin fik tredjeplads i LB2 med 63,85%. Mette Stelmach og Rughavens Shadow fik andenplads i LC2 med 66,52%. Simone Sørensen og Henning fik fjerdeplads i LC1 med 67,50% og tredjeplads i LC2 med 65%. Maria Davidsen og Samson fik femteplads i LC1 med 67,08%.
 
Den 20. februar
Klubstævne i Boller. Anna Davidsen og Maidens Blush fik en anden og en fjerdeplads i LC spring.
 
Den 5.-6. februar
Distriktsstævne i ponydressur i Herning Rideklub. Maja Hofman og Midnights Micra fik femte- og sjetteplads i PRI med henholdsvis 66,58% og 65,26% - og blev samlet nr. 3 i weekendens PRI-cup.
Trine Munkholm fik to tredjepladser i henholdsvis LB3 med 67,14% og LB1 med 65,71%.
 
Den 29. januar
Distriktsstævne i Boller Rideklub. Anna Davidsen og Maidens Blush andenplads i LC.
 
Den 21.-22. januar
Distriktsstævne i Hedensted Rideklub. Maria Ladefoged Pedersen og Fjordglimt Mr. Gipson fik en flot førsteplads i LA for kat. II og III med hele 74,48%. I samme klasse blev Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph nr. 2 med 65,52%.
Udvidet klubstævne i Horsens Rideklub. Anna Davidsen og Maidens Blush fik en førsteplads i LB og Maria Davidsen og Samson fik en nulrunde i LE. 

 
2010
11. december 2010
Ved distriktsstævne i Hestehavens Rideklub sluttede Anne Sophie S. Sørensen og Chango OX ponyårene af på flotteste vis med en tredjeplads i LA5 med 64, 67% og en sjetteplads i PRI med 64,47%.
 
4.-5. december 2010 Udvidet klubstævne i Vejle Rideklub
Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita andenplads i LA1 med 65,17% og en andenplads i LD spring.
Josefine Jeppesen og Vanessa D førsteplads i LC2 med 72,73% og en andenplads i LC3 med 68,33%.
Camilla Jeppesen og Skovlys Jasmin tredjeplads i LC2 med 61,36%.
Simone Sørensen og Henning andenplads i LC spring.
  
Skovlys julestævne 27.-28. november
LD show Pony Førsteplads til Cecilia Ulsøe på Magnum med 66,66%.
LC show Pony Førsteplads til Josefine Jeppesen på Vanessa med 68.75% og andenplads til Camilla Jeppesen på Skovlys Jasmin med 66,66%.
LB show Pony Førsteplads til  Anna Thorstein Davidsen på Loranzo med 66,42% som også vandt LA show med 68,27% i en LA1. På andenpladsen i LA show kom Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita 67,18% i LA2.
LD show for hest blev vundet af Marie Louise S. Sørensen på Fenja med 68%.
Dressur show til musik blev for hest vundet af Cecilia Ulsøe på Mozart med 67,24% i LA2
Og for pony gik førstepladsen til Maja Hofman på Midnights Micra med 67,77% i PRT, Maja fik også en delt andenplads på Lindveds Hesper med 65,78% i LA6 sammen med Anne Sophie S. Sørensen på Chango OX i PRI.
Dressur 0 blev vundet af Maria Kristiansen på Skovlys Pretty Woman med 74,17%, på andenpladsen kom Mille Jensen også på Skovlys Pretty Woman dog med 72,5%.
Dressur 1 vandt Laura Pedersen på Ambrosius med 77,50%. En delt andenplads gik til Maria Kristiansen på Skovlys Pretty Woman og Simone Møller på Moon Star med 73,33%. På en delt fjerdeplads kom Linnea Vest Tidemand på Skovlys Anna Belle og Victoria Hansen på Ramses med 72,5%.
Dressur 2 førsteplads til Natasja E.F. Laursen og Flicka med 72,5%. Cathrine Jensen på Selma med 68,75% på andenpladsen og Camilla Brigsted på Skovlys Anna Belle på tredjepladsen med 67,50%.
Dressur 3 førsteplads til Mille Kristensen på Skovlys Ditte med 72,14% og delt andenplads til Katja Madsen på Ambrosius og Julie Sofie Riis på Mari-Boza Pekenja med 69,29%.
LX minispring havde 3 fejlfrie ekvipager som fik en roset: Cathrine Jensen på Selma, Maria Davidsen på Samson og Simone Møller på Moon Start.
LD for pony: Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Melissa og andenplads til Anne Stamp på Skovlys Ditte.
LC min. pony: Førsteplads til Maria L. Pedersen på Buschhof og andenplads til Kathrine Ahrenfeldt på Melissa.
LC for pony: Førsteplads til Anna Thorstein Davidsen på Maiden Blush og andenplads til Maria L. Pedersen på Buschhof.
LB for pony: Vinder Anna Thorstein Davidsen på Maiden Blush.
 
Den 13.-14. november 2010
Ved udvidet klubstævne i Fredericia Rideklub fik Anna Thorstein Davidsen på Loranzo en førsteplads i LB3 med 65% i dressur. I spring fik Anna på ponyen Maiden Blush både en anden- og en tredjeplads i LC.
 
Den 31. oktober 2010
Udvidet klubstævne i Horsens Rideklub: Førsteplads til Maria Davidsen og Samson i LC1 med 63,75%. Anna Davidsen og Maidens Blush fik andenplads i LB og tredjeplads i LC spring.
 
Den 24. oktober 2010
Udvidet klubstævne i Grindsted: Anna Davidsen og Lorenzo vandt LB3 med 70,36% og fik andenplads i LB2 med 67,69%.
 
Den 9.-10 oktober - udvidet klubstævne og kommunemsterskab i dressur 2010 i SRKS
Kommunemesterskab 2011 Pony blev vundet af Josefine Jeppesen på Vanessa i LC1. Andenpladsen gik til Josephine H. Hansen på Bjerregårds Nicol i LB1, tredjeplads til Anna T. Davidsen på Loranzo i LB1 og fjerdeplads til Mikela Rossel på Ørsbjerggårds Lazio i LB3.
I kommunemesterskabet for hest opnåede Cecilia Ulsøe på Mozart en tredjeplads i LC3.
Øvrige klasser
LD1 Pony – førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Skovlys Mondoza Brown med 70,76%, delt andenplads til Anna Lykke Mortensen på Trine og Lærke B. Kristensen på Lundemarksgårds O'malley med 66,67%. Delt fjerdeplads til Julie Sofie Riis på Mari-Boza og Cecilia Ulsøe på Magnum med 66%.
LC1 Pony – tredjeplads til Josefine Jeppesen på Vanessa med 65,83% og fjerdeplads til Anna Lykke Mortensen på Trine med 65%.
LC2 Pony – andenplads til Anna Louise Winther på Athene med 65,91%.
LB123 Pony – delt førsteplads til Anna Thorstein Davidsen på Loranzo og Josephine Holbek Hansen på Bjerregårds Nicol, begge i LB1 med 70%.
LA1234 Pony – førsteplads til Maria L. Pedersen på Buschhof (Miss Bochelli) i LA2 med 65,94%, andenplads til Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita i LA1 med 65,58% og tredjeplads til Sidsel Le Fevre på Milou med 62,41%.
1. afdeling af kommunemesterskab Pony – førsteplads til Josefine Jeppesen på Vanessa med 69,58% i LC1, andenplads til Josephine Holbek Hansen og Bjerregårds Nicol i LB1 med 68,57%, tredjeplads til Anna Thorstein Davidsen på Loranzo i LB1 med 67,14% og fjerdeplads til Mikela Rossel på Ørsbjerggårds Lazio i LB3 med 66,07%.
LD1 Hest – førsteplads til Rikke N. Pedersen på Citta Skovlyst.
LB123 Hest – førsteplads til Cecilia Ulsøe på Mozart i LB1 med 64,44%.
1. afdeling af komunemesterskab Hest – førsteplads til Cecilia Ulsøe på Mozart i LC3 med 69,58%.
LB123 Hest – førsteplads til Josefine Meyer Jørgensen på Kgs. Hørgaard Miró i LB1 med 66,30%.
LD2 Pony – Delt førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Skovlys Mendoza Brown og Julie Sofie Riis på Mari-Boza med 68,89%.
LC1 Pony – førsteplads til Josefine Jeppesen på Vanessa med 68,75%.
LB123 Pony – delt førsteplads til Josephine Holbek Hansen på Bjerregårds Nicol i LB1 og Mikela Rossel og Ørsbjerggårds Lazio i LB3 med 67,50%. Tredjeplads til Anna Thorstein Davidsen og Loranzo med 66,42%.
LA1234 Pony – førsteplads til Maria L. Pedersen på Buschhof (Miss Bochelli) i LA2 med 66,25%.
2. afdeling af kommunemesterskabet Pony – førsteplads til Josefine Jeppesen på Vanessa i LC1 med 70,83%, andenplads til Josephine Holbek Hansen på Bjerregårds Nicol i LB1 med 70,35%, tredjeplads til Camilla Jeppesen på Skovlys Jasmin i LC1 med 66,25% og fjerdeplads til Mikela Rossel på Ørsbjerggårds Lazio i LB3 med 65%.
 
Søndag den 10. oktober
Ved distriktsstævne i ponydressur i Christiansfeld Rideklub opnåede Maja Hofman og Lindveds Hesper en førsteplads i LA6 for kategori 2 med 66,32%, i LA6 for kategori 1 fik Maja på Midnights Micra en fjerdeplads med 66,58%.
 
Den 1. oktober
Cecilia Ulsøe og Mozart opnåede ved udvidet klubstævne i Hjelsminde rideklub en førsteplads i LB1 med 65,55% og en andenplads i LC3 med 67,08%.
 
Den 25. september - Elevmesterskab og Klubmesterskab Spring 2010
Elevmester Junior: Cecilie Nordentoft Holgersen på Bailey. Andenplads: Maria Kristensen på Skovlys Pretty Woman.
Delt tredjeplads: Victoria Christine Hansen på Geysir og Thea Lilleris Andersen på Marabou 
Elevmester Unge: Maria Davidsen på Samson. Andenplads: Anne Kathrine Eslund Pedersen på Red Mystery. Tredjeplads: Katja Rasmussen på Skovlys Ditte
Klubmester Spring: Anna Davidsen på Maiden Blush. Andenplads: Camilla Jeppesen på Skovlys Jasmin. Tredjeplads: Maria Ladefoged Pedersen på Miss Bochelli
Øvrige resultater fra stævnet:
Dressur 0: Førsteplads Maria Kristiansen på Skovlys Pretty Woman og andenplads til Anne Line Juhl på Marabou.
Dressur 1: Førsteplads Cecilie Nordentoft Holgersen på Bailey og andenplads til Thea Lilleris Andersen på Marabou.
Dressur 2: Førsteplads til Maria Davidsen på Samson, andenplads til Anna Lykke Mortensen på Trine og tredjeplads til Laura Pedersen på Ambrosius.
Dressur 3: Førsteplads til Maria Davidsen på Samson og andenplads til Anna Lykke Mortensen på Trine.
Slalom: Førsteplads til Maria Kristensen på Skovlys Pretty Woman og andenplads til Victoria Christine Hansen på Geysir.
LX spring: Førsteplads til Maria Davidsen på Samson, andenplads til Anne Kathrine Eslund Pedersen på Red Mystery, tredjeplads til Kajta Rasmussen på Skovlys Ditte og fjerdeplads til Laura Pedersen på Ambrosius.
LC spring: Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita.
 
Den 10.-11. september
Oliver Kragsbjerg og ponyen Hr. Vimse har været til militarystævne i Vejen Sportsrideklubs Military Cup 2010 d. 10.-11. september, hvor de vandt klassen CNC60 og da de også vandt første afdeling i foråret, var de dermed vindere af den samlede Cup 2010. 
Distriktsstævne i Tørring Uldum rideklub:
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita fik andenpladsen ved Sydjysk Mesterskab for kategori 3 ponyer, de red LB3 til 64,77%. Kathrine og Tjekita fik også en flot førsteplads med hjem i lørdagens LB3 med 70,36%.
Anna Davidsen og Igor (Loranzo) fik en andenplads i LB1 med 64,64%.
Maja Hofman og Lindveds Hesper fik en fjerdeplads i LA3 med 63,3%.

Den 5. september
Ved landsstævne i Frederikshavn Rideklub fik Maja Hofman og Midnights Micra en førsteplads i PRI med 65,53%. 
 
Den 28.-29. august
Maja Hofman og ponyen Lindveds Hesper var taget til distriktsstævne i Davinde Rideklub, hvor de opnåede en 4. plads i LA6 med 64,22%. I PRI red de procenten 63,68% og dermed blev Hesper B-pony og ekvipagen har således kvalificeret sig til at ride landsstævner.
Maria Ladefoged Pedersen og ponyen Buschhof (Miss Bochelli) var til distriktsstævne i Guldager Rideklub, hvor de fik en førsteplads i LA2 med 69,06%, en andenplads i LA3 med 64,33% og ligeledes i en LA3 en tredjeplads med 63,66%. Maria og Buschhhof kvalificerede sig med de flotte resultater til at ride sydjysk mesterskab om to uger.
Gitte Dam og hesten Ramstein var til fire års championat i Nørre Hostrup Rideklub, hvor de blev nr. 10 ud af 80 heste med 8,04 point. Samtidig kvalificerede de sig til mellemrunden i Billund i september.
En stor flok ryttere fra klubben har været til udvidet klubstævne, med kommunemesterskab i spring og finale i Farmland Cup i Hedensted Rideklub, de kom hjem med følgende flotte resultater i både dressur og spring:
Sidsel Le Fevre og Milou blev placeret som nr. to i Farmland Cup og fik førsteplads i LB123 med 65%, tredjeplads i LB2 med 64,62%, andenplads i LA1234 med 64,79%, samt en fjerdeplads i LA1234 med 65,52%.
Trine Munkholm fik andenplads i LA1234 med 68,97%.
Mikaela Rossel og Ørsbjerggårds Lazio vandt både LB1 med 66,43% og LB2 med 66,54%.
Emma B. Hannibal og Norano førsteplads i LC3 med 72,5%, førsteplads i LC2 med 63,64%, andenplads i LC1 med 68,75%, tredjeplads i LC1 med 62,92%,
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita fik andenplads i LB124 med 63,93%.
Anna Thorstein Davidsen og Lorenzo fik andenplads i LB1 med 62,86%.
Josefine Jeppesen og Vanessa-D vandt LC1 med 64,17%.
Anna Thorstein Davidsen og Maidend Blush blev nr. 2 i kommunemesterskab i spring.
Simone Møller og Rokkesine vandt LC og fik en andenplads i LB spring.
Oliver Mærsk Kragsbjerg og Hr. Vimse vandt LE spring og fik andenplads i LD. 
 
Den 21.-22. august
Udvidet klubstævne i Kværnbækgård rideklub:
Kathrine Ahrenfeldt på Selma vandt LC spring.
Anna Davidsen på Maidens Blush fik andenplads i LC spring.
Oliver Kragsbjerg på Hr. Vimse vandt LC3 med 65,8% og fik en andenplads i
LC1 med 65%.
Trine Kragsbjerg fik to nulrunder i spring i LE og LD.
Anne Kathrine Eslund på Red Mystery fik en tredjeplads i LD2 og en nulrunde i LD spring.
 
Den 13.-15. august 50 års jubilæum i New Forest Foreningen i Roskilde
Trine Munkholm deltog på ponyen Lundemarksgårds Triumph og fik følgende resultater.
1. plads i LB 3 med 70,71 %, 2. plads i LB 2 med 68,85%, 3. plads i LB 3 med 65,36%, 3. plads i LA 1 med 64,83%
 
Weekenden d. 6.-8. august 2010
Ved landsstævne i Solrød Rideklub fik Maja Hofman og Midnights Micra en 5. plads med 66,84%  i PRM for kat. 1 ponyer.
Til udvidet klubstævne i Boller Rideklub vandt Anna Davidsen og Lorenzo tre klasser, to LB1 med henholdsvis 82,15% og 65,72%, samt en LC3 med 65,42%.
 
Ponyuge i Hammerum den 27.-31. juli 2010
Dressurholdet med Sidsel Lefevre, Maria Ladefoged Pedersen, Trine Munkholm og Julie Nedergaard fik en flot tredjeplads.

De øvrige resultater var følgende:
Dressur:
Maria Ladefoged Pedersen på Buschof fik en 1. plads i LA1 med 73,4%, en 2. plads i LA2 med 70,3% og en 2. plads i LA2 med 68,8%.
Julie Nedergaard på Bæklundes Limosine fik en 1. plads i LA1 med 69,7%.
Sidsel Lefevre på Milou fik en 1. plads i LB3 med 68,2%, 1.plads i LB1 med 69,6%, en 2. plads i LB1 med 64,3%, en 8. plads i LB3 med 66,1% og en 3.plads i LB2 med 65,4%.
Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph fik en 3. plads i Lb 1 med 62,9%, en 3. plads i Lb 3 med 67,1%, en 3. plads i LB1 med 63,2% og en 3. plads i LB3 med 67,1%.
Maria Ladefoged Pedersen på Fjordglimt Mr. Gipson fik en 5. plads i LC3 med 64,2%, en 6. plads i LC2 med 65,5% og en 5. plds i LC3 med 63,3%.
Anna Davidsen på Loronzo fik en 2. plads i LC3 med 68,8% en 2. plads i LC2 med 67,3% og en 3. plads i LC2 med 65,9%.
Maria Davidsen på Samson fik en 5. plads i LC1 med 66% og en 7. plads i LD2 med 67,4%.
Anne Louise Winther på Atehne fik en 2. plads i LD1 til 69,3% og en 3. plads i LD 2 med 69,4%.
Simone Sørensen på Henning fik en 7. plads i LD1 med 62,7% og en 2. plads i LD2 med 70%.

Springresultater:
Katrine Ahrenfeldt på Selma fik en o runde i LD og en 2. plads i LD.
Maria Davidsen på Samson fik en 4. plads i LE og en 2. plads i LE.
Anna Davidsen på Loronzo fik en 3. plads i LD.

 
Den 26.-27. juni 2010 udvidet klubstævne i Hedensted og Omegns Rideklub
Camilla Mortensen og Helgenæs Futuredream fik både første- og andenpladsen i procentklassen LA1234 med henholdsvis 66,21% og 66%.
Josefine H. Hansen og Bjerregårds Nicol vandt hele fire klasser, nemlig LB1 med 67,50%, LC3 med 76,67%, LC2 med 75,91 og LC1 med 72,91%
Emma B. Hannibal og Norano vandt LC1 med 72,5%, fik andenpladser i LC1 med 66,67% og LC2 med 70,45% samt en tredjeplads i LC3 med 69,58%
Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph vandt LB2 med 65% og fik en andenplads i LB3 med 68,57%.
Mille Kristensen på Møllegårdens Brunette vandt LD1 med 68,89% og fik en tredjeplads i LC1 med 69,58%.
Anna T. Davidsen og Loranzo fik andenpladser i LB1 med 66,07% og LC3 med 75,42%. I spring fik ekvipagen en andenplads i LC.
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita fik en andenplads med 66,55% i LA1234. I spring fik Kathrine en fejlfri runde i LD spring på ponyen Melissa.
Maria Ladefoged Pedersen og Buschhof (Miss Bochelli) fik en tredjeplads med 66% i LA1234.
Sidsel Le Fevre og Milo fik en tredjeplads i LB3 med 67,5%.
Simone Møller og Rokkesine fik en førsteplads i LC spring.
Camilla Jeppesen og Skovlys Jasmin fik en fjerdeplads i LC spring.
 
19.-20. juni 2010:
Til udvidet klubstævne i Molger Rideklub opnåede Anna Winther på Gismo en førsteplads i med LC1 66.67% og en andenplads i LC3 med 65,4%.
Simone Møller og Rokkesine fik en tredjeplads i LC spring.
 
11.-13. juni 2010:
Landsstævne i ponydressur i Birgittelyst Rideklub. Maja Hofman og Midnights Micra har været til deres første landsstævne og kom hjem med en førsteplads i PRI med 66,18% og en sjetteplads i LA6 med 64,74%.
 
5.-6. juni 2010:
Tørring Uldum Rideklub distriktsstævne i spring og dressur:
Mette Beck på Skovlys Bambocha førsteplads i MB spring.
Maja Hofman på Lindveds Hesper førsteplads i LA4 med 69,7%.
Maria Ladefoged Pedersen på Buschhof (Miss Bochelli) førsteplads i LA1 med 65,5% og førsteplads i LB1 med 68,1.
Udvidet klubstævne i HDR med første afdeling af Farmland Cup:
Camilla Mortensen på Helgenæs Futuredream førsteplads i LA456 med 65,88% og tredjeplads i LA123 med 66,89%.
Githa Nørager Jensen på Birkelunds Cadillac førsteplads i LA123 med 67,93%.
Cecilia Ulsøe på Mozart andenplads i LC2 med 62,61%.
Maria Ladefoged Pedersen på Buschhof (Miss Bochelli) førsteplads i LA1 med 68,27% og førsteplads i LB2 68,85%.
Trine Munkholm på Lundemarksgaards Triumph førsteplads i LB3 med 67,14%, tredjeplads i LB1 med 67,14% og tredjeplads i LB1 Farmland Cup 1. afd. med 67,50%.
Sidsel Le Fevre på Milou andenplads i LB1 Farmland Cup 1. afd. med 68,93%.
Anna Davidsen på Loranzo førsteplads i LC3 med 71,25, førsteplads i LC1 med 71,25% og tredjeplads i LC2 med 65,91
Josephine Holbek Hansen på Bjerregårds Nicol andenplads i LC3 med 69,58%, andenplads i LC1 med 63,75% og tredjeplads i LC1 med 68,33%.
Emma Hannibal på Norano førsteplads i LD2 med 70%.
Simone Møller på Rokkesine førsteplads i LB spring
Camilla Jeppesen på Skovlys Jasmin andenplads i LC spring og nulrunde i LD spring.
 
30. maj 2010:
Ved udvidet klubstævne i Horsens Rideklub vandt Gitte Dam på
hesten Ramstein LC1 med 72%. 
 
2. pinsedag:
Oliver M. Kragsbjerg og ponyen Hr. Vimse vandt CNC50 pony ved militarystævne i Vejen Sportsrideklub.
 
Kr. Himmelfartsferien 2010:
Distriktsstævne i Morsø Rideklub:
Maja Hofman på Midnights Micra fik en førsteplads i LA5 med 67,67%, samt en andenplads i PRI med 66% og endnu en andenplads i LA5 med 70%. På Lindveds Hesper blev det til en førsteplads i LA4 med 67,8% og en andenplads også i LA4 med 67,2%.
Udvidet dressurklubstævne i Boller Rideklub:
Maria Pedersen på Miss Bochelli vandt LB2 med 72,30% og LA-show med 71,37% i LA1. 
Sidsel Lefevre på Milou vandt LC3 med 71,25% og fik en andenplads i LC2 med 67,25%.
Anna Davidsen på Lorenzo vandt LC2 med 70,45% og LC1 med 71,25%, i LC3 blev det til en andenplads med 69,16%. 
Anna Winther på Athena vandt LD1 med 66%. På Gismo vandt Anna søndagens LD1 med 71,33% og en andenplads i LC1 med 69.58%.
 
Flotte stævneresultater d. 8.-9. maj 2010:
Udvidet klubstævne i Vamdrup: Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph førsteplads i LB1 med 67,14% og førsteplads i LB2 med 70%.
Anna Louise Winther på Gismo førsteplads i LD2 med 71.11% og førsteplads i LC1 med 68.75%.
Udvidet klubstævne i Boller Rideklub:
Kathrine Ahrenfeldt og Melissa førsteplads i LC min. og på Tjekita fik Kathrine to andenpladser i LC min. og LC.
Simone Møller på Rokesine fik en femteplads i LC  og en fjerdeplads i LB.
Anna Davidsen har fået to nulrunder i LD på ponyerne Loranzo og Jumping Jack. På Jumping Jack blev det også til en femteplads i LC min. 
 
Udvidet klubstævne i Molgjer 1.-2. maj 2010
Oliver M. Kragsbjerg på Hr. Vimse 3. plads i LC1 med 67,08% og 2. plads i LC3 med 65%.
Anna Davidsen på Loranzo 2. plads i LC3 med 68,33%.
Anna Louise Winther 1. plads i LC1 med 69,17%.
  
Udvidet klubstævne i KBK rideklub 24.-25. april 2010
Simone Møller på Rokkesine to tredjepladser i LB spring og en 6. plads i LC.
Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita vandt LC min. og Kathrine på Melissa blev nr. 2 i LD og nr. 3. i LC min.
Anne Katrine Eslund fik to 0-runder i LE og en 3. plads i LD.
Anna Davidsen fik 0-runder i LE på både Loranzo og Jumping Jack og en 6. plads i LD på Loranzo.
 
Distriktsstævne på Skovly d. 17.-18. april 2010
Fire sejre blev det til Maja Hofman og hendes to ponyer. På Midnights Micra blev det til sejr i PRM med 69,2% og ligeledes en sejr i LA6 med 67,10%, samt en andenplads i PRI med 67,4%.
På Lindveds Hesper vandt Maja Hofman LA5 med 67,7% og LA4 med 66,6%. I LA3 fik Maja en andenplads 67,7%.
Maria Pedersen på Buschhof (Miss Bochelli) vandt LA1 med 66,2%, og fik i en anden LA1 en andenplads med 65,2%. Maria blev ligeledes nr. 2 i LB1 med 68,6% og LB3 med 69,3%.
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita vandt LB3 med 66,4% og fik en fjerdeplads i LA1 med 64,8%.
Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph fik en andenplads i LB1 med 68,6%.
Anne Sophie Schou Sørensen og Chango OX fik en fjerdeplads i LA5 med 62,3%.
 
Påskeresultater 3.-4. april 2010
Til udvidet klubstævne i Kværnbækgård Rideklub fik Githa Nørager og Cadillac en andenplads i LA2 med 66%.
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita fik en tredjeplads i LB3 med 67,1 % og andenplads i LA1 med 68,6 %.
Anna Davidsen på Lorenzo vandt LC2 med 66,4% og fik en fjerdeplads i LC1 med 67,5%.
Anna Louise Winther og Gismo fik en delt andenplads i LD1 med 67,3% og i LD2 en fjerdeplads med 63,3%.
Simone Sørensen og Henning fik delt andenplads i LD1 med 67,3%.

Maja Hofman og Midnights Micra var taget til distriktsstævne i ponydressur i Egum, hvor de fik en andenplads i PRI med 68,2%.
 
Udvidet klubstævne med klubmesterskab i dressur 20.-21. marts 2010
Resultater pony:
LD1: 2. plads Mille Kristensen på Møllegårdens Brunette med 70,00% og 3. plads til Cecilia Ulsøe på Magnum med 69,30%.
LC1: 3. plads til Birgitte Michelenborg på Skovlys Ditte med 65%.
LC2: 2. plads til Trine Mærsk Kragsbjerg på Abildgrå med 64,5%.
LB-show: 2. plads til Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 66,1% i LB1.
LA-show: 1. plads til Maja Hofman på Lindveds Hesper med 67,8% i LA4.
Første afd. klubmesterskab pony: 1. plads til Maja Hofman på Midnights Micra med 71,6% i LA6, 2. plads til Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 67,9% i LC3, 3. plads til Maja Hofman på Lindveds Hesper med 67,2% i LA4, delt 4. plads til Maria Ladefoged Pedersen på Miss Bochelli og Josefine Holbek Hansen på Bjerregårds Nicol med 66,7%.
LD2: 1. plads til Emma Hannibal på Norano med 64,4% og 2. plads til Cecilia Ulsøe på Magnum med 61,1%.
LC1: 1. plads Maria Ladefoged Pedersen på Miss Bochelli med 68,3% og 2. plads til Anna Louise Winther på Gismo med 65%.
LC3: 1. plads til Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 67,1%.
LA-show: 2. plads til Maja Hofman på Lindveds Hesper med 63,8% i LA4.
Anden afdeling af klubmesterskab for pony: 1. plads til Maja Hofman på Midnights Micra med 71,6% i PRI, 2. plads til Maria Ladefoged Pedersen på Miss Bochelli med 69,6% i LC1, 3. plads til Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 67,5% i LC3, 4. plads til Trine Mærsk Kragsbjerg på Abildgrå med 65,4%.
Samlet resultat klubmesterskab pony: Klubmester Maja Hofman og Midnights Micra, 2. plads til Maria Ladefoged Pedersen og Miss Bochelli, 3. plads til Trine Munkholm og Lundemarksgårds Triumph og 4. plads til Josefine Holbek Hansen og Bjerregårds Nicol.
Resultater hest:
LD1: 1. plads til Marie Louise Schou Sørensen på Fenja med 66%.
LC1: 1. plads til Cecilia Ulsøe på Mozart med 70%.
LC2: 1. plads til Mette Stelmach på Cappucino med 69,6%.
LB-show: 1. plads til Josefine Meyer Jørgensen på Kgs. Hørgaard Miró i LB1 med 68,2%.
LA-show: 1. plads til Karina Sønderskov på Sir. Valiant-H i LA2 med 66,6%
Første afdeling af klubmesterskab hest: 1. plads til Mette Stelmach på Cappucino med 68,3% i LC3, 2. plads til Josefine Meyer Jørgensen på Kgs. Hørgaard Miró i LB1 med 68.2%, 3. plads til Cecilia Ulsøe med Mozart med 64,6% i LC1.
LC1: 1. plads til Cecilia Ulsøe og Mozart med 67,5%.
LA-show: 1. plads Karina Sønderskov på Sir. Valiant-H med 67,3% i LA1, 3. plads til Camilla Mortensen på Helgenæs Futuredream med 65% i LA2.
Anden afdeling af klubmesterskab hest: 1. plads til Githa Nørgager på Birkelunds Cadillac med 67,6% i LA3, 2. plads til Josefine Meyer Jørgensen på Kgs. Hørgaards Miró med 67% i LB1, 3. plads til Karina Sønderskov på Sir. Valiant-H med 66,9% i LA1.
Samlet resultat klubmesterskab hest: Klubmester Josefine Meyer Jørgensen og Kgs. Hørgaards Miró, 2. plads til Mette Stelmach og Cappucino, delt 3. plads til Githa Nørager og Birkelunds Cadillac og Cecilia Ulsøe på Mozart.
 
Den 7. marts 2010
Kathrine Ahrenfeldt har været til udvidet klubstævne i Boller og kom hjem med følgende flotte placeringer: LC min. 1. plads på Tjekita og 2. plads på Melissa, i LD 3. plads på Melissa.
 
Resultater fra fastelavnsstævne d. 28. februar 2010:
Fastelavnsdressur med udklædning for pony og hest:
Førsteplads til Trine M. Kragsbjerg på Abild Grå med 70,42% i LC1, andenplads til Maria Pedersen på Miss Bochelli med 68,75% i LC3, tredjeplads til Maja Hofman på Midnights Micra med 68,16% i PRI, fjerdeplads til Emma Hannibal på Norano med 68% LD1 og femteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita med 67,86% i LB3.
Dressurudklædning: 21 ekvipager deltog i fastelavnsdressuren – den ene flottere og fantasifuldt udklædt end en anden. Præmierede blev:
Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt som ”Engel”, andenplads til Trine M. Kragsbjerg som ”Hyrdinden og skorstensfejeren”, tredjeplads til Maja Hofman som ”Brud” og fjerdeplads til Anna Davidsen som ”Gulerod og kanin”.
Slalom – elevklasse:
Førsteplads til Malene Sørensen på Skovlys Pretty Woman, andenplads til Maja Lykke Hoe på Skovlys Vicki, tredjeplads til Emma Louise Eslund på Skovlys Ditte og fjerdeplads til Anne Kathrine Østergaard på Skovlys Ditte.
LX spring – elevklasse:
0-runder til følgende ekvipager: Anna Davidsen/Loranzo, Mille Kristensen/Møllegårdens Brunette, Maja Lykke Hoe/Skovlys Vicky, Anna Davidsen/Jumping Jack, Emma Louise Eslund/Skovlys Ditte, Anne Kathrine Østergaard/Skovlys Ditte, Sara Mikkelsen/Skovlys Vicki, Trine Mærks Kragsberg/Abild Grå og Julie Sofie Riis/Marabou.
LD Fastelavnsspring med udklædning:
0-runder til følgende ekvipager: Simone Møller/Rokke, Anne Mikkelsen/Skovlys Ditte, Anna Davidesen/Loranzo, Josefine Jeppesen/Ambrosius, Simone Sørensen/Henning, Kathrine Ahrenfeldt/Melissa, Camilla Petersen/Frederik, Maja Hofman/Lindveds Hesper, Anne Kathrine Eslund/Red Mystery, Oliver Kragsbjerg/Hr. Vimse, Mille Kristensen/Møllegårdens Brunette, Kathrine Ahrenfeldt/Tjekita og Trine M. Kragsbjerg/Abild Grå.
Springudklædning:
15 ekvipager deltog i fastelavnsspring og også her var udklædningerne fantastiske og følgende blev præmieret.
Igen vandt Kathrine Ahrenfeldt denne gang som ”Fartstriber”, Anne Katrrine Eslund som ”Enhjørning og fe” og Josefine Jeppesen som ”Rasmus Klump”.
LC Spring:
Førsteplads til Maja Hofman på Lindveds Hesper, andenplads til Simone Møller på Rokke og tredjeplads til Simone Sørensen på Henning.
Tøndeslagning:
Efter en dejlig dag på hesteryg hoppede rytterne af de firbenede og dystede i en gang tøndeslagning i ridehuset. Josefine Jeppesen blev katte dronning og Maja Hofman kattekonge. 
 
Øvrige resultater fra Sportsrideklubben Skovly denne weekend:
Camilla Mortensen og Helgenæs Futuredream fik ved stævne i Hammelev en førsteplads i LA2 med hele 79,31.
Til udvidet klubstævne i Vejle Rideklub fik Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita en førsteplads i LB2 med 65,% og
Anna Davidsen på Lorenzo en fjerdeplads i LC2 med 62,73%.
 
7. februar 2010
Maja Hofman og Midnights Micra fik 1. plads i LA6 med 67,37% til distriktsstævne i Herning. Det flotte resultat betyder at Maja og "Mikki" nu er kvalificeret til at starte landsstævner. 
 
23. januar 2010
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita fik 2. plads i LB3 med 62,1% til distriktsstævne i Hedensted.
 
2009
27. december 2009
Mille Kristensen på Møllegårdens Brunette har været til Julespringstævne i Boller.
Her fik de en fin 0 fejl runde i minispring og i LD fik de en 10. plads.
 
Weekend den 12.-13. december 2009
Ved udvidet klubstævne i Vejle vandt Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph LC1 med hele 70,42 pct.
Maja Hofman og Midnights Micra var til distriktsstævne i Svendborg Rideklub og fik en sjetteplads i LA5 med 66,33 pct.
 
Julestævne 28.-29. november 2009
LD Show for pony: Førsteplads til Julie Nielsen på Skovlys Vicki med 68,7%, andenplads til Trine Mærks Kragsbjerg på Abild Grå med 66,7%, og tredjeplads til Anna Louise Winther på Gismo med 65,6%.
LC show for pony: Førsteplads til Sidsel Le Fevre på Milou med 71,3%, andenplads til Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 69,6%, en delt tredjeplads med 67,9% til Anna Louise Winther på Gimso og Trine Mærks Kragsbjerg på Abild Grå.
LA Show for pony: Førsteplads til Maria Ladefoged Pedersen på Silver med 69,7%.
LD Show for hest: Førsteplads til Janni Møller på Helmi med 64%.
LC Show for hest: Førsteplads til Mette Stelmach på Cappucino med 72,2% og andenplads til Cecilia Ulsøe på Mozart med 71,3%.
Dressur Show til musik: For ponyer blev klassen vundet af Maja Hofman på Midnights Micra som red 70,8% i PRI og Maja fik også andenpladsen på Lindveds Hesper i LA5 med 65,7%. For heste løb Pernille Thomsen med sejren i Prix St. Georges med 69,7%. 
Dressur 0: Førsteplads til Maria Davidsen på Jumping Jack og andenplads til Frederikke Jørgensen på Skovlys Vicki.
Dressur 1: Førsteplads Yasmin Jensen på Skovlys Ditte, andenplads til Julie Sofie Riis på Bastian, tredjeplads til Lisa Marie Würtz på Ambrosius, og delt fjerdeplads til Malene Sørensen og Cecilie Nørskov Eriksen på Skovlys Pretty Woman.
Dressur 2: Førsteplads til Mille Kristensen på Møllegårdens Brunette og andenplads til Marie Louise Schou Sørensen på Fenja.
Dressur 3: Førsteplads til Lærke B. Kristensen på Skovlys Vicki, andenplads til Mille Kristensen på Møllegårdens Brunette og tredjeplads til Camilla Jeppesen på Skovlys Vicki.
Slalom: Førsteplads til Yasmin Jensen på Skovlys Ditte og andenplads til Thea Lilleris Andersen på Marabou. 
LX minispring pony: Førsteplads til Maja Lykke Hoe, andenplads til Cecilie Nørskov Eriksen, tredjeplads til Anne Stamp, fjerdeplads til Stephanie Bayer og femteplads til Mille Kristensen.
LD spring pony: Førsteplads til Anne Kathrine Eslund Pedersen på Red Mystery, andenplads til Anna Davidsen på Jumping Jack, Julie
Nedergaard på Bæklunds Limosine og fjerdeplads til Nadja Jepsen på Brezzer.
LC min. spring pony: Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Melissa, andenplads til Anne Kathrine Eslund Pedersen på Red Mystery og tredjeplads til Simone Møller på Rokke.
LC spring pony: Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Melissa og andenplads til Maja Hofman på Lindveds Hesper.
LB spring pony: Førsteplads til Maja Hofman på Lindveds Hesper.
 
Den 21.-22. november 2009
Maria Pedersen på Silver har været til distriktsstævne i dressur i Sønderborg Rideklub og opnåede en flot 2. plads i LA4 med 65,3%.
Anna Winther og Gismo var til klubstævne i Boller Rideklub, hvor de fik en flot førsteplads i LD1 med 69,3%.
 
SRKS distriktsstævne i dressur for hest, den 14.-15. november 2009
Tina Pagh Dalgaard på Candeur fik en fjerdeplads i MB3 med 62,5%. På Dalgaards Donna Dee opnåede Tina en førsteplads i LA1 med 68,8%, en andenplads i LA2 med 67,6% og en tredieplads i LA1 med 69,2%.
Pernille Thomsen på Carbon fik en tredjeplads i MB1 med 64,1%.
Sara Esther Christensen på Sir Valiant fik en fjerdeplads i LA3 med 65,9%. 
  
Den 31. oktober 2009
Anna Davidsen på Lorenzo vandt LD2 med 73,9% ved udvidet klubstævne i Tørring-Uldum Rideklub.
 
Resultater fra D-stævne med afslutning på kommunemesterskab, den 24.-25. oktober:
Kommunemesterskab i dressur for pony 2009
Vinder blev Sidsel Le Fevre på Milou … Sidsel blev også nr. 3 på Skovlys Mari-Boza Pekenja.
 
Dressur Pony
LD1: 1. plads til Maria Ladefoged Pedersen på Mr. Gipson med 74%, 2. plads Trine Mærks Kragsbjerg på Abild Grå med 66,7% og 3. plads til Anna Davidsen på Lorenzo med 64,7%.
LC1: 1. plads til Sidsel Le Fevre på Skovlys Mari-Boza Pekenja med 69,2%, Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 66,7% og 3. plads til Sidsel Le Fevre på Milou med 65,4%.
LC3: 2. plads til Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 66,7% og 3. plads til Birgitte Michlenborg på Skovlys Ditte med 62,5%.
LB1: 2. plads til Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita med 65%.
Kommunemesterskabsklasse, 2. afdeling: Sidsel Le Fevre vandt klassen på Skovlys Mari-Boza Pekenja med 66,3% og blev nr. 2 på sin egen pony Milou med 65%.
 
Dressur Hest
LC1: 1. plads til Pernille Thomsen på Zavanna Rosenlund med 66,3% og ligeledes 2. plads til Pernille på Fuglsangs Milano med 65,8%, på 3. pladsen kom Pia Damgaard på Sultenborgs Delizzious med 60%.
LC3: 1. plads til Josefine Meyer Jørgensen på Kgs. Hørgaards Miro med 71,7% og 2. plads til Pia Damgaard på Sultenborgs Delizzious med 63,3%.
LB1: 1. plads til Josefine Meyer Jørgensen på Kgs. Hørgaards Miro med 68,9% og 2. plads til Benjamin Meyer Jørgensen på Lindveds Locksley med 68,1%.
LA2 og LA4 åben: 1. plads til Tina Pagh Dalgaard på Donna Dee med 69,7% og 68,8%.
Kommunemesterskabsklasse, 2. afdeling: 3. plads til Sara Esther Christensen på Sir Valiant med 63,9% i LA1.
 
Spring
LD pony: 0-runder til Simone Møller på Rokke, Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph, Kathrine Ahrenfeldt på Melissa, Josefine Jeppesen på Skovlys Ditte, Camilla Jeppesen på Skovlys Vicki.
LC min. pony: 1. plads til Kathrine Ahrenfeldt på Melissa og 2. plads til Simone Møller på Rokke.
LC min. hest: 1. plads til Benjamin Meyer Jørgensen på Lindveds Locksley.

Den 10.-11. oktober
Tina Pagh Dalgaard har været til udvidet klubstævne i Hedensted Rideklub, hvor hun vandt i LA/MB showklassen på ”Donna Dee” i LA3 med 69,31% og blev nr. to på hendes anden hest ”Candeur” i MB0 med 67,69%.
En anden SRKS-rytter tog tredjepladsen i klassen, nemlig Githa Nørager på ”Birkelunds Cadillac” i LA1 med 66,6%.
Ved samme stævne vandt Anna T. Davidsen på ”Loranzo” LD2 med 66,7% og blev nr. 4 i LC1 med 62,1%.
Kathrine Ahrenfeldt på ”Tjekita” blev nr. 2 i LB1 med 66,1%.
Simone Sørensen på ”Henning” blev nr. 3 i LD2 med 65,6%.
Trine Munkholm på ”Lundemarksgårds Triumph” blev nr. 4 i LC3 med 61,7%.

Maja Hofman og ”Midnights Micra” var taget til distriktsstævne i Revsø og Omegns Rideklub, hvor de fik en andenplads i LA5 med 66,7%.

Den 2.-3. oktober
Resultater fra udvidet klubstævne i Kværnbækgård Rideklub:
Githa Nørager på ”Birkelunds Cadillac” fik en andenplads i LA1 med 63,5%.
Oliver Mærsk Kragsbjerg på ”Hr. Vimse” vandt LC3 med 62,5% og Trine Mærsk Kragsbjerg på ”Abildgrå” fik en tredjeplads i LC1 med 63,7%
Anna T. Davidsen på ”Loranzo” fik en tredjeplads i LD2 med 67,92% og en femteplads i LC1 med 62,3%. Med ponyen ”Valentin” fik Anna en fjerdeplads i LC1 med 63,3%.
Kathrine Ahrenfeldt på ”Tjekita” fik en syvende plads i LC min.
 
Resultat fra 20. september
 
Resultat i Elevmesterskab for juniorer (til og med 9 år): 1. plads Emma Louise Eslund, 2. plads Julie Sofie Riis, 3. plads Selena Petersen, 4. plads Astrid Helene Schou
Elevmesterskab for unge (fra 10 år og op): 1 plads Anne Kathrine Eslund, 2. plads Mille Kristensen, 3. plads Simone Møller, 4. plads Anne Mikkelsen, 5 plads Camilla Jeppesen.
Resultater for klasserne:
DRESSUR 0: 1. plads Natasja E. F. Laursen, 2. plads Selena Petersen, 3. plads Nanna Christensen, 4. plads Amanda D. Vinter-Sørensen.
DRESSUR 1: Delt 1. plads med mellem Marie Louise Schou Sørensen og Mille Kristensen, 3. plads Emma Louise Eslund, 4. plads Anne Kathrine Østergaard, 5. plads Maria Davidsen.
DRESSUR 2: 1. plads Mille Kristensen, 2. plads Julie Nielsen, 3. plads Simone Møller, 4. plads Josefine Jeppesen.
DRESSUR 3: 1. plads Trine Mærsk Kragsbjerg, 2. plads Anne Kathrine Eslund, delt 3. plads Josefine Jeppesen og Anne Mikkelsen.
I Slalom og LX blev er uddelt rosetter til alle fejlfrie ekvipager.
 
Maja Hofman og "Midnights Micra" var taget til distriktsstævne i Bording Rideklub hvor de kom hjem med en 1. plads i LA3 med 70,67% og en 2. plads i LA4 med 67,5%.
Camilla Mortensen og "Helgenæs Futuredream" var til udvidet klubstævne i Vestbirk og fik en 3. plads i LB3 med 66,59%.
 
Resultater fra weekenden d. 12.-13. september
Klubben deltog i weekenden i Skærbæk Rideklub i Sydjysk Mesterskab for hold i ponydressur. Klubbens hold bestod af Anne Sophie Schou Sørensen på "Chango OX", Maria Pedersen på "Silver", Julie Nedergaard på "Bæklunds Limousine" og Maja Hofman på "Midnights Micra". SRKS-holdet endte på en flot sjetteplads ud af 20 deltagende hold.
Maja Hofman på "Midnights Micra" vandt ved samme stævne LA3 for kategori 1 med 63%.

Derudover har en del ponyryttere været til udvidet klubstævne i Molgjer Rideklub, og følgende flotte resultater er opnået:
Sidsel Le Fevre på "Skovlys Mariboza Pekenja" vandt LC1 (lørdag) med 71,3%, og blev nr. 2 i samme klasse på "Milou" med 70,8%.
Anna Davidsen på "Lorenzo" 2. plads i LC1 (søndag) med 65,6%.
Anna Louise Winther på "Gismo" 3. plads i LC1 (søndag) med 61,3%.
Simone Sørensen på "Henning" 4. plads i LC1 (lørdag) med 55,4%.
 
Resultat fra 6. september
Kathrine Ahrenfeldt og "Tjekita" har været i Herslev til udvidet klubstævne, hvor de fik en 3. plads i LB1 med 64,65%.
 
Resultater  fra weekenden d. 29.-30. august
Anne Sophie Schou Sørensen og "Chango Ox" var taget til ponydressur C-stævne i Ebberup og kom hjem med en 3. plads i LA3 med 62,7%.
Maja Hofman og "Lindveds Hesper" var ligeledes taget til ponydressur C-stævne men i Birgittelyst ved Viborg. Her opnåede de en 2. plads i LA1 med 68,6% og en 6. plads i LA3 med 66%.
Camilla Mortensen og "Helgenæs Futuredream" har været til udvidet klubstævne i Vamdrup og kom hjem med en flot 1. plads i LB3 med 61,92% og en 2. plads i LA1 med 64,23%.
 
Resultater  fra weekenden d. 22.-23. august 
Maria og "Silver" har været til DM i ponydressur i Ringsted Rideklub, hvor de i den indledende klasse lørdag red så godt, at de gik videre til A-finalen for kategori 3 ponyer søndag. Finalen blev redet i LA4 og Maria og ”Silver” red til 63% og blev samlet nr. 7. Rigtig flot af Maria og ”Silver”, det var deres første DM, og de har kun redet landsstævner i et halvt år.
Øvrige resultater fra Sportsrideklubben Skovly denne weekend:
I Vestbirk Rideklub har der været afholdt udvidet klubstævne og Anna Davidsen på ”Loranzo” fik lørdag en 3. plads i LC1 med 65,83% og søndag en 3. plads i LC2 med 63,64%. Anna fik også en 4. plads i LC1 med 57,8% på sin anden pony Valentin. 
 
Resultater fra weekenden d. 8.-9. august
Ved distriktsstævne i Vejle Rideklub med Sydjyskmesterskab i ponydressur vandt Sophie de Fine Lützhøft Skou på ”Bjerregårds Nicol” mesterkskabet hjem med 66,6%. Udover at vinde mesterskabet red Sophie to andenpladser hjem; i LA2 med 66,6% og i LA3 med 66,3%.
Ved samme stævne fik Maja Hofman og ”Lindveds Hesper” en 5. plads i LA3 med 66% og Mikela Rossel på ”Coelenhage’S Purioso” en 7. plads i LA1 med 63,8%.
Udvidet klubstævne i Hedensted rideklub med 1. afdeling i kommunemesterskab
Resultater for hesterytterne:
I LA-MB Showklassen blev det til en 2. plads for Margit Gregersen på ”Duelundsgård Rhea” i LA1 med 67,7% og en 3. plads til Tina Pagh Dalgaard på ”Candeur” i MB0 med 66,66%.
Resultater for ponyrytterne:
Sidsel Le Fevre på ”Milou” vandt i LC1 Showklassen med 68,3%, og i kommunemesterskabsklassen blev det til en 3. plads i LC1 med 69,2%
Sidsel red også ponyen ”Skovlys Mariboza” hvor hun fik en 4 plads i LC1 Showklassen.
Trine Munkholm og ”Lundemarksgårds Triumph” fik en 3. plads i LC1 i Showklassen med 62,92 % og 2.plads også i LC1 med 60,83 %.
I kommunemesterskabsklassen blev det til en 5. plads for Mikela Rossel på ”Coelenhage’S Purioso” i LA1 med 68,3% og en 6. plads til Anne Sophie Schou Sørensen på ”Chango OX” i LA1 med 67,9%.
I kommunemesterskabsklassen i spring fik Maria Ladefoged Pedersen på ”Skovlys Jasmin” en 3 plads. 
 
Resultater fra juli 2009:
Margit Gregersen hendes hest "Duelundgårds Rhea" har i weekenden d. 23.-26. juli deltaget i DM for handicappede på Broholm. De opnåede torsdag en flot 3. plads med 60,6%, og sluttede på en samlet 5. plads. Rigtig flot resultat for Margit og Rhea som var med ved DM for første gang.

Ved distriktsstævne i Silkeborg opnåede Mette Stelmach på hesten ”Quinar’s Lovespot” en 2. plads i LA2 med 66,55% og Tina Pagh Dalgaard på ”Donna Dee” en 5. plads i LA1 med 65,76%. 
 
Resultater fra weekenden den 27.-28. juni 2009:
Ved distriktsstævne i dressur i Børkop opnåede Pernille Thomsen og hesten ”Figaro af Lilleris” følgende flotte resultater. LA2 1. plads med 70,4%; LA3 5. plads med 64,7%; LA4 2. plads med 67,8% og LA5 6. plads med 64,5%.
 
Ved udvidet klubstævne i Kværnbækgård rideklub i Horsens har følgende ryttere opnået nedenstående resultater:
Tina Pagh Dalgaard på ”Donna” 1. plads i LA1 med 68,5% og en 2. plads i LB3 med 65,4%.
Simone Sørensen på ”Henning” 1. plads i LD2 med 65,6%.
Anna Davidsen på ”Valentin” 3. plads i LB spring og på ”Lorenzo” 2. plads i LD2 65,1%.
Kathrine Ahrenfeldt på ”Tjekita” 4. plads i LC spring.

 
Resultater fra weekenden den 20.-21. juni 2009:
Ponyrytteren Maria Pedersen har på sin kategori 3 pony ”Silver” været til landsstævne i Birgittelyst ved Viborg, hvor ekvipagen kvalificerede sig til at ride DM i dressur for ponyer i Ringsted Rideklub d. 21.-23. august 2009.
 
Ved C-stævne i Toftlund Rideklub opnåede Pernille Thomsen på ”Figaro af Lilleris” en 2. plads i LA1 med 68,1% og en 7. plads i LA2 med 62,8%.
 
Vicki Damgaard Madsen og Benetton Du Rouet red fejlfrit i ULA ved et C-stævne i Silkeborg.

Ponyryttere har været til udvidet klubstævne i Molgjer Rideklub og kom hjem med følgende flotte resultater:
Kathrine Ahrenfeldt på ”Tjekita” 1. plads i LB3 med 67,14%
Malene Bohn Pedersen på ”Dinky Boy” 1. plads i LC3 med 62,8% og nr. 4 i LC1 med 60,83%
Anna Davidsen på ”Lorenzo” 1. plads i LC1 (søndag) med 67,8% og 3. plads i LC1 (lørdag) med 58,8%
Anna Davidsen på ”Valentin” 1. plads i LC1 (lørdag) med 64,17%
 
Resultater fra weekenden den 13.-15. juni 2009:
SRKS rytter nr. 8 ved DM i spring for juniorer 11.-13. juni:
Den dygtige og ambitiøse springrytter Jakob Sander Pedersen blev i weekenden placeret som nr. 8 ved DM i spring for juniorer, som afholdtes i Middelfart Ridecenter. Jakob og hesten Alaska L lagde flot ud med en 4. plads og 0 fejl i fredagens 1. afdeling, lørdag fik de 8 fejl med sig, men kunne søndag efter en runde med 4 fejl konstatere at de endte på en fantastisk flot 8 plads blandt landets absolut bedste junior springryttere. Jakob, som snart starter på berideruddannelsen, havde som mål at komme blandt de 10 bedste og det mål blev nået.
 
Sportsrideklubben Skovlys Klubmesterskab i spring 2009 – 12. juni:
Klubmester for pony blev for andet år i træk: Maria Ladefoged Pedersen på Skovlys Jasmin tæt forfulgt af Maja Hofman på Lindveds Hesper på 2. pladsen og på 3. pladsen Anna Davidsen på Valentin
Klubmester for hest blev: Mette Beck på Skovlys Dominique og på 2. pladsen kom Vicki Damgaard Madsen på Bennetton Du Rouet
Øvrige resultater fra stævnet:
Maja Hofman på Lindveds Hesper fik en 2. plads i LC
Camilla Jeppesen på Skovlys Vicki fik en 4. plads i LC min.
 
 
Øvrige SRKS resultater fra stævner denne weekend
Pony dressur distriktsstævne i Børkop Rideklub:
Sophie de Fine Lützhøft Skou på Bjerregårds Nicol vandt LA2 med 66,3%
Alexander Levy på ponyen De Kuilen´S Majoor Jan blev nr. 2 i PRI med 65%
Anne Sophie Schou Sørensen på Lindveds Musca blev nr. 5 i LA4 med 65%
 
Pony dressur distriktsstævne i Ebberup Rideklub:
Maria Ladefoged Pedersen på Silver blev nr. 2 i LA4 med 60,9% 
 
Udvidet klubstævne i Egum:
Camilla Mortensen på Helgenæs Futuredream vandt LB1 med 60,37 og blev nr. 3 i LC3 med 59,58%

Springresultat fra Hylke 6.-7. juni:
Jakob Sander Pedersen på hesten Brunello Vesterager vandt LB spring og red ligeledes med 0 fejl i ULB. 
   
D-stævne i Boller Rideklub – 30.-31. maj:
Fire førstepladser til ryttere fra Sportsrideklubben Skovly ved udvidet klubstævne i Boller Rideklub i pinsen. 
Mette Stelmach på Quinar’s Lovespot fik en flot 1. plads i LA4 med 65% samt en 4. plads i LA2 med 63,79%.
Camilla Mortensen på Helgenæs Futuredream fik to 1. pladser i LB1, lørdag og søndag, med 67,03% og 68,88%.
Kathrine Ahrenfeldt på ponyen Tjekita fik også en 1. plads i LB2 med 66,15%.
 
Distriktsstævne i Morsø Rideklub:
Maja Hofman og Midnights Micra fik tre 1. pladser i henholdsvis LA1 med 70,35%, LB3 med 67,5% og LB2 med 69,2% og i LB1 blev det til en 3. plads med 66,4.
Rikke Gregersen og Lerhøjs Cira vandt LA1 med 67,9% og fik en 2. plads i LA4 med 65,9% og en 3. plads i LA3 med 64,7%
Anne Sophie Schou Sørensen og Lindveds Musca fik en 3. plads i LA3 med 62,3%, to 4. pladser i LA4 med henholdsvis 65,6% og 64,7%, og en 5. plads i LA2 med 64,4%
Maja Hofman og Lindveds Hesper fik to 4. pladser; i LA2 med 62,8% og i LA1 med 65,1%. I LA3 blev det til en 5. plads med 62,7%.
Anne Sophie Schou Sørensen og Chango Ox fik en 6. plads i LA4 med 63,1
 
Military-stævne i Kragelund Kr. Himmelfartsdag, hvor Oliver Mærsk Kragsbjerg på ponyen Mazy vandt sin klasse (Pony 60 cm) og Benjamin Meyer Jørgensen på Lindveds Locksley fik en 3. plads i sin klasse (Hest 60 cm). 
 
Tina Dalgaard og hesten Donna har været til distriktsstævne i Årslevgårdens Rytterforening og fik to 5. pladser i henholdsvis LA1 med 65% og LA2 med 65,9%.

Springresultater
Jakob Sander Pedersen på hesten Alaska har været til landsstævne i Aalborg, hvor de efter en flot 0-runde blev placeret som nr. 11 i MB.
Vicki Damgaard Madsen på hesten Benetton du Rouet har været til distriktsstævne i Sønder Hygum, hvor de blev nr. 9 i LB og var fejlfri i ULB.
Simone Møller på ponyen Rokke har været til udvidet klubstævne i Molgjer rideklub, hvor de fik en 2. plads i LD spring.
 
Klubmesterskabsstævne i dressur – weekenden d. 2.-3. maj 2009.
Klubmester for pony blev Maja Hofman på Midnights Micra med samlet resultat på 277,17
2. plads: Sophie de Fine Lützhøft Skou på Bjerregårds Nicol med 267,94
3. plads: Christian Alexander Levy på De Kuilen’s Majoor Jan med 266,38
Klubmester for hest blev Tina Pagh Dalgaard på Donna med samlet resultat på 271,91
2. plads Githa Nørager på Cadillac med 248,47
3. plads Camilla Mortensen på Helgenæs Futuredream med 245,55.
Resultat af første afdeling for pony lørdag:
1. plads: Maja Hofman på Midnights Micra (LB1)
2. plads: Sophie de Fine Lützhøft Skou på Bjerregårds Nicol (LA1)
3. plads: Christian Alexander Levy på De Kuilen’s Majoor Jan (PRT)
4. plads: Julie Nedergaard på Bæklunds Limosine (LA3)
Resultat af første afdeling for hest lørdag:
1. plads: Tina Pagh Dalgaard på Donna (LB3)
2. plads: Githa Nørager Jensen på Cadillac (LA1)
3. plads: Camilla Mortensen på Helgenæs Futuredream (LB1)
Resultat af anden afdeling for pony søndag:
1. plads: Maja Hofman på Midnights Micra (LB1)
2. plads: Sophie de Fine Lützhøft Skou på Bjerregårds Nicol (LA1)
3. plads: Christian Alexander Levy på De Kuilen’s Majoor Jan (PRT)
4. plads: Oliver Mærsk Kragsbjerg på Mazy (LC1)
Anden afdeling for hest søndag:
1. plads: Tina Pagh Dalgaard på Donna (LB3)
2. plads: Tina Vorborg på Elmegårdens Le Carre (LC3)
3. plads: Githa Nørager Jensen på Cadillac (LA1)
Resultaterne i de almindelige klasser var:
LD1 for pony: 1. plads: Anna Lykke Mortensen på Trine (69,3%), 2. plads: Trine Mærsk Kragsbjerg på Abild Grå (65,3%), 3. plads: Oliver Mærsk Kragsbjerg på Mazy (65,3%)
LC1 for pony: 1. plads: Trine Munkholm på Lundemarksgårds Triumph (60%), 2. plads: Birgitte Michlenborg på Skovlys Ditte (59,2%)
LD2 for pony: 1. plads: Trine Mærsk Kragsbjerg på Abild Grå (66,9%), 2. plads: Oliver Mærsk Kragsbjerg på Mazy (66,7%)

Springrytteren Vicki D. Madsen på hesten Benetton Du Rovet har været til distriktsstævne i Grindsted og har fået følgende flotte resultater: 3. og 8. plads i LB og to gange fejlfri i ULB.

Distriktsstævne i dressur for pony d. 11.-12. april 2009:
Maja Hofman på Lindveds Hesper vandt LA4 for kategori 2 og 3 ponyer med 63,1%, hun blev også placeret som nr. 3 i LA1 for kategori 2 og 3 ponyer med 67,2%.
Maria Pedersen på Silver blev i LA3 for kategori 2 og 3 ponyer placeret som nr. 3 med 65,7% og ligeledes nr. 3 i LA4 for kategori 2 og 3 ponyer med 61,3%
Maja Hofman startede også på ponyen Midnights Micra, hvor hun i LB1 for kategori 1 ponyer blev placeret som nr. 3 med 67,9%.
 
Springrytteren Vicki D. Madsen på hesten Benetton Du Rovet har været udenbys og starte stævner. I Silkeborg til distriktsstævne opnåede de en 0-runde i ULC og til distriktsstævne på Skårupgård en 0-runde i ULB. 
   
Weekenden d. 28.-29. marts 2009:
Maja Hofman på ponyen Lindveds Hesper vandt LC spring ved Udvidet klubstævne i Hedensted & Omegns Rideklub.
Oliver Mærsk Kragsbjerg på ponyen Hr. Vimse vandt LD2 dressur med 67,22% og blev nr. 4 i LC spring ved Udvidet klubstævne i Kværnbækgård Rideklub. Ved samme stævne blev Kathrine Ahrenfeldt på ponyen Tjekita nr. 3 i LC3 dressur med 67,92%, nr. 4 i LD spring og nr. 3 i LC min. spring. Ligesom Anna Davidsen på Valentin blev nr. 5 i LC1 med 60,83%.
Jakob Sander på hesten Alaska blev nr. 4 i MB spring ved distriktsstævne i Aalestrup. Det fine resultat betyder at Alaska nu er B-hest.
Tina Dalgaard på hesten Candeur blev nr. 4. i MB0 dressur med 65,38% ved distriktsstævne i Skårupgård Rideklub.

  
SRKS Udvidet klubstævne i dressur d. 21.-22. marts:
LØRDAG:
LD1 pony: 1. plads til Trine Mærsk Kragsbjerg på Abild Grå med 62,7% og 2. plads til Anna Davidsen på Valentin med 62%.
LC1 pony: Delt 2. plads til Anna Louise Winther på Gismo og Birgitte Michlenborg på Skovlys Ditte med 61,7%.
LB1 pony: 4. plads til Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita med 65%.
LA1 pony: 4. plads til Anne Sophie Schou Sørensen på Chango OX med 66,2%
LA3 pony: 3. plads til Maria L. Pedersen på Silver med 65,3% og 4. plads til Rikke T. Gregersen på Lerhøjs Cira med 65%.
LD1 hest: 1. plads til Margit Gregersen på Bell – Stein med 57,3%.
LC1 hest: 1. plads til Camilla Mortensen på Helgenæs Futuredream med 66,3%.
LC3 hest: 1. plads til Benjamin M. Jørgensen på Lindveds Locksley med 65,4% og 2. plads til Jane M. Kragsbjerg på Five med 62,5%.
LB1 hest: 2. plads til Benjamin M. Jørgensen på Lindveds Locksley med 63,7%.
LA3 hest: 2. plads til May Meier på Huub Von Fielefeld med 64,1%.

SØNDAG:
LC2 hest: 1. plads til Tina P. Dalgaard på Aurora med 73,5% og 3. plads til Benjamin M. Jørgensen på Lindveds Locksley med 63%.
LC3 hest: 1. plads til Tina P. Dalgaard på Aurora med 73,8%.
LA2 hest: 1. plads til Pernille Thomsen på Figaro af Lilleris med 73,1%, delt 3. plads til May Meier på Huub von Bielefeld og Githa Nørager på Quick Latin med 65,2%
LA4 hest: 1. plads til Pernille Thomsen på Figaro af Lilleris med 70,9%.
LD2 pony: 1. plads til Trine Mærsk Kragsbjerg på Abild Grå med 65,6% og 2. plads til Oliver M. Kragsbjerg på Hr. Vimse med 65%.
LC3 pony: 1. plads til Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita med 66,3%
LA2 pony: 2. plads til Maja Hofman på Lindveds Hesper med 64,1% og delt 3. plads til Rikke T. Gregersen på Lerhøjs Cira og Julie Nedergaard på Becklunds Limosine med 63,1%.
LA4 pony: 1. plads til Anne Sophie Schou Sørensen på Lindveds Musca med 63,8% og 2. plads til Rikke T. Gregersen på Lerhøjs Cira med 62,5%
 
Den 15. marts:
Mette Stelmach på Quinar's Lovespot fik en 4. plads i LA2 med 65,9% ved distriktsstævne i Hylke og omegns rideklub.
Julie Nedergaard på Bæklunds Limosine fik en 3. plads med 69,32 % i LA1 ved distriktsstævne i Ikast.
Jakob Sander på hesten Alaska har været til Århus Mesterskaber i spring på Vilhelmsborg, hvor han i kvalifikationsrunden fik en 16. plads i MB og en 6. plads i finalen som gik i MB.
 
D. 28. februar:
Maria Pedersen på Silver fik en flot 3. plads i LA4 med 64,62% til distriktsstævne i Fyens Rideklub. Det flotte resultat betyder også at Maria og Silver nu er kvalificeret til at ride landsstævner.
Mette Bech på Bambucha var taget til distriktsstævne i Egtved Rideklub og fik en 3. plads i LA spring.
 
Resultater fra fastelavnsstævne d. 22. februar 2009:
Fastelavnsdressur: Førsteplads Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita i LC3; andenplads Tina Vorborg på Le Carre i LC3; tredjeplads Anne Sophie Schou S. på Chango OX i LA1; fjerdeplads Maja Hofman på Lindveds Hesper i LA2; femteplads Rikke Gregersen på Cira i LA4.
Slalom: Førsteplads til Emma Louise Eslund på Skovlys Ditte.
LX spring: Førsteplads til Simone Møller på Rokke; andenplads til Anne Kathrine Eslund på Red Mystery; tredjeplads til Emma Louise Eslund på Skovlys Ditte.
LC spring: Førsteplads til Maria Pedersen på Silver; andenplads til Anna Davidsen på Valentin.
Flotteste udklædning: Førsteplads til Oliver Mærsk på Hr. Vimse; andenplads til Anna Davidsen på Eddie; tredjeplads til Maria Pedersen på Silver
 
D. 24.-25. januar ved distriktsstævne i dressur for pony i Hedensted og omegns Rideklub opnåede følgende rytterne disse
resultater:
Nanna Hofman og Midnights Micra en førsteplads i PRI med 69,7 pct.
Rikke Gregersen og Lerhøjs Cira en førsteplads i LA3 med 66 pct.
Maja Hofman og Lindveds Hesper en førsteplads i LB3 med 63,9 pct.
Maria Pedersen og Silver en fjerdeplads i LA1 med 64,1 pct.
 
Julie Nedergaard og hendes pony Bæklunds Limosine fra Sportsrideklubben Skovly i Vesterby ved Juelsminde har d. 10.-11. januar været til distriktsstævne i Ringkøbing Rideklub. Her opnåede de lørdag en tredjeplads i LB1 med 61,8 pct. samt en førsteplads i LA1 med 68,6 pct,  mens de søndag fik en førsteplads i LA1 med 67,6 pct. 
 
2008
Ved udvidet klubstævne i Boller Rideklub d. 27. december. Maria Pedersen og Jasmin opnåede en niende plads i LD spring mens Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette opnåede en tiende plads i LD og en tiende plads i LC spring.  
 
Sofie Bruun og hendes pony Rambo Tyson har i weekenden været til udvidet klubstævne d. 6.-7. december i Horsens Rideklub, hvor de lørdag opnåede en andenplads i LB spring (ud af 38 startende ) og søndag en førsteplads i LB spring (ud af 42 startende)
 
Resultater fra julestævnet d. 29.-30. november. Klubbens ryttere opnåede følgende flotte resultater: 
LC1 Pony: Førsteplads: Kathrine Bruun og Nygårds Felix med 70,8 pct.  Andenplads: Mette Beck og Skovlys Bamboocha med 61,3 pct.
LC3 Pony: Førsteplads: Kathrine Bruun og Nygårds Felix med 68,3 pct. Andenplads: Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette med 63,8 pct.
LB1 Pony: Førsteplads: Maja Hofman og Lindveds Hesper med 69,3 pct. Andenplads: Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette med 63,2 pct.
LA1 Pony: Førsteplads: Maja Hofman og Lindveds Hesper med 72,4 pct. Andenplads: Rikke T. Gregersen og Lerhøjs Cira med 66,2 pct.
LA3 Pony: Førsteplads: Maria Pedersen og Silver med 63,3 pct.
LC1 Hest: Førsteplads: Josefine Meyer Jørgensen og Kgs. Højgaard Miró med 67,1 pct. Andenplads: Tina Vorborg og Elmegårdens Le Carre med 64,6 pct.
LC3 Hest: Førsteplads: Josefine Meyer Jørgensen og Kgs. Højgaard Miró med 66,7 pct. Andenplads: Tina Vorborg og Elmegårdens Le Carre med 66,3 pct.
LB1 Hest: Delt førsteplads: Benjamin M. Jørgensen og Lindveds Locksley og Marianne Hofman og Quick Latin begge med 64,8 pct.
LA1 Hest: Førsteplads: Marianne Hofman og Quick Latin med 66,6 pct.
LA2 Hest: Førsteplads: May Meier og Huub von Bielefeld med 63,4 pct.
Dressur 0: Førsteplads: Katja Vinther Nielsen og Skovlys Ditte, Andenplads: Emma Louise Eslund og Skovlys Ditte, Tredjeplads: Emma Bang Andersen og Marabou
Dressur 1: Førsteplads: Marie Louise Schou Sørensen og Fenja, Andenplads: Mille Kristensen og Skovlys Pretty Woman, Tredjeplads: Trine Mærsk Kragsbjerg og Abild Grå
Dressur 2: Førsteplads: Josephine Holbek Hansen og Goldie, Andenplads: Julie Nielsen og Skovlys Vicki, Tredjeplads: Josefine Jeppesen og Skovlys Pretty Woman
Dressur 3: Førsteplads: Birgitte Michlenborg og Skovlys Ditte, Andenplads: Lærke B. Kristensen og Melissa, Tredjeplads: Camilla Jeppesen og Skovlys Vicki
Slalom: Førsteplads: Marie Louise Schou Sørensen og Fenja, Andenplads: Malene Sørensen og Skovlys Pretty Woman
LX Pony: Førsteplads: Anna Davidsen og Eddie, Andenplads: Simone Møller og Rokke, Tredjeplads: Lærke B. Kristensen og Melissa, Fjerdeplads: Lea Rasmussen og Skovlys Pretty Woman
LD Pony: Førsteplads: Birgitte Michlenborg og Skovlys Ditte, Andenplads: Sidsel Le Fevre og Milou, Tredjeplads: Anne Kathrine Eslund Pedersen og Red Mystery, Fjerdeplads: Anna Davidsen og Eddie
LC Min. Pony: Førsteplads: Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette, Andenplads: Simone Sørensen og Henning
LC Pony: Førsteplads: Maria Pedersen og Skovlys Jasmin
LB Pony: Førsteplads: Sofie Bruun og Rambo Tyson, Andenplads: Maria Pedersen og Skovlys Jasmin
LA Pony: Førsteplads: Maja Hofman og Lindveds Hesper, Andenplads: Mette Beck og Skovlys Bamboocha
 
Sofie Bruun og hendes pony Rambo Tyson opnåede en andenplads i Lb spring i ved udv. klubstævne d.15.-16. november i Vejle Rideklub.
Hendes søster opnåede til samme stævne en andenplads  i LC 3 dressur med hele 71,67% på ponyen Nygård's Felix.
  
Vores ryttere var mødt talstærkt op til Udvidet klubstævne og 3. afdeling af Kommunemesterskabet d. 1.-2. november hos Hedensted og Omegns Rideklub. Her opnåede de følgende resultater:
Sofie Bruun og Rambo Tyson opnåede en førsteplads i LB spring pony og sikrede sig dermed titlen som Kommunemester 2008 i spring for pony.
Julie Nedergaard og Bæklunds Limosine opnåede en førsteplads i LA1 dressur pony med 61,4 pct. og sikrede sig dermed andenpladsen i Kommunemesterskabet 2008 i dressur for pony.
Mikela Rossel og Amadian opnåede en førsteplads i LC1 pony med 62,1 pct. samt en 1. plads i LC3 pony med 72,5 pct. og sikrede sig dermed tredjepladsen i Kommunemesterskabet 2008 i dressur for pony.
Maja Hofman og Lindveds Hesper opnåede en tredjeplads i LC spring for pony.
Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette opnåede en tredjeplads i LC3 dressur pony med 66,66 pct.
Kathrine Bruun og Nygårds Felix opnåede en fjerdeplads i LC3 dressur pony med 65,83 pct.
Tina Vorborg og Elmegaardens Le Carré opnåede en tredjeplads i LC3 dressur for hest.
 
Rikke Gregersen og hendes pony Lerhøjs Cira har d. 24. oktober været til distriktsstævne i Sportsrideklubben Middelfart (Stutteri Rosenkilde Gods) og opnåede her en flot førsteplads i LA1 med 64,8 pct.
 
Anne Sofie Muff og hendes hest Aja har d. 18/10 været til distriktsstævne i Vejle Rideklub. Her opnåede de en flot andenplads (udaf 32 startende) i LA1 med 64,14 pct.
 
Sofie Bruun og hendes pony Rambo Tyson har d. 12/10 været til distriktsstævne i Boller Rideklub, hvor de opnåede en tredjeplads i LB spring.

Nicoline og hendes hest Sandagergaards Lorentino kvalificerede sig i slutningen af september til finalen ved *DSA for 4-års heste. Kun 26 bedste blandt de 109 heste, som deltog i semifinalen, går videre til finalen som afholdes i forbindelse med World Cup Stævnet (JBK Horseshow) i Odense i efterårsferien. Desværre har en skade gjort, at Nicoline og Lorentino har været nødt til at melde fra til finalen.
 
SRKS afholdt i weekenden den 4. + 5. oktober udvidet klubstævne i dressur og spring for pony og hest og klubbens egne ryttere opnåede følgende flotte resultater:
Pony:
Maja Hofman og Abildgrå fik en førsteplads i LC1 med 70,8 pct. samt en 1. plads i LC3 med 71,3 pct.
Kathrine Bruun og Nygårds Felix fik en tredjeplads i LC1 med 66,7 pct.
Mette Beck og Bambucha opnåede en tredjeplads i LA spring og delte tredjepladsen i LC3 med 67,9 pct.med Mikela Rossel og Amadian.
Julie Nedergaard og Bæklunds Limosine opnåede to førstepladser - en i LB1 med 71,4 pct. og en i LA1 med 70,3 pct.
Sofie de Fine Lützhøft Skou fik en andenplads i LA1 mens Rikke Gregersen fik en tredjeplads i LA1 med 63,1 pct.
Nanna Hofman og Lindveds Musca opnåede to førstepladser - én i LA3 med 66,3 pct. og én i LA4 med 64,4 pct. mens Maria Pedersen og Silver løb af med andenpladsen i LA3 med 63 pct.
Trine Munkholm fik en fjerdeplads i LC min. spring mens Sidsel Le Fevre og Milou fik en sjetteplads i LC min. spring.
Sofie Bruun og Rambo Tyson opnåede to andenpladser - én i LB spring og én i LA spring.
Hest:
Tina Vorborg og Elmegårdens Le Carre opnåede en andenplads i LC1 med 65,4 pct.
Mette Stelmach og Quinar's Lovespot fik en tredjeplads i LC3 med 63,3 pct.
May Meier og Huub von Bielefeld opnåede to førstepladser - én i LB1 med 67,4 pct og én i LA1 med 69 pct.
Marianne Hofman og Quick Latin fik en andenplads i LB1 med 64,1 pct.
Anne-Sofie Muff og Aja opnåede en andenplads i LA1 med 63,4 pct. og en førsteplads i LA3 med 60,6 pct.
Pernille Thomsen og Skovly's Dominique fik en førsteplads i LC min. spring.
 
Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly i Vesterby ved Juelsminde har i weekenden d. 20.-21. september været ude til stævner og er kommet hjem med følgende flotte resultater.
Nicoline Graff og hendes hest Sandagergaards Lorentino deltog søndag i mellemrunden (semifinalen) ved DSA for 4-års heste. Nicoline kom ind på en flot 15. plads med en samlet score på 7,96 ud af ialt 70 startende. Om det rækker til en finaleplads afgøres i næste week-end, hvor resultaterne fra Øst og Vest samles!
Christian Alexander Levy og hans pony De Kuilen'S Majoor Jan deltog i distriktsstævne i Trøstruplund Rideklub, hvor de opnåede en flot førsteplads i PRI med hele 69 pct. Det flotte resultat betyder, at De Kuilen'S Majoor Jan nu er B-pony og må starte landsstævner.
Tina Dalgaard og hendes hest Candeur har været til distriktsstævne på Årslevgård og fik her en flot andenplads i LA4 med 67,08 pct.
Maria Pedersen og Silver 3. plads i LA4 med 64,62 pct. ved distriktsstævne i Fyens Rideklub. Det flotte resultat betyder også at Maria og Silver nu er kvalificeret til at ride landsstævner.
Mette Bech og Bambucha 3. plads i LA spring ved distriktsstævne i Egtved Rideklub.
 
Sportsrideklubben Skovly afholdt 13.-14. september klubmesterskab i spring samt elevmesterskab for unge og juniorer. Efter to dejlige dage i solskin kunne klubben fejre følgende mesterskabsvindere:
Klubmesterskab spring for pony:
Førsteplads - Maria Pedersen på Jasmin
Andenplads - Trine Munkholm på Møllegårdens Brunette
Tredjeplads - Mette Beck på Skovlys Bambucha
Elevmesterskab for unge (over 10 år):
Kampen om førstepladsen i dette elevmesterskab bød på nervepirrende spænding, da to ekvipager efter de to runder havde opnået præcis samme samlede pointsum. Det betød at Lærke B. Kristensen og Camilla Jeppesen måtte ud i en omspringning på tid for at afgøre mesterskabet. Resultatet blev således:
Førsteplads - Lærke B. Kristensen på Melissa
Andenplads - Camilla Jeppesen på Marabou
Tredjeplads - Stine B.W. Andersen på Skovlys Ditte
Delt fjerdeplads - Birgitte Michelenborg på Skovlys Ditte og Anne Mikkelsen på Skovlys Ditte
Elevmesterskab for juniorer (under 10 år):
Førsteplads - Anna Louise Winther på Sally
Andenplads - Anna Lykke Mortensen på Trine
Tredjeplads - Amalie Damgaard på Marabou
Derudover opnåede rytterne følgende resultater i øvrige klasser:
LX spring lørdag: Førsteplads - Josefine Jeppesen på Skovlys Ditte, Andenplads - Kathrine Ahrenfeldt på Melissa, Tredjeplads - Camilla Jeppesen på Marabou
LX spring søndag: Førsteplads - Camilla Jeppesen på Marabou, Andenplads - Lærke B. Kristensen på Melissa, Tredjeplads - Anne Kathrine Eslund Pedersen på Red Mistery, Fjerdeplads - Stine B.W. Andersen på Skovlys Ditte
LD spring: Førsteplads - Trine Munkholm på Møllegårdens Brunette, Andenplads - Simone Sørensen på Henning, Tredjeplads - Kathrine Ahrenfeldt på Melissa, Fjerdeplads - Sidsel Le Fevre på Milou
LC Min. spring: Førsteplads - Maria Pedersen på Jasmin
LB spring: Førsteplads - Mette Beck på Bambucha
Slalom: Førsteplads - Anna Lykke Mortensen på Trine, Andenplads - Marie Møller på Marabou, Tredjeplads - Anna Louise Winther på Sally
Dressur 0: Førsteplads - Amalie Damgaard på Marabou, Andenplads - Mille Kristensen på Skovlys Shaddy
Dressur 1: Førsteplads - Anna Louise Winther på Sally, Andenplads Stine B.W. Andersen på Skovlys Ditte
Dressur 2: Førsteplads - Lærke B. Kristensen på Melissa, Andenplads - Dicte Aquila Kiholm på Skovlys Ditte, Delt tredjeplads - Camilla Jeppesen på Marabou og Birgitte Michelenborg på Skovlys Ditte, Femteplads - Josefine Jeppesen på Skovlys Shaddy
Dressur 3: Førsteplads - Birgitte Michelenborg på Skovlys Ditte, Andenplads - Anna Lykke Mortensen på Trine, Tredjeplads - Anne Kathrine Eslund Pedersen på Red Mystery, Fjerdeplads - Simone Sørensen på Henning

Enkelte ryttere var også ude af huset denne weekend og kom hjem med følgende flotte placeringer:
Jakob Sander Pedersen og Alaska-L var til Distriktsstævne i Skårupgård Rideklub og opnåede en fjerdeplads i LB spring.
Louise Mortensen og Dyrkærgårds Atlantis var taget til Udvidet Klubstævne på Kværnbækgaard Rideklub, hvor de opnåede en førsteplads i LB1 med 64,29 pct. mens Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette samme sted opnåede en andenplads i LC1 med 62,92 pct.

 
Weekenden d. 30.-31. august: Ponyryttere var taget til udvidet klubstævne i Bjerre Herreds Rideklub, og vendte hjem med en masse flotte resultater:
Maria Pedersen og Silver opnåede en førsteplads i LA1 med 65,17 pct. og en førsteplads i LA3 med 64,33 pct.
Rikke Gregersen og Lerhøjs Cira fik en andenplads i LA1 med 62,41 pct.
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita opnåede en andenplads i LC3 med 66,67 pct.
Trine Munkholm og Møllegaardens Brunette opnåede en tredjeplads i LC1 med 62,92 pct samt en fjerdeplads i LD spring og en andenplads i LC min. spring.
Maja Hofman og Lindveds Hesper opnåede en førsteplads i LB spring, mens Anna Davidsen og Valentin fik andenpladsen i LB spring.
Maria Pedersen og Jasmin opnåede en førsteplads i LD spring samt en tredjeplads i LC min. spring.
Sofie Bruun og Rambo Tyson var taget til distriktsstævne i Dalby Rideklub, hvor de opnåede en nulrunde i ULC.
Jakob Sander Pedersen og Alaska-L har været til distriktsstævne i Silkeborg Rideklub, hvor de har opnået to nulrunder i hhv. ULC og ULB.
 
Sommerresultater
Julie Nedergaard og hendes pony Limosine deltog i uge 30 i Ponyuge i Hammerum Rideklub. Her opnåede de følgende flotte resultater:
Fjerdeplads i  LC3 med 64,2 pct., femteplads i LB1 med 64,6 pct., Førsteplads i LC2 med 7,.3 pct., Andenplads i LB2 med 66,9 pct., Førsteplads i  LC1 med 74,2 pct., Tredjeplads i LC3 med 66,3 pct., Andenplads i LC2 med 68,3 pct..
De mange flotte resultater betød, at Julie og Limosine vandt pokalen som den mest vindende ekvipage i dressur med hele 24 point.
Mette Beck og hendes pony Bambucha har været en tur i Stensballe Rideklub til distriktsstævne, hvor de opnåede en flot førsteplads i LB spring.
Anne Sophie Sørensen og hendes pony Chango har været til distriktsstævne i Børkop Rideklub, hvor de opnåede en flot tredjeplads i LA1 med 64 pct.
 
Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly i Vesterby ved Juelsminde har d. 11-13. juni været ude at vise farverne til diverse stævner og er kommet hjem med følgende flotte resultater:
Nanna Hofman og hendes pony Midnights Micra har været til landsstævne i Birgittelyst Rideklub, hvor de opnåede en femte plads i PRI med 65,7 pct. og en femte plads i PRM med 66,3 pct.
Nicoline Graff og hendes hest Sandagergårds Lorentino har været til distriktsstævne med DSA kvalifikation for 4-års heste i Vejle Rideklub. Her opnåede de en flot tredje plads ud af ialt 54 startende.
Sofie Bruun og hendes pony Rambo Tyson var taget til distriktsstævne i Boller rideklub, hvor de opnåede en anden plads i LC spring, mens Mette Beck og Bambucha samme sted opnåede en fjerde plads i LB spring.
 
Sportsrideklubben Skovly afholdt i weekenden d. 6.-7. juni i høj sol deres klubmesterskab 2008 i dressur for pony og hest. Mesterskabet blev afgjort over to afdelinger, én lørdag og én søndag. Vinderne af klubmesterskabet blev:
For pony: Nanna Hofman og Midnights Micra som red PRT lørdag til 67,39 pct. og søndag til 70,53 pct. På andenpladsen kom Louise Mortensen og Dyrkærgårds Atlantis som red LC3 lørdag til 65,65 pct. og søndag til 71,25 pct. Tredjepladsen gik til Julie Nedergaard og Bæklunds Limosine som red LC3 lørdag til 63,33 pct. og søndag til 69,58 pct.
For hest: Jakob Sander Pedersen og Brunello Vesterager som red LA1 lørdag til 66,90 pct. og søndag til 68,97 pct. På andenpladsen kom Pia Marvig Nielsen og Figaro af Lilleris som red LA3 lørdag til 68,00 pct. og søndag til 66,00 pct. Tredjepladsen gik til Sarah Schaumann og Aurora, som red LC1 lørdag til 65,00 pct. og søndag til 68,42 pct.
Derudover opnåede klubbens ryttere følgende flotte resultater i de øvrige klasser:
Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette: førsteplads i LC1 pony med 61,25 pct.
Maja Hofman og Lindveds Hesper: førsteplads i LB1 pony med 65 pct.
Rikke Thorborg Gregersen og Lerhøjs Cira fik en førsteplads i LA1 pony og en førsteplads i LA2 pony, mens Maria Pedersen og Silver løb med andenpladsen i LA1 pony med 63,1 pct. og andenpladsen i LA2 pony med 65,00 pct.
Jakob Sander Pedersen og Brunello Vesterager fik i LA1 hest en førsteplads med 67,24 pct.
Louise Mortensen og Dyrkærgårds Atlantis fik en førsteplads i LC2 pony med 70,00 pct.
 
Nanna Hofman og Midnights Micra har i weekenden 30-31 maj og 1. juni været til ECCO Cup 2008, 2 kvalifikation i Ikast Rideklub. I lørdagens PRM, 2. kvalifikation i ECCO Pony Cup 2008, blev Nanna og Midnights Micra placeret som nr. 10 med 64,9% ud af de 41 deltagende. Dette betød at Nanna og Micra skulle have deres debut i FEI Pony Kür søndag, hvor de red til 65,2% og endte som 1. uplacerede samlet i kvalifikationsrunden.
Samme weekend havde Kværnbækgaard Rideklub inviteret til udvidet klubstævne, og her opnåede skovly-rytterne følgende resultater: 
Githa Nørager og hendes hest Birkelunds Cadillac opnåede en anden plads i LA1 med 61,72 pct. mens Sofie Bruun og hendes pony Rambo Tyson fik en første plads i LC spring samt en fjerde plads i LB spring.
Pernille Thomsen og hendes hest Carbon deltog d. 17.-18. maj i distriktsstævne i Århus Rideklub, hvor de deltog i Århus Mesterskab. Lørdag opnåede de en flot tredje plads i MB1 med 65% (ud af 32 startende). Dette bragte dem videre til finalen søndag, hvor de opnåede en samlet femte plads i MB3 med 62,8 pct.
Ponyryttere var taget til udvidet klubstævne i Hedensted og omegns Rideklub. Her opnåede de følgende flotte resultater:
Julie Nedergaard og Bæklunds Limosine fik en anden plads i LC1 med 66,3 pct. og en første plads i LC3 med hele 71,7 pct.
Mikela Rossel og Amadian fik to tredje pladser - én i LC1 med 61,7 pct. og én i LC3 med 60,8 pct.
Sofie Bruun og Rambo Tyson fik en tredje plads i LB spring.
Nadja Jepsen og Keegan fik en tredje plads i LC spring.
Klubbens ryttere har i d. 1-3. maj været ude til stævner, og er kommet hjem med følgende flotte resultater:
Christian Alexander Levy og De Kuilen's Majoor Jan deltog ved et distriktsstævne i Rissgaard Sportsrideklub og opnåede en flot fjerde plads i PRI med 62,75 pct.
Julie Nedergaard og Bæklunds Limosine var taget til klubstævne i Skanderborg Rideklub, og vendte hjem med to flotte førstepladser - én i LC1 med 69,6 pct. og én i LC3 med 69,17 pct.
 
Nanna Hofman og hendes pony Midnights Micra deltog i bededagsferien i ponylandsstævne i dressur i Solrød RideklubDe opnåede følgende flotte resultater i de tre klasser, som de startede i: 2. plads i PRI med 69,75 pct. 7. plads i PRT med 64,82 pct. 4. plads i PRM med 67,92 pct. Samtidig kvalificerede Nanna og Mikki sig til at deltage i DM, som afholdes den 8. - 10. august i Bogø Sportsrideklub på Fyn.
 
Udvidet klubstævne den 5. + 6. april  i dressur og spring for hest og pony. Klubbens ryttere opnåede følgende flotte resultater:
Dressur - Hest:
Tina Pagh Dalgaard og Candeur: første plads i MB1 med 65,7 pct.
Jakob Sander Pedersen og Sir Valiant-H: anden plads i MB1 med 60,7 pct.
Jakob Sander Pedersen og Brunello Vesterager: første plads i LA1 med 67,6 pct.
Githa Nørager Jensen og Cadillac: tredje plads i LA med 65,5 pct.
Louise Holgersen og Bella-Rossa Højbo: fjerde plads i LA1 med 62,8 pct.
May Meier og Huub von Bielefeld og Benjamin M. Jørgensen og Lindveds Locksley: delt første plads i LB1 med 67 pct.
Margit Gregersen og Amazing Duke: Tredje plads i LB1 med 63,3 pct.
Benjamin M. Jørgensen og Lindveds Locksley: første plads i LC3 med 67,5 pct.
Dressur - Pony:
Maria Pedersen og Silver: anden plads i LA1 med 65,2 pct.
Rikke Thorborg Gregersen og Lerhøjs Cira: første plads i LB1 med 68,9 pct.
Maja Hofman og Lindveds Hesper: anden plads i LB1 med 67,9 pct.
Julie Nedergaard og Bæklunds Limosine: tredje plads i LC3 med 67,1 pct. samt anden plads i LC1 med 65,8 pct.
Mikela Rossel og Amadian: sjette plads i LC3 med 64,6 pct.
Kathrine Bruun og Columbine og Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette: delt syvende plads i LC3 med 64,2 pct.
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita: første plads i LC1 med 68,8 pct.
Kathrine Bruun og Columbine: fjerde plads i LC1 med 63,3 pct.
Spring - Hest:
Jakob Sander Pedersen og Brunello Vesterager: første plads i LB
Benjamin M. Jørgensen og Lindveds Locksley: første plads i LC min.
Spring - Pony:
Sabrina Bøje Nielsen og Nora: første plads i LA samt første plads i LB
Sabrina Bøje Nielsen og Felixgårds Merice: først plads i LC samt tredje plads i LC min.
Sofie Bruun Christensen og Rambo Tyson: anden plads i LB samt anden plads i LC
Sabrina Bøje Nielsen og Felixgårds Juni: første plads i LC Min.
Maria Pedersen og Skovlys Jasmin: femte plads i LC Min.
 
Klubbens ryttere har i påsken været ude til distriktsstævner, og er kommet hjem med følgende flotte resultater:
Nanna Hofman og hendes pony Midnights Micra deltog i distriktsstævne i Ikast og opnåede en flot fjerde plads i PRM med hele 68 pct.
Tina Dalgaard og hendes hest Candeur deltog søndag i distriktsstævne i Horsens Rideklub. Her opnåede de en flot syvende plads i LA6 med 63,1 pct.
Jakob Sander Pedersen og hans hest Brunello Vesterager var taget til distriktsstævne i Fyens Rideklub, hvor han opnåede en trettende plads i LB spring samt en attende plads i LA spring.
  
Weekenden den 8. + 9. marts afholdt SRKS sit første distriktsstævne i dressur. Lørdag var det ponyerne der var på, mens der var heste på programmet om søndagen. Klubbens ryttere opnåede følgende flotte resultater:
Pernille Thomsen og hendes hest Carbon red sig til en flot første plads i MB1 med hele 68,3 pct.
Ponyrytterne opnåede følgende flotte resultater:
Julie Nedergaard og Nedergaards Aladdin fik en tredje plads i LA1 for kat. 2+3 med 63,4 pct.
Anne Sophie Schou Sørensen og Chango OX fik en tredje plads i LA1 for kat. 1 med 63,1 pct.
Maria Pedersen og Silver fik en første plads i LA2 for kat. 2+3 med 65,9 pct.
Nanna Hofman og Midnights Micra fik for kat. 1 en femte plads i LA5 med 66,7 pct. samt en fjerde plads i PRI med 64,8 pct.
 
Alt imens var nogle af klubbens ponyryttere taget til udvidet klubstævne på Kværnbækgaard Rideklub og opnåede her følgende flotte resultater:
Mette Beck og Bambucha fik en anden plads i LA spring.
Sabrina Bøje Nielsen fik på Nora en første plads i LC min. spring samt en første plads i LC spring, mens hun på Felixgaards Merice fik en 2. plads i LC min. spring.
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita fik en 4. plads i LD spring.
Trine Munkholm på Møllegårdens Brunette fik i LC1 en fjerde plads med 60,83 pct.
 
Ponyryttere har i weekenden den 23. - 24. februar været i Skanderborg til udvidet klubstævne. Her opnåede de følgende flotte resultater:
Anne Sofie Muff og Lykkelundens Moon Magic opnåede en anden plads i LA2 med 61 pct.
Maria Pedersen og Silver opnåede en første plads i LC spring met. B4, mens Sofie Bruun Christensen og Rambo Tyson opnåede en anden plads i LC spring met. B3. Maria Pedersen og Jasmin samt Kathrine Bruun Christensen og Columbine fik begge en roset for en 0-runde i ULE spring.
 
Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly har i weekenden d. 16.-17. februar været ude til flg. stævner: Distriktsstævne for ponyer i Brande Rideklub: Nanna Hofman og Midnights Micra opnåede en flot 1. plads i PRI med 67 pct. mens lillesøster Maja Hofman og Lindveds Hesper fik en flot 3. plads i LA1 med 67,25 pct. Distriktsstævne for heste i Kolding Rideklub: Jakob Sander Pedersen og Brunello Vesterager opnåede en flot 3. plads i LA spring samt en 0-runde i ULB spring.
 
Nanna Hofman og Midnights Micra deltog i weekenden den 26. + 27. januar i landsstævne i Billund Sportsrideklub. Lørdag opnåede Nanna og Micra en flot 5. plads i LA6 med 64,78 pct. mens de søndag opnåede en flot 4. plads i PRI med 66,58 pct.
 
Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly var i weekenden den 19. + 20. januar til distriktsstævne for ponyer i Hedensted og Omegns Rideklub (HDR). Her opnåede rytterne følgende flotte resultater:
Nanna Hofman og Midnights Micra red sig til en flot 1. plads i PRI med hele 71 pct.
Sophie de Fine Lützhöft Skou og Bjerregårds Nicol opnåede en flot 1. plads i LA3 med 69 pct, mens Julie Nedergaard og Nedergaards Aladdin fik en flot 3. plads i LA1 med 57,93 pct.
 
 
2007
Ponyryttere deltog 3. juledag i udvidet klubstævne i spring i Boller Rideklub, og kom hjem med følgende flotte resultater: 
Sabrina Bøje Nielsen og Felixgårds Isarua opnåede en 2. plads i LD  samt en 1. plads i LC.  
Sabrina Bøje Nielsen og Felixgårds Sascha  fik en 1.  plads i LB .  
Sabrina Bøje Nielsen og Felixgårds Chanta fik en 2.  plads  i LA  samt en 3. plads i MB. 
Maria Pedersen og Felixgårds Mercie fik en  3.  plads  i LD .
Trine Munkholm og Møllegaardens Brunette fik en 3. plads i LD. 
Kathrine Bruun Christensen og Columbine, Trine Munkholm og Møllegaardens Brunette og Stevald Kim Bøje Nielsen og Felixgårds Sascha  red alle en 0-runde i LX.  
 
-----------------------------------------------------------------------
 
Rideklubben afholdt i den 1. - 2. december sit årlige jule-klubstævne. Klubbens ryttere opnåede følgende resultater:
LC1 Pony: 1. plads: Sarah Schaumann på Skovlys Ditte med 67,08 pct., 2. plads: Maja Hofman på Lindveds Hesper med 65,41 pct., 3. plads: Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita med 65 pct., 4. plads: Kathrine Bruun Christensen på Columbine med 64,58 pct.
LC3 Pony: 1. plads: Trine Munkholm på Møllegårdens Brunette med 65,83 pct., 2. plads: Kathrine Bruun Christensen på Columbine med 65,41 pct., 3. plads: Mette Beck på Skovlys Bamboocha med 62,91 pct, Delt 4. plads: Maja Hofman på Lindveds Hesper, Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita og Louise Mortensen på Dyrkærgårds Atlantis med 62,08 pct.
LB1 Pony: 1. plads: Rikke Thorborg Gregersen på Lerhøjs Cira med 66,78 pct.
LA1 Pony: 1. plads: Sophie de Fine Lützhöft Skou på Bjerregårds Nicol med 71,37 pct., 2. plads: Camilla Mortensen på Speedy Lykke med 68,62 pct., 3. plads: Julie Nedergaard på Nedergaards Aladdin med 65,86 pct.
LA2 Pony: 1. plads: Sophie de Fine Lützhöft Skou på Bjerregårds Nicol med 70,62 pct., 2. plads: Camilla Mortensen med 69,37 pct.
LC3 Hest: Delt 1. plads: May Meier på Huub von Bielefeld og Benjamin Meyer Jørgensen på Lindveds Locksley med 68,75 pct.
LB1 Hest: 1. plads: Josefine Meyer Jørgensen på Lindveds Locksley med 67,77 pct.
LA1 Hest: 1. plads Jakob Sander Pedersen på Brunello Vesterager med 67,24 pct.
LA2 Hest: 1. plads: May Meier på Theodoor med 66 pct.
LD spring pony: 1. plads: Maria Pedersen på Felixgårds Merci, 2. plads: Maja Hofman på Lindveds Hesper, 3. plads: Stevald Kim Bøje Nielsen på Felixgårds Sascha
LC Min. spring Pony: 1. plads: Sofie Bruun Christensen på Rambo Tyson, 2. plads: Sidsel Le Fevre på Felix, 3. plads: Maria Pedersen på Felixgårds Merci
LC Min. spring Hest: 1. plads: Olivia Juhl Madsen på Skovlys Dominique
LC spring Pony: 1. plads: Sofie Bruun Christensen på Rambo Tyson, 2. plads: Mette Beck på Skovlys Bamboocha
LB spring Pony: 1. plads: Sabrina Bøje Nielsen på Felixgårds Isaura, 2. plads: Sofie Bruun Christensen på Rambo Tyson.
Dressur 0: 1. plads: Trine Mærsk Kragsbjerg på Abild Grå, 2. plads: Stine B.W. Andersen på Skovlys Ditte
Dressur 1: 1. plads: Susan Langfeldt Jensen på Felix, 2. plads: Maibritt Pedersen på Skovlys Ditte, Delt 3. plads: Josefine Jeppesen på Felix og Stine B.W. Andersen på Skovlys Ditte, 4. plads: Katja Rasmussen på Felix
Dressur 2: 1. plads: Julie Nedergaard på Bæklunds Limosine, 2. plads: Sabrina Bøje Nielsen på Felixgårds Chanta, 3. plads: Anne Kathrine Eslund Pedersen på Red Mystery, 4. plads: Josefine Jeppesen på Felix
Dressur 3: 1. plads: Julie Nielsen på Skovlys Ditte, 2. plads: Sabrina Bøje Nielsen på Felixgårds Chanta
Slamon: 1. plads: Lea Rasmussen på Skovlys Pretty Woman, 2. plads: Camilla Jeppesen på Skovlys Jasmin, 3. plads: Anna Louise Winther på Sally
LX spring pony: 1. plads: Stevald Kim Bøje Nielsen på Felixgårds Sascha, 2. plads: Cecilie Iwang på Jasmin, 3. plads: Simone Møller på Rokke
 
-----------------------------------------------------------------------
Weekenden d. 24.-25. november var følgende ryttere ude til stævner og kom hjem med følgende flotte resultater:
Pernille Thomsen og hendes hest Carbon var taget til distriktsstævne i Vestbirk Rideklub. Her opnåede de en tredjeplads i MB1 med 64,3 pct.
Til Udvidet klubstævne i Boller Rideklub opnåede ponyrytterne følgende resultater:
Maria Pedersen og Silver fik en førsteplads i LA2 med 65 pct.
Kathrine Bruun Christensen og Columbine fik en andenplads i LC2 med 62,17 pct. mens Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita fik en fjerdeplads i LC1 med 63,33 pct.
 
-----------------------------------------------------------------------
 
I weekenden den 17. og 18. november har følgende ryttere deltaget i Distriktsstævne i Grindsted Rideklub.  
Sophie de Fine Lützhöft Skou og Bjerregårds Nicol fik en andenplads i LB2 med 63 pct. og en førsteplads i LA1 med hele 67 pct.
Anne Sofie Schou Sørensen og Chango ox opnåede en førsteplads i LA1 for 1'er ponyer med 64,8 pct.
Derudover havde klubben to ryttere der deltog i den årlige Rosenparade i Skive Rideklub lørdag aften. Der blev holdt taler og rytterne blev præsenteret ved navn og ved deres resultater. Sluttelig fik samtlige ryttere overrakt en langstilket rose. Efter rosenparaden var der champagne til alle deltagere og deres forældre.
Rosenparaden er en meget højtidelig og mindeværdig hyldest til de ryttere, der rider det sidste landsstævne i indeværende år som ponyryttere.
 
-----------------------------------------------------------------------
 
I denne week-end, den 10. - 11. november var flere ryttere sammen med deres ponyer draget til distriktsstævne i Egtved Rideklub. De kom hjem med følgende flotte resultater: 
Josefine Meyer Jørgensen og Lindveds Musca opnåede en 2. plads i LA5 med 65,38 pct. samt en 2. plads i PRI med 64,75 pct. 
Nanna Hofman og Midnights Micra red sig til en 5. plads i LA5 med 64,61 pct. samt en 5. plads i PRI med 62,75 pct. 
Sophie de Fine Lützhöft Skou og Bjerregårds Nicol opnåede en 1. plads i LB2 med 68,27 pct. samt en 1. plads i LA1 med 71,72 pct. mens Anne Sophie Schou Sørensen og Chango ox fik en 4. plads i LA2 med 63,75 pct. 
 
  
-----------------------------------------------------------------------
 
Pernille Thomsen og Carbon har søndag den 4. november deltaget i Distriktsstævne i Hylke Rideklub ved Skanderborg. Her opnåede de to flotte placeringer, hhv. en 4. plads i MB1 med 65,7 pct og en 4. plads i MB2 med 65,3 pct.
 
-----------------------------------------------------------------------
 
D. 27-28/10 var en stor weekend for rideklubbens ryttere, og de er kommet hjem med rigtig flotte resultater.
Nanna Hofman og Midnights Micra var søndag den 28. oktober til distriktsstævne i Fyns Rideklub, hvor de startede PRI og vandt klassen med hele 65,25 pct. Det fine resultat betyder, at Midnights Micra nu er B-pony i dressur og at Nanna og hendes pony fremover kan deltage i landsstævner!
Sabrina Bøje Nielsen og Felixgårds Chanta var taget til landsstævne i spring i Hedensted og Omegns Rideklub. Her opnåede de en flot 3. plads i MB samt en 4. plads i MA spring.
Christian Alexander Levy og De Kuilen'S Majoor Jan deltog i distriktsstævne i Egum Rideklub, hvor de sikrede sig en 2. plads i LA3 med hele 67 pct.
Jakob Sander Pedersen og Mari-Boza Pekenja var ligeledes taget til Egum og opnåede her en 2. plads i LA2 med 62,18 pct.
Maria Pedersen og Silver var til Udvidet Klubstævne i Tørring-Uldum Rideklub, hvor de fik en 2. plads i LA1 med 64,14 pct.
 
-----------------------------------------------------------------------
 
Ryttere fra sportsrideklubben Skovly i Vesterby ved Juelsminde har været ude til stævner d. 20-21/10, og er kommet hjem med følgende flotte resultater:
Sophie de Fine Lützhöft Skou og Bjerregårds Nicol har været til distriktsstævne i Revsø og omegns rideklub og opnåede her en 1. plads i LB3 med hele 67,5 pct.
Githa Nørager og Cadillac har været til udvidet klubstævne i Horsens rideklub og opnåede her en 2. plads i LB1 med 60,74 pct.
 
-----------------------------------------------------------------------
 
Den 6. - 7. oktober afholdt SRKS udvidet klubstævne i dressur og spring for pony og hest. Med mere end 190 starter fordelt på dressur lørdag og spring søndag måtte klubben i højeste beredskab. Klubbens medlemmer stod alle parate med en hjælpende hånd, og stævnet blev afviklet i fin stil. Samtidig var det første gang Skovly Ridecenters nye hal for alvor blev taget i brug som opvarmningshal for de mange ekvipager fra klubben og udefra.
Klubbens ryttere opnåede følgende flotte resultater:
Pony:
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita fik en 1. plads i LC1 med 63,8 pct.
Trine Munkholm og Møllegårdens Brunette fik en 4. plads i LC1 med 60 pct. samt en 2. plads i LD spring
Sophie de Fine Lützhøft Skou og Bjerregårds Nicol fik en 1. plads i LB1 med 67,9 pct. samt en 1. plads i LB2 med 64,1 pct.
Anne-Sofie Muff og Lykkelundens Moon Magic fik en 2. plads i LA1 med 65,5 pct.
Maja Hofman og Beauty fik en 1. plads i LD spring og en 4. plads i LC Min. spring
Anna Davidsen og Valentin fik en 3. plads i LD spring
Sofie Bruun Christensen og Rambo Tyson fik en 1. plads i LC Min. spring samt en 3. plads i LC spring.
Sabrina Bøje Nielsen fik på Felixgårds Isaura en 2. plads i LC Min. spring samt en 2. plads i LC spring, mens hun på Felixgårds Sascha fik en 1. plads i LA spring.
Sidsel Le Fevre og Felix fik en 3. plads i LC Min. spring
Maria Pedersen og Silver fik en 4. plads i LC spring.
Hest:
Tina Pagh Dalgaard og Aurora fik en 2. plads i LC1 med 62,5 pct. samt en 1. plads i LC2 med 67,4 pct.
Githa Nørager Jensen og Cadillac fik en 1. plads i LB1 med 63,7 pct.
Jakob Sander Pedersen og Brunello Vesterager fik en 2. plads i LB2 med 62,9 pct.
May Meier og Theodoor fik en 1. plads i LA1 med 65,2 pct.
Olivia Juhl Madsen og Skovlys Dominique fik en 3. plads i LC Min. spring
  
-----------------------------------------------------------------------
 
Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly i Vesterby ved Juelsminde var d. 29.-30. september til Udvidet Klubstævne for ponyer i Jelling Rideklub, hvor de opnåede følgende flotte resultater:
Maja Hofman og Beauty fik en 3. plads i LC3 med 63,38 pct., mens Kathrine Bruun Christensen og Columbine fik en 4. plads i LC2 med 63,48 pct.
Sofie Bruun Christensen og Rambo Tyson fik en 1. plads i LD spring og en 2. plads i LC spring.
 
-----------------------------------------------------------------------
 
Endnu en strålende weekend for Sportsrideklubben Skovly i Vesterby ved Juelsminde er overstået.
Ryttere og ponyer fra klubben var draget til distriktsstævne i Børkop Rideklub d. 22-23. september  og vendte hjem med følgende flotte resultater:
Nanna Hofman og Midnights Micra opnåede en 1. plads i LA3 med weekendens højeste score 72,7 pct. og en 3. plads i LA5 med 66,7 pct.
Rikke Gregersen og Lerhøjs Cira opånåede en 3.plads i LA1 med 60,69 pct., mens Christian Alexander Levy og De Kuilen'S Majoor Jan fik hele fire 4. pladser med hjem - en i LA1 med 60,67 pct, en i LA3 med 64,66 pct., en i LA1 med 61,77 pct. og endelig en i LA3 med 63,67 pct. Derudover opnåede Maria Pedersen og Silver en 1. plads i LB1 med hele 72,5 pct. 
 
Nadja Jepsen og Keegan var draget til udvidet klubstævne i Boller. Her fik de en 4. plads i LC spring
 
Alt imens afholdt klubben i egne rammer ministævne hjemme på Lottrupvej lørdag d. 22/9. Her opnåede rytterne følgende placeringer: 
Dressur 0: Anna Louise Winther - 1. plads. 
Dressur 1: Lærke B. Kristensen og Simone Sørensen fik en delt 1. plads i Dressur 1, Josefine Jeppesen - 3. plads, Sara Mikkelsen - 4. plads.
Dressur 2: Anna Sofie Skouaa - 1. plads, Camilla Jeppesen - 2. plads, Line Paaske Hansen - 3. plads mens Anne Mikkelsen fik en 4. plads.
Dressur 3: Nanna Sørensen - 1. plads, Anna Davidsen - 2. plads.
LC1: Julie Nielsen - 1. plads, Nanna Sørensen - 2. plads.
Slalom: Maja Lykke Hoe - 1. plads, Stevald Kim Bøje Nielsen - 2. plads, Camilla Jeppesen - 3. plads, Julie Nielsen - 4. plads.
LX Spring: Anne Mikkelsen - 1. plads, Nanna Sørensen - 2. plads, Line Paaske Hansen - 3. plads.
Bare Back (Spring uden sadel): Sabrina Bøje Nielsen løb med både 1. og 2. pladsen.
 
-----------------------------------------------------------------------
 
Weekenden den 15. - 16. september var en stor stævneweekend for rytterne fra Sportsrideklubben Skovly. Ryttere og heste var ude i stor stil og kom hjem med følgende flotte resultater:
 
Distriktsstævne for ponyer med Sydjysk Mesterskab i dressur i Guldager Rideklub:
Nanna Hofman og Midnights Micra opnåede lørdag en 3. plads i LA3 med 68,33 pct. og kvalificerede sig dermed til mesterskabsklassen, som blev afviklet søndag. Her opnåede de (ud af 39 startende) en flot 7. plads med 66,34 pct. i LA3.
Christian Alexander Levy og De Kuilen'S Majoor Jan: 1. plads i LA3 med 70,33 pct. og 2. plads i LA1 med 62,11 pct.
Anne Sofie Sørensen og Chango: 3. plads i LA1 med 63,79 pct.
Anne-Sofie Muff og Lykkelundens Moon Magic: 2. plads i LB2 med 64,49 pct.
Maria Pedersen og Silver: 1. plads i LB1 med 70,35 pct. og en 2. plads i LC3 med 65,84 pct.
 
Udvidet klubstævne for i Kværnbækgård Rideklub:
Sabrina Bøje Nielsen og Donna N: 1. plads i LC min. spring og 1. plads i LC spring
Sabrina Bøje Nielsen og Felixgårds Chanta: 1. plads i LA Åben spring og 2. plads i LB Åben spring 
Nadja Jepsen og Keegan: 2. plads i LC spring.
Moni Lund Christoffersen og Freja: 2. plads i LC min. spring
Sofie Bruun Christensen og Rambo Tyson: 1. plads i LD spring.
Kathrine Ahrenfeldt og Tjekita: 2. plads i LD spring.
Trine Munkholm og Møllegaardens Brunette: 4. plads i LC2 med 60,83 pct.
 
-----------------------------------------------------------------------
 
Ryttere fra Skovly opnåede i weekenden d. 8-9. september følgende placeringer:
Anne Sophie Sørense og Chango var taget til distriktsstævne i Sundeved Rideklub og opnåede en 3. plads i LA2 med 63,75 pct.
Mette Beck og Bamboocha opnåede ved et udvidet klubstævne i Molgjer Rideklub en 2. plads i LD spring mens Moni Lund Christoffersen og Freja kom på en 4. plads i LC Min. - også i Molgjer.
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly har i week-enden d. 1.-2. september været ude til stævner, og har opnået følgende resultater:
Jakob Sander Pedersen og Brunello Vesterager var til distriktsstævne (hest) i Vestbirk Rideklub og opnåede her en flot 1. plads i LB2 med 67,5 pct.
Kathrine Bruun Christensen og Columbine var til udvidet klubstævne (pony) i Give Egnens Rytter Forening og opnåede her en 2. plads i LC1 med 61,25 pct.
Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly var i weekenden d. 18-19. august ude at repræsentere klubben på bedste vis. De opnåede følgende resultater:
Distriktsstævne i Broagerlands Rideklub (pony):
Nanna Hofman og Midnights Micra: 1. plads i LA1 med 68,9 pct. og 1. plads i LA3 med 67,7 pct.
Christian Alexander Levy og De Kuilen'S Majoor Jan: 2. plads i LA3 med 65,67 pct.
Anne Sophie Sørensen og Chango: 5. plads i LB3 med 62,81 pct.
Julie Nedergaard og Nedergaards Aladdin: 3. plads i LB1 med 62,9 pct.
Distriktsstævne i Billund Rideklub (hest):
Tina Dalgaard og Candeur: 6. plads i LA4 med 65 pct.

Pernille Thomsen og Carbon deltog tirsdag den 17. juli i distriktsstævne i Silkeborg Rideklub i forbindelse med Silkeborg Rideuge. De opnåede en flot 4. plads i MB Kür med udklædning, hvor de var klædt ud som James Bond / Babe.. - For udklædningen fik Pernille topkarakteren 10!

Camilla D. Mortensen og Speedy Lykke har ved et distriktsstævne i Sportsrideklubben Toftlund opnået en flot 2. plads i LA1 med 66.2 %, med 30 starter i klassen.

Ryttere fra Sportsrideklubben var i weekenden d. 23.-24. juni til stævner rundt i distriktet, hvor de opnåede flotte resultater.
Distriktsstævne i Tørring Uldum Ride Klub:
Nanna Hofman på Midnights Micra: 3. plads i LA3 med 68,34 pct.
Christian Alexander Levy på De Kuilen'S Majoor Jan: 2. plads i LB3 med 65,63 pct.
Anne Sofie Schou Sørensen på Chango: 3. plads i LB2 med 62,76 pct. og 3. plads i LB3 med 64,07 pct.
Distriktsstævne i Vejle Rideklub:
Tina Dalgaard på Candeur: 1. plads i LA1 med 75,9 pct.
Udvidet klubstævne i Møllebjerg Rideklub:
Sabrina Bøje Nielsen på Felixgård's Isaura: 1. plads i LD og 2. plads i LD
Sabrina Bøje Nielsen på Felixgård's Sacha: 1. plads i LC Åben, 1. plads i LB, 1. plads i LB Åben og 1. plads i LA Åben.
Moni Lund Christoffersen på Freja: 3. plads i LC Min. og 3. plads i LC.
 
Sportsrideklubben Skovly afholdt i week-enden d 16.-17. juni udvidet klubstævne for hele distrikt 10. I silende regn opnåede klubbens ryttere følgende resultater: 
LC1 Pony: 1. plads - Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita med 64,2 pct., 2. plads - Kathrine Bruun Christensen på Columbine med 63,3 pct.
LC3 Pony: 2. plads - Maria Pedersen på Silver med 66,3 pct., 3. plads - Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita med 62,9 pct.
LB1 Pony: 1. plads - Julie Nedergaard på Nedergaards Aladdin med 65,7 pct., 2. plads - Maria Pedersen på Silver med 63,2 pct.
LB3 Pony: 1. plads - Christian Alexander Levy på De Kuilen'S Majoor Jan med 69,4 pct., 2. plads - Anne Sofie Muff på Lykkelundens Moon Magic med 67,5 pct.
LA1 Pony: 1. plads - Jakob Sander Pedersen på Mari-Boza Pekenja med 67,9 pct., 2. plads - Christian Alexander Levy på De Kuilen'S Majoor Jan med 67,6 pct.
LC1 Hest: 1. plads - Githa Nørager Jensen på Birkelunds Cadillac med 65,4 pct., 2. plads - May Mayer på Huub von Bielefeld med 61,7 pct.
LC3 Hest: 1. plads - Githa Nørager Jensen på Birkelunds Cadillac med 65,4 pct., 2. plads - Olivia Juhl Madsen på Skovly's Dominique med 60,4 pct.
LB1 Hest: 1. plads - Margit Gregersen på Theis med 61,9 pct.
LA1 Hest: 1. plads - Margit Gregersen på Duelundgårds Rhea med 63,8 pct.
LD  Spring Pony:   1. plads - Sabrina Bøje Nielsen  på Felixgårds Isaura 2. plads – Sofie Bruun Christensen på Rambo Tyson 
LC min. Spring Pony: 1. plads - Sabrina Bøje Nielsen på Felixgårds Isaura, 2. plads - Sofie Bruun Christensen på Rambo Tyson,  3. plads - Moni Lund Christoffersen på Freja.
LC Spring Pony: 2. plads - Maria pedersen på Silver, 4. plads - Moni Lund Christoffersen på Freja
LD Spring Hest: 1. plads - Karina Jensen på Galaxen
LC min. spring Hest: 1. plads - Karina Jensen - Galaxen
- - - - - - - - - - -
 
Anne Sofie Muff og Lykkelundens Moon Magic deltog d. 9. juni i distriktsstævne i Vejle Rideklub. Her opnåede de en flot 1. plads i LB1 med hele 66 pct.  
Tina Dalgaard og Candeur var taget til Århus, hvor de blev nr. 10 ud af 53 startende, og iøvrigt blev nr. 6 i Århus mesterskaberne i LA2.
 
I week-enden den 2. + 3. juni internt klubstævne med klubmesterskab i spring samt elevmesterskab.Begge mesterskaber var sponsoreret af rideudstyr.com.
Klubmester Spring 2007 Pony blev: Sabrina Bøje Nielsen på Felixgaards Sascha, 2. plads. Mette Beck på Flicka, 3. plads Maria Pedersen på Silver, 4. plads Jakob Sander Pedersen på skovly's Mari-Boza Pekenja.
Klubmester Spring 2007 Hest blev: Olivia Juul Madsen på Skovly's Dominique.
Elevmester Junior 2007 blev: Maja Lykke Hoe på Skovly's Jasmin, 2. plads Anne Kathrine Eslund Pedersen på Skovly's Ditte, 3. plads Stevald Kim Bøje Nielsen på Skrubbenborgs Jamais, Delt 4. plads Lea Rasmussen på Skovlys Pretty Woman, Melanie Bøje på Amalia Ronda og Stine Hannibal på Skovly's Jasmin.
Elevmester unge 2007 blev: Nanna Sørensen på Skovly's Ditte, 2. plads Karoline Kristensen på Skovly's Ditte, Delt 3. plads Lærke B. Kristensen på Skovly's Pretty Woman og Simone Sørensen på Henning.
Derudover opnåede klubbens ryttere følgende flotte resultater:
LC Min. Spring: 1. plads - Sabrina Bøje Nielsen på Santos, 2. plads - Jakob Sander Pedersen på Skovly's Mari-Boza Pekenja, 3. plads - Sofie Bruun Christensen på Rambo Tyson.
LC Spring: 1. plads - Mette Beck på Flicka, 2. plads - Maria Pedersen på Silver.
Dressur 0: 1. plads - Melanie Bøje på Amalia Ronda, 2. plads - Katja Rasmussen på Skovly's Filur.
Dressur 1: 1. plads - Lærke B. Kristensen på Skovly's Pretty Woman, 2. Delt 2. plads - Karoline Kristensen på Skovly's Ditte og Maja Lykke Hoe på Skovly's Jasmin, Delt 4. plads - Anna Lykke Mortensen på Trine og Anne Kathrine Eslund Pedersen på Skovly's Ditte.
Dressur 2: 1. plads - Sophie de Fine Lützhöft Skou på Amigo, 2. plads - Julie Nielsen på Skovly's Filur, 3. plads - Nanna Sørensen på Skovly's Ditte.
Dressur 3: 1. plads - Anna Davidsen på Valentin, Delt 2. plads - Julie Nielsen på Skovly's Filur og Nanna Sørensen på Skovly's Ditte.
Slalom: 1. plads - Stine Hannibal på Skovly's Jasmin, 2. plads - Maja Lykke Hoe på Skovly's Jasmin, 3. plads - Stevald Kim Bøje Nielsen på Skrubbenborgs Jamais, 4. plads - Anne Kathrine Eslund Pedersen på Skovly's Ditte.
LX Spring: 1. plads - Nanna Sørensen på Skovly's Ditte, 2. plads - Karoline Kristensen på Skovly's Ditte, 3. plads - Anne Mikkelsen på Skovly's Ditte.
 
Christian Alexander Levy og De Kuilen'S Majoor Jan havde taget turen til distriktsstævne i Grindsted, hvor de opnåede en 4. plads i LB2 med 60,34 pct. samt en 2. plads i LA1 med 64,48 pct.
  
- - - - - - - - - - -
  
Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly deltog i week-enden i udvidet klubstævne på Kværnbækgård Ridecenter. Her opnåede de følgende placeringer:
Nadja Jepsen og Keegan fik en 2. plads i LC Min. spring og en 3. plads i LC spring.
Sidsel Le Fevre og Skovlys Pretty Woman fik en 2. plads i LD spring og en 3. plads i LC Min.
Sophie de Fine Lützhöft Skou og Silver Diamond fik en 4. plads i LC Min. spring.
Julie Nedergaard og Nedergaards Aladdin fik 2. plads i LC3 med 63,34 pct., 2. plads i LC2 med 65,22 pct., 2. plads i LB1 med 62,15 pct.
Christian Alexander Levy og de Kuilen'S Majoor Jan var til udvidet klubstævne i Thorsø Rideklub og opnåede her en 3. plads i LB1 med 64,64 pct. og en 1. plads i LB2 med 67,24 pct.
- - - - - - - - - - -
 
Distriktsstævne i Morsø Rideklub:
Nanna Hofman og Midnights Micra: 1. plads i LA1 med 71,04 pct og 1. plads i LA2 med 67,85 pct.
Gitte Dam og Alaska L: 4. plads i LA1 med 66,9 pct. og 6. plads i LA2 med 62,58 pct.
Anne Sofie Muff og Lykkelundens Moon Magic: 5. plads i LB1 med 62,86 pct.
Jakob Sander Pedersen og Mari-Boza Pekenja: 7. plads i LB1 med 62,15 pct. og 4. plads i LB2 med 63,45 pct.
Sophie de Fine Lützhöft Schou og Silver Diamond: 3. plads i LA1 med 63,45 pct. og 3. plads i LA2 med 61,88 pct.
Pernille Thomsen og Skovlys Dominique: 12. plads i LC Spring (ud af 50 startende), 1. plads i LC spring (ud af 40 startende), 14. plads i LB spring (ud af 70 startende) og 1. plads i LC spring (ud af 20 startende).
Pernille Thomsen og Carbon: 1. plads i MB3 med 67 pct.
Tina Dalgaard og Candeur: 3. plads i LA1 med 65,2 pct., 1. plads i LA2 med 67,4 pct., 1. plads i LA3 med 67,1 pct. og 1. plads i LA3 med 68,28 pct.
 
Udvidet Klubstævne i Giveegnens rideklub:
Maria Pedersen og Silver: 3. plads i LC2 med 59 pct., 1. plads i LC3 med 63 pct. og 1. plads i LD spring.
Margit Gregersen og Amazing Duke: 2. plads i LA1 med 62 pct.
Sportsrideklubben Skovly afholdt i week-enden d. 12-13. maj internt klubstævne med Klubmesterskab  i dressur for pony og hest.
Klubmestrene  i dressur 2007 blev:
Klubmester Pony: Nanna Hofman på Midnights Micra (LA1), nr. 2 – Alexander Levy på De Kuilens Majoor Jan (LA1), nr. 3 – Jakob Sander Pedersen på Mari-Boza Pekejna (LC3), nr. 4 – Sophie de Fine Lützhöft Skou på Silver Diamond (LA1), nr. 5 – Maria Pedersen på Silver (LC3)
For hest:
Klubmester Hest: Annie Ingerslev på Callisto (LC3), nr. 2 – May Meyer på Theodoor (LA2), nr. 3 – Margit Gregersen på Duelundgårds Rhea (LA1) 
Klubmesterskabet var sponsoreret af rideudstyr.com 
I øvrigt opnåede klubbens ryttere følgende resultater:
Lørdag
LC1 Pony: Delt 1. plads – Moni Lund Christoffersen på Freja og Kathrine Bruun Christensen på Columbine med 60,42 pct., 3. plads – Sidsel Le Fevre på Skovlys Pretty Woman med 59,59 pct.
LC3 Pony: 1. plads – Maria Pedersen på Silver med 64,17 pct., 2. plads – Jakob Sander Pedersen på Mari-Boza Pekenja med 62,92 pct., 3. plads – Kathrine Bruun Christensen på Columbine med 62,5 pct.
LB1 Pony: 1. plads – Anne Sofie Muff på Lykkelundens Moon Magic med 63,93 pct., 2. plads – Maria Pedersen på Silver med 62,86 pct.
LB2 Pony: 1. plads – Alexander Levy på De Kuilens Majoor Jan med 64,14 pct.
LA1 Pony: 1. plads – Nanna Hofman på Midnights Micra med 65,42 pct., 2. plads – Alexander Levy på De Kuilens Majoor Jan med 64,83 pct.
LA2 Pony: 1. plads – Nanna Hofman på Midnights Micra med 64,38 pct.
LC1 Hest: 1. plads – Tina Pagh Dalgaard på Aurora med 64,59 pct., 2. plads – Annie Ingerslev på Callisto med 62,95 pct.
LC3 Hest: 1. plads – Annie Ingerslev på Callisto med 65,42 pct.
LA1 Hest: 1. plads – May Meyer på Theodoor med 65,18 pct., 2. plads – Margit Gregersen på Duelundgårds Rhea med 63,11 pct.
LA2 Hest: 1. plads – May Meyer på Theodoor med 65,43 pct.
Søndag
LC1 Pony: 1. plads – Moni Lund Christoffersen på Freja med 64,58 pct., 2. plads – Trine Munkholm på Møllegårdens Brunette med 61,66 pct., 3. plads – Kathrine Bruun Christensen på Columbine med 58,75 pct.
LC3 Pony: 1. plads – Jakob Sander Pedersen på Mari-Boza Pekenja med 72,5 pct. – 2. plads – Maria Pedersen på Silver med 65,41 pct., 3. plads – Maja Hofman på Beauty med 64,16 pct.
LB1 Pony: 1. plads – Jakob Sander Pedersen på Mari-Boza Pekenja med 66,42 pct., Delt 2. plads – Rikke Gregersen på Lerhøjs Cira og Anne Sofie Muff på Lykkelundens Moon Magic med 65,0 pct.
LB2 Pony: 1. plads – Alexander Levy på De Kuilens Majoor Jan med 70,68 pct.
LA1 Pony: 1. plads – Nanna Hofman på Midnights Micra med 71,03 pct., 2. plads – Alexander Levy på De Kuilens Majoor Jan med 70,68 pct.
LA2 Pony: 1. plads – Nanna Hofman på Midnights Micra med 70,62 pct.
LC1 Hest: 1. plads – Annie Ingerslev på Callisto med 67,91 pct., 2. plads – Tina Pagh Dalgaard på Aurora med 60,83 pct.
LC3 Hest: 1. plads – Annie Ingerslev på Callisto med 65,83 pct., 2. plads – Margit Gregersen på Theis med 58,75 pct.
LA1 Hest: 1. plads – May Meyer på Theodoor med 67,58 pct.
LA2 Hest: 1. plads – Christina Quist Rasmussen på Staugaard’S med 66,85 pct.  
- - - - - - - - - - -
Pernille Thomsen og Skovly's Carbon deltog i week-enden d. 5.-6. maj i distriktsstævne i Brande Rideklub. Her opnåede de en flot 4. plads i MB2 med 62 pct.
- - - - - - - - - - -
Julie Nedergaard på Nedergaards Aladdin har været til udvidet klubstævne for ponyer i Ry Rideklub og har opnået en 1. plads i LC2 med 66,5 pct. samt en 1. plads i LC3 med 67,9 pct. Deruodver har Julie og Aladdin også været en tur i Tørring Uldum Rideklub, hvor de har opnået en 1. plads i LC1 samt en 3. plads i LC2.
- - - - - - - - - - -
Tina Dalgaard og Candeur fra Sportsrideklubben Skovly deltog i week-enden d. 21-22. april til distriktsstævne for heste på Skårupgaard Rideklub og opnåede en flot 1. plads i LA1 med 69,31 pct.
- - - - - - - - - - -
Sportsrideklubben Skovly afholdt i weekenden 14. + 15. april klubstævne for klubbens medlemmer. Vejret var herligt, og der var rigtig mange starter. Følgende resultater blev opnået:
 
Dressur Pony:
Dressur 0: 1. plads - Anne Mikkelsen på Skovlys Ditte, 2. plads - Anna Davidsen på Valentin, 3. plads - Alberte Henriksen på Skovlys Ditte, 4. plads - Lærke B. Kristensen på Skovlys Pretty Woman.
Dressur 1: 1. plads - Anna Davidsen på Valentin, 2. plads - Anne Mikkelsen på Skovlys Ditte, 3. plads - Amalie Søndergaard på Kiki Dee, 4. plads - Julie Nielsen på Skovlys Filur, 5. plads - Camilla Jeppesen på Skovlys Jasmin.
Dressur 2: 1. plads - Trine Munkholm på Møllegårdens Brunette, 2. plads - Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita, Delt 3. plads - Julie Nielsen på Skovlys Filur og Sofie Bruun Christensen på Skovlys Jasmin.
Dressur 3: 1. Plads - Sofie Bruun Christensen på Skovlys Jasmin, 2. plads - Trine Munkholm på Møllegårdens Brunette.
LC1: 1. plads - Jakob Sander Pedersen på Mari-Boza Pekenja med 67,5 pct., Delt 2. plads - Sarah Schaumann på Skovlys Ditte og Moni Lund Christoffersen på Freja med 66,67 pct.
LC3: 1. plads - Rikke Gregersen på Lerhøjs Cira med 71,67 pct., 2. plads - Kathrine Bruun Christensen på Skovlys Columbine med 70,83 pct., 3. plads - Maja Hofman på Beauty med 69,17 pct.
LB1: 1. plads - Rikke Gregersen på Lerhøjs Cira med 68,21 pct., Delt 2. plads - Maja Hofman på Beauty, Maria Pedersen på Silver og Anne Sofie Muff på Lykkelundens Moon Magic alle med 66,79 pct.
LA: 1. plads - Nanna Hofman på Midnights Micra med 76,9 pct., 2. plads Anne Sofie Schou Sørensen på Natasja med 72,41 pct.
LA2: 1. plads - Nanna Hofman på Midnights Micra med 74,38 pct., 2. plads - Anne Sofie Schou Sørensen på Natasja med 70,21 pct.
Dressur Hest:
LC1: 1. plads - Githa Nørager Jensen på Birkelunds Cadillac med 71,25 pct.
LC3: 1. plads - Githa Nørager Jensen på Birkelunds Cadillac med 70,83 pct. , 2. plads - Annie Ingerslev på Callisto med 68,33 pct.   
Spring Pony:
Slalom: 1. plads - Kristine Søndergård på Kiki Dee, 2. plads - Stevald Kim Bøje Nielsen på Jamais, 3. plads - Lea Rasmussen på Skovlys Pretty Woman, 4. plads - Katja Rasmussen på Skovlys Jasmin.
LX: 1. plads - Sidsel Le Fevre på Skovlys Pretty Woman, 2. plads - Anne Sofie skouaa på Skovlys Ditte.
LD: 1. plads - Sophie de Fine Lützhøft Skou på Silver Diamond, 2. plads - Olivia Juhl Madsen på Dominique, 3. plads - Jakob Sander Pedersen på Mari-Boza Pekenja.
LC Min.: 1. plads - Sabrina Bøje Nielsen på Santos, 2. plads - Trine Munkholm på Møllegårdens Brunette, 3. plads - Kathrine Ahrenfeldt på Tjekita.
LC: 1. plads - Nanna Hofman på Midnights Micra, 2. plads - Moni Lund Christoffersen på Freja.
LB: 1. plads - Maria Pedersen på Silver, 2. plads - Moni Lund Christoffersen på Freja. 
 

- - - - - - - - - - -

Nanna Hofman og Midnights Micra deltog d. 7. april i ponydistriktsstævne i Silkeborg Rideklub. Her opnåede de en flot 1. plads i LA1 med hele 67,93 pct.

Nadja Jepsen og Keegan var den 1/4 - 07 til udvidet klubstævne på Kværnbækgård Rideklub, hvor de opnåede en 1. plads i LC spring.

Ryttere fra Sportsrideklubben Skovly var i weekenden d. 31/3-1/4 draget til udvidet klubstævne (hest/pony) på Kværnbækgaard Rideklub. De opnåede følgende flotte resultater:
 
Maja Hofman og Beauty - 1. plads i LC3 med 63,34 pct.
Camilla Mortensen og Speedy Lykke - 2. plads i LB3 med 62,85 pct.
Julie Nedergaard og Nedergaards Aladdin - 1. plads i LC1 med 61,3 pct.
Ann-Sofie Muff og Lykkelundens Moon Magic - 2. plads i LB1 med 62,5 pct.
Nanna Hofman og Midnights Micra - 1. plads i LC Min. spring
Maria Pedersen og Silver - 3. plads i LC Min. spring
Mette Beck og Bambucha - 5. plads i LC Min. spring
Moni Lund Christoffersen og Freja - 4. plads i LD spring
Margit Gregersen og Theis var den 17. marts til udvidet klubstævne i Horsens Rideklub, hvor de opnåede en 2. plads i LA1 med 64,07 pct.
- - - - - - - - - - -

Tina Dalgaard og Candeur deltog i weekenden d. 24.-25. marts i udvidet klubstævne i Skanderborg Rideklub. Her opnåede de en flot 1. plads i LA3 med hele 68 pct.

- - - - - - - - - - -

I weekenden d. 17-18. marts var ryttere fra Sportsrideklubben Skovly en tur rundt i distriktet til diverse stævner. De opnåede følgende flotte placeringer:
Distriktsstævne i Vestbirk Rideklub:
Nicoline Graff på Kaptajn Fox: 1. plads i LA5 med 70,5 pct. samt en 3. plads i PRI med 66,8 pct.
Anne Sofie Skou Sørensen på Natasja: 2. plads i LA2 med 66,58 pct.
Nanna Hofman på Midnights Micra: 1. plads i LA1 med 69,78 pct.
Camilla D. Mortensen på Speedy Lykke: 3. plads i LA1 med 64,48 pct.
Sophie Lützhöft Schou på Silver Diamond: 2. plads i LA1 med 66,9 pct.
 
Udvidet klubstævne i Horsens Rideklub:
Christian Alexander Levy på De Kuilen’s Majoor Jan: 1. plads i LB1 med 64,59 pct. samt en 1. plads i LB2 med 65,29 pct.
Maja Hofman på Beauty: 3. plads i LC2 med 65,22 pct. samt 3. plads i LC spring.
Julie Nedergaard på Nedergaards Aladdin: 2. plads i LC1 med 68,75 pct. samt en 2. plads i LC2 med 66,52 pct.
Sidsel Le Fevre på Skovlys Pretty Woman: 4. plads i LC1 med 66,67 pct.
Maria Pedersen på Silver og Mette Beck på  Skovlys Bamboocha opnåede begge 0-runder  i LC min. spring.
 
Distriktsstævne i Åstrup Rideklub:
Julie Nedergaard på Nedergaards Aladdin: 1. plads i LC1 med 67,5 pct.

- - - - - - - - - - -

Maria Pedersen og Silver har lørdag d. 10. marts  været til udvidet klubstævne i Give. Her opnåede de følgende flotte resultater: 1. plads i LC1 med 63,75 pct. samt en 2. plads i LC3 med 67,91 pct.


- - - - - - - - - - -

I weekenden d. 3-4. marts har ryttere fra Sportsrideklubben Skovly været til stævner og opnået flotte resultater: Distriktsstævne i Brande Rideklub: Sophie Lützhøft Skou på Silver Diamond fik 2. plads i LB1 med 61,4% og en delt 3. plads i LA1 med 64,0%. Anne Sophie Sørensen på Natasja og Nanna Hofman på Midnights Micra delte 2. pladsen i LA1 med 66,6%. Klubstævne i Stevnstrup: Julie Nedergaard på Nedergaards Alladin 1. plads i LX dressur og 2. plads i LC1. Bettina Kristensen og Caballo var i Dalby fik en 4. plads i LA3 med 62,9%.

 

- - - - - - - - - - -
 
Nicoline Graff deltog i week-enden den 2.-4. november ved et landsstævne i Sverige ved Nordhallands Rideklub. Efter en længere skadesperiode var hendes pony, Kaptajn Fox, igen i topform og de red om fredagen til en 2. plads i et svensk LA program. Lørdag blev det til en flot 3. plads i PRI og søndag red de en forrygende KÜR, hvor en enkelt misset øvelse gjorde, at det "kun" blev til en 3. plads. En spændende week-end blandt både danske og svenske landsholdsryttere og en dejlig måde at slutte sine ponyår af med. Nicoline falder til nytår for aldersgrænsen for at ride pony, og skal herefter til at prøve kræfter med de "store" heste...  
- - - - - - - - - - -

 

Distriktsstævne i Boller rideklub den 26. januar 2013
Victoria Christine Hanssen og Ramses fik en 1. plads i LB*.
Distriktsstævne i Boller rideklub den 26. januar 2013
Victoria Christine Hanssen og Ramses fik en 1. plads i LB*.
Distriktsstævne i Boller rideklub den 26. januar 2013
Victoria Christine Hanssen og Ramses fik en 1. plads i LB*.
Distriktsstævne i Boller rideklub den 26. januar 2013
Victoria Christine Hanssen og Ramses fik en 1. plads i LB*.
Distriktsstævne i Boller rideklub den 26. januar 2013
Victoria Christine Hanssen og Ramses fik en 1. plads i LB*.
Distriktsstævne i Boller rideklub den 26. januar 2013
Victoria Christine Hanssen og Ramses fik en 1. plads i LB*.
 

 

Distriktstævne i Tørring-Uldum Rideklub: Camilla Jeppesen og Jasmin red LA3 til 65,33% og dermed blev jasmin B-pony. Det vil sige at Camilla og Jasmin nu må starte landsstævner. Derudover vandt de en anden LA3-klasse med 61% og fik en tredjeplads i LA4 med 62,5%.
Josefine Jeppesen og Vanessa-D fik en andenplads i lA1 til 67,68%.
Maja Hofman og Midnights Micra fik en fjerdeplads i LA6 med 68,68%.
Maria L. Pedersen og Fjordglimts Mr. Gipson fik en femteplads i LA5 med 64,33%.
Anna Davidsen og Ygor fik andenplads i LA3 med 59,67%.

Den 5. - 7. december 2014

Distriktsstævne Vejle Rideklub
Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchids Helenae fik en 2. plads i LA3 med 67,33 %
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 1. plads i PRT med 69,744 % og en 5. plads i PRM med 65,976 %.
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 1. plads i LA1 med 69,138 %.

Udvidet klubstævne Horsens Rideklub
Pia Marvig Nielsen og Don Carlos S fik en 1. plads i LA-procent klassen med 71,724 % i LA2.


Den 29. - 30. november 2014

Julestævne SRKS

LA-show for pony blev vundet af Malou Møller Lykkegaard Kristiansen på Orchid's Helenae med 66,5 % i LA5 og nr. 2 blev Julie Bødker Lorensen på Rosengårdens Nakuma med 63,97 % i LA1.

LD-show for hest blev vundet af Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph med 70,95 % i LD2. Nr. 2 blev Mette Godsk Stelmach og Sartors Messi med 69,05 % i LD2.

LC-show for hest blev vundet af Maria Ladefoged Pedersen og Skoly's Don Cobra med 73,2 % i LC1. Nr. 2 blev Dorte Bundgård Christiansen og Moulin Rouge med 71,25 % i LC2. På en delt 3. plads kom Stine Knudsen og Højersmindes Herbert og Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph begge med 70,4 % i LC1.

LA-show for hest blev vundet af Kathrine Ahrenfeldt og Egatta med 65,69 % i LA2 og på 2. pladsen kom Emma Hannibal og Elmholts Lobelia med 65,56% i LA1.

"Kür" dressur show blev for pony vundet af Anna Thorstein Davidsen og Stegstedgaards Annabell med 69,615 % i PRT.
For hest
blev Kathrine Ahrenfeldt og Egatta nr. 1 med 66,21% i LA3 og Simone Sørensen og Romano blev nr. 2 med 65 % i LA1.

LD1 for elevryttere blev vundet af Anna Kofoed Dam og Flicka, nr. 2 blev Liv Kramer og Daisy, nr. 3 blev Mathilde Voigt og Flicka og på 4. pladsen kom Lerke Skytte og Møllegårdens Brunette.

LD2 for elevryttere blev vundet af Chili Didriksen og Daisy mens Amanda Hald og Luna Skovå blev nr. 2.

I LX for elevryttere var der fejlfri roset til Laura Amalie Friis Pedersen, Sabine Jepsen, Chili Didriksen, Emile Hejgaard og Olivia Kusk.


I spring show klassen var der fejlfri roset til Helle Munkholm, Frederikke Skytte, Emma Hannibal og Julie Sofie Riis.

Christmas Show Vilhelsborg
Stine Knudsen og Højersmindes Herbert fik en 3. plads i LB2*.  

Himmerlandsbakkens julestævne for fjordheste
Tina Pagh Dalgaard og Rocco Vårby fik to 2. pladser i LC1 med 67,6 % og 70,8 %.


Den 21. - 23. november 2014

Landsstævne Hedensted Rideklub med rosenparade
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 3. plads i PRT med 69,744%.


Distriktsstævne Fredericia Sportsrideklub
Stine Knudsen og Højersmindes Herbert fik en 8. plads i LB2*


Den 15. - 16. november 2014

Distriktsstævne SRKS
Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchid's Helenae fik en 1. plads i LA1 med 70,862%, en 1. plads i LA3 med 71,333%, en 3. plads i LA1 med 68,448% og en 4. plads i LA3 med 68,667%
Anna Thorstein Davidsen og Stegstedgaards Annabell fik en 2. plads i PRI med 69,375 %
Victoria Christine Hanssen fik en 2. plads i PRI på Campari W med 69,146% og en 3. plads i PRI på Holsteins Wellness med 68,659%

Distriktsstævne Randers Rideklub
Kathrine Ahrenfeldt og Egatta fik en 5. plads i LA1 med 68,333 %


Den 1. - 2. november 2014

Distriktsstævne i Egum Rideklub
Anne Katrine Eslund og Marco Kohave fik en 3. plads i PRI med 68,125%.

Distriktsstævne i Silkeborg Rideklub
Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 2. plads i PRI med 67,375 %


Den 18. - 19. oktober 2014

Sportsrideklubben Skovly distriktsstævne i dressur for hest.
Emma Hannibal og Skovlunds De Nice fik en 5. plads i LA2 med 65,345 % og en 2. plads i LA3 med 67,414 %
Pernille Thomsen og Jacuzzi fik en 2. plads i LA1 med 70,741 %.

Den 11. - 12. oktober 2014

Kommunemesterskab SRKS

Første afdeling af kommunemesterskab for pony blev vundet af Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Ramses som red en LC3 til 69,8 %

I anden afdeling af kommunemesterskabet fik Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Elmholts Lobelia en 2. plads i LC1 med 69,8 %

Første afdeling af kommunemesterskabet for hest blev vundet af Emma Hannibal og Skovlunds De Nice som red en LA2 til 73,28 %. På 4. pladsen kom Maria Ladefoged Pedersen og Skovlys Don Cobra som red en LC1 til 70,4 %.

I anden afdeling af kommunemesterskabet for hest blev Maria Ladefoged Pedersen og Skovlys Don Cobra nr. 3 i LC1 med 75,0%

Kommunemester for pony blev Malou Møller Lykkegaard Kristiansen på Elmholts Lobelia og nr. 2 blev Natasja Fredskilde Laursen på Ramses.
I kommunemester for hest blev Emma Hannibal og Skovlunds De Nice nr. 2 og nr. 3 blev Maria Ladefoged Pedersen og Skovlys Don Cobra.

Øvrige resultater lørdag:

I LC% klassen for pony fik Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Elmholts Lobelia en 1. plads i LC1 med 74,2 %. Line Cecilie Riis og Skovly´s Surprice fik en 3. plads i LC1 med 66,0 %
I LA1234% klassen for pony fik Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchid’s Helenae en 1. plads i LA1 med 71,38 %
I LA56PRI% klassen for pony fik Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson en 2. plads i PRI med 66,88 %
I LD% klassen for hest fik Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph en 2. plads i LD1 med 65,83 %
I LC% klassen for hest fik Pernille Thomsen og Skovlys Don Ripasso en 1. plads i LC1 med 71,4 %.
I LA123% klassen for hest fik Pernille Thomsen og Jacuzzi en 2. plads i LA1 med 70,19 %

Øvrige resultater søndag:

I LD% klassen for hest fik Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph en 2. plads i LD1 med 66,67 %
I LC% klassen for hest fik Pernille Thomsen og Skovlys Don Ripasso en 1. plads i LC1 med 70,0 %. Stine Knudsen og Højersmindes Herbert fik en 2. plads i LC1 med 67,4 %
I LD% klassen for pony fik Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Elmholts Lobelia en 1. plads i LD2 med 76,43 %I LA1234% klassen for pony fik Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen og Novochento en 2. plads i LA3 med 71,83 %
Holddressur blev vundet af Pernille Thomsen på Jacuzzi, der red LA1 til 74,07 %, Pia Marvig Nielsen på Don Carlos S, der red LA2 til 67,24 % og Gitte Dam på N.O.H.’s Ramstein, der red Prix st. Georg til 68,16 %

Den 21. september 2014

Udvidet klubstævne Molger Rideklub
Mette Godsk Stelmach og Sartors Messi fik en 1. plads i LD1 med 69,72%


Den 14. september 2014

Elevmesterskab og klubmesterskab i spring 2014.
LD1 - elevryttere:
Nr. 1 blev Anna Kofoed-Dam på Flicka med 75,56 %
Nr. 2 blev Amalie Kryger på Flicka og Sara Ellegaard på Flicka begge med 71,94 %

LD2/LC1 procentklasse:
Nr. 1 blev Olivia Kusk på Daisy med 75,71 % i LD2

Slalom - elevryttere:
Nr. 1 blev Frederikke Skytte på Ramses
Nr. 2 blev Mille Andersen på Marabou

I LX var der fejlfri roset til:
Sara Ellegaard på Flicka
Olivia Kusk på Daisy
Chili Aarup Didriksen på Flicka
Emilie Hejgaard på Skovlys Ditte
Amalie Kryger på Flicka
Marie S. Hansen på Daisy
Anna Falkenstrøm på Daisy

Elevmester junior:
Nr. 1 blev Frederikke Skytte på Ramses

Elevmester unge:
Nr. 1 blev Olivia Kusk på Daisy
Nr. 2 blev Sara Ellegaard på Flicka
Nr. 3 blev Amalie Kryger på Flicka

Klubmester spring pony:
Nr. 1 blev Line Cecilie Riis på Skovlys Surprice - LC.
Nr. 2 blev Julie Sofie Riis på Bochelli - LB.


Den 5. – 7. september 2014

Sydjysk mesterskab for hold Sdr. Hygum Rideklub
Skovlys hold bestående af Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave, Anna Thorstein Davidsen og Stegstedgaards Annabell, Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchid´s Helenae samt Julie Bødker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 3. plads.
Julie Bødker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik desuden en 2. plads i LA3 med 69,83


Danmarks Cup – Kallehavegaard Rideklub - distriktsstævne
Julie Sofie Riis og Buschhof fik en fejlfri roset i LB2**
Line Cecilie Riis og Skovlys Surprice fik en fejlfri roset i LB1*


Den 31. august 2014

Udvidet klubstævne Vamdrup Rideklub
Sabrina Fredslund og Magic White Dream fik i LA1-3% klassen en 3.plads i LA2 med 61,72%

Championater Dansk Sportsponyavl
Kathrine Ahrenfeldt og Lindveds Rochelle vandt klassen for 4. års ponyer i spring.


Den 20. august 2014


D
istriktsstævne Tørring-Uldum Rideklub
Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Novochento fik en 1. plads i LA1 med 69,655 % og en 3. plads i LA3 med 67,5 %.
Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchid´s Helenae fik en 1. plads i LA3 med 68,667 %.
Anna Thorstein Davidsen og Stegstedgaards Annabell fik en 3. plads i LA1 med 70,172 % og en 1. plads i LA3 med 76,167 %.

Den 16. - 17. august 2014

Udvidet klubstævne i Hedensted Rideklub
Margit Gregersen og Chanel fik en 2 plads i LA2 med 65,172 %.
Malou Møller Lykkegaard Kristiansen og Orchids Helenae fik i LA-show klassen en 2. plads i LA1 med 67,41 % og en 3. plads i LA3 med 67,33 %.
Anna Lykke Mortensen og Fronerthig Superstar DJ blev nr. 3 i Land & Fritid Cup med samlet 67,39 % og fik desuden en 1. plads i LB2 med 71,38 %.
Mette Godsk Stelmach og Messi fik en 1. plads i LD1 med 65,28 %.
Pia Marvig Nielsen og Don Carlos fik en 4. plads i LA1 med 66,3 % og en 2. plads i LA2 med 71,03 %, hvilket samlet gav en 2. plads i Dyr & Fritid Cup.
Julie Sofie Riis og Buschhof blev kommunemestre i spring i LB* og fik en 3. plads i Land & Fritid Cup i LB**.

Landsstævne Vilhelmsborg
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik i PRI en 4. plads med 67,458% og i PRT blev det til en 3. plads med 66,88%.

Den 8. - 10. august 2014

Udvidet klubstævne Vejle Rideklub.
Kathrine Ahrenfeldt og Egatta fik en 1. plads i LB1 med 69,83 % og en 4. plads i LA1 med 67,22 %.

Distriktsstævne Vejle Rideklub
Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 1. plads i LA5 med 69,17 % og en 2. plads i LA4 med 69,69 %.
Camilla Jeppesen og Vanessa-D deltog i Horseworld Cup. Lørdag fik de en 2. plads i PRI med 69,25 % og søndag fik de en 7. plads i PRT med 67,31 %, hvilket sammenlagt gav en 4 . plads med 68,404 %.

Den 3. august 2014.

Distriktsstævne Hammelev Rideklub
Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply the best fik en 2. plads i LA4 med 68,53 %.

Den 1. august 2014

Distriktsstævne
Julie Sofie Riis og Buschhof fik en 6. plads i LB*.

Den 6. juli 2014

Distriktsstævne Ebberup Rideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 2. plads i LA2 med 65,78%.

Den 29. juni 2014

Trakehner stævne på Årslevgård
Maria Bjerg Latrache og Dynast Blut E fik en 1. plads i gangartsklassen for 5-års og ældre heste med 8,42 point.
Kathrine Ahrenfeldt og Egatta blev nr. 2 i gangartsklassen for 5-års og ældre heste med 7,94 point.
Kathrine Ahrenfeldt og Egatta fik desuden en 1. plads i LC-procentklassen med 77,4 % i LC3.

Den 21. - 22. juni 2014

Udvidet klubstævne i Vejle Rideklub.
Natasja Ellenina Fredskilde Laursen fik en 1. plads på Ramses i LC3 med 67,2 %.
På Novochento fik Natasja en 1. plads i LB1 med 70,81 % og en 1. plads i LA1 med 70,0 %.
Frederikke Skytte og Ramses fik 2 nul-runder i LE og LD spring.
Maja Hofman og Zoa fik en 1. plads i LC3 med 68,2 % og en 2. plads i LB1 med 67,0 %.

Den 14. – 15. juni 2014

Sydjysk Mesterskab i Billund Rideklub.
Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik om lørdagen en 1. plads i LA3 med 74,17 %. 
I mesterskabsklassen søndag blev de nr. 2 for kategori II ponyer med 69,94 % i LA3.

Den 7. – 9. juni 2014

Udvidet klubstævne Hejlsminde Rideklub 
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 2. plads i LB3 med 67,9 %.

Udvidet klubstævne Horsens Rideklub
Maja Hofman og Zoa fik en 1. plads i LC1 med 68,4 %.

Den 23. - 25. maj 2014

Landsstævne Herning Rideklub
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 6. plads i PRI med 65,25 %.

Den 29. maj – 1. juni 2014 

Udvidet klubstævne i Vestbirk Rideklub
Maria Ladefoged Pedersen og Skovlys Don Cobra en 1. plads i både LC1 og LC2 med henholdsvis 67,2 % og 65,62 %.

Distriktsstævne Morsø Rideklub
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 1. plads i LA5 med 75,5 %, en 1. plads i LA6 med 70,13 % og en 6. plads i PRI med 64,63 %.
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 2. plads i LA5 med 70,67 % og en 6. plads i LA5 med 68,0 %

Den 17. - 18. maj 2014

Distriktsstævne Egum Rideklub
Anna Thorstein Davidsen og Stegstedgaards Annabell fik en 2. plads i LA3 med 67,0 %.

Udvidet klubstævne Sydjysk Sportsrideklub
Kathrine Ahrenfeldt og Egatta fik i LC% klassen en 1. plads i LC1 med 68,8 % og en 2. plads i LC3 med 68,2 %.

Den 3. – 4. maj 2014

Distriktsstævne Brande Rideklub
Sebastian Jepsen og Samson fik en 2. plads i LB1 med 68,2 %.
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 1. plads i PRI med 66,625 %.
I LA3 fik Anna en 3. plads på Stegstedgaards Annabell med 63,33 %.

Udvidet klubstævne Jordrup Rideklub
Maria Ladefoged Pedersen og Skovlys Don Cobra fik i LC % klassen en 2. plads i LC2 med 67,7 % og en 8. plads i LC1 med 65,0 %.

Den 26. april 2014

Araberstævne i Tobøl
Sabrina Fredslund og Magic White Dream fik i LA1 en 1. plads med 71,03 % og en 1. plads i LA2 med 66,52 %.

Den 11. april 2014

Udvidet klubstævne Nr. Aaby Rideklub
Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply the Best fik i LA1246 % klasse en 2. plads i LA2 med 65,69 % og en 4. plads i LA4 med 65,29 %.

Den 6. april 2014

Distriktsstævne Kolding Rideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 2. plads i LB3 med 66,935 %.

Den 29. - 30. marts 2014.

Udvidet klubstævne i Horsens Rideklub
Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Ramses fik en 4. plads i LC1 med 69,4 %.
Kathrine Ahrenfeldt og Egatta fik en 1. plads i LC3 med 70,4 %.

Den 15. - 16. marts 2014

Sportsrideklubben Skovly med klubmesterskab i dressur 
Klubmester for hest blev Kathrine Ahrenfeldt på Egatta i LC1.
På andenpladsen kom Maja Hofman på Zoa i LC1
På tredjepladsen kom Maria Bjerg Latrache på Octopus-E i LC1. 
Klubmester for pony blev Line Cecilie Riis på Buschhof i LC1.
På andenpladsen kom Malou Møller Lykkegaard Kristiansen på Orchid´s Helenae i LC3
På tredjepladsen kom Anna Thorstein Davidsen på Stegstedgaards Annabell i LA1. 

Resultater i de øvrige klasser:
LC% klasse pony: Førsteplads til Anna Lykke Mortensen på Fronerthig Superstar DJ med 76,8 % i LC1 og andenplads til Malou Møller Lykkegaard Kristiansen på Orchid´s Helenae med 72,00 % i LC3. 

LB% klasse pony: Førsteplads til Julie Bøtker Lorensen på Rosengårdens Nakuma med 68,23 % i LB3.

LD% klasse hest: Førsteplads til Helle Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 69,17 % i LD1 og en andenplads til Emma Hannibal på Elmholts Lobelia med 67,14 % i LD2.

LC% klasse hest. Tredjeplads til Kathrine Ahrenfeldt på Egatta med 69,0 % i LC3 og fjerdeplads til Stine Knudsen på Højersmindes Herbert med 66,2 % i LC1.

LA1234% klasse hest: Andenplads til Emma Hannibal på Skovlunds De Nice med 68,1 % i LA2 og fjerdeplads til Josephine Holbek Hansen på Jestis Aquad'or med 67,41 % i LA2.

LD% klasse hest: Førsteplads til Helle Munkholm på Lundemarksgårds Triumph med 71,11 % i LD1.

LC% klasse hest: Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Egatta med 74,8 % i LC1.

LA1234% klasse hest: Fjerdeplads til Margit Gregersen på Chanel med 65,74 % i LA1.

LC% klasse pony: Førsteplads til Malou Møller Lykkegaard Kristiansen på Orchid's Helenae med 73,40 % i LC3.

LA123% klasse pony: Tredjeplads til Anna Thorstein Davidsen på Stegstedgaards Annabell med 68,97 % i LA1.

1. afdeling af klubmesterskab pony:
Førsteplads til Line Cecilie Riis på Buschhof med 75,4 % i LC1. Andenplads til Malou Møller Lykkegaard Kristiansen på Orchid's Helenae med 74,8 % i LC3 og en tredjeplads til Sebastian Jepsen på Samson med 69,0 % i LC3. 

1. afdeling klubmesterskab hest:
Førsteplads til Maja Hofman på Zoa med 72,0 % i LC1. Andenplads til Kathrine Ahrenfeldt på Egatta med 71,4 % i LC1 og tredjeplads til Maria Bjerg Latrache på Octopus-E med 70,0 % i LC1. 

2. afdeling af klubmesterskab pony:
Førsteplads til Line Cecilie Riis på Buschhof med 71,4 % i LC1. Andenplads til Anna Thorstein Davidsen  på Stegstedgaards Annabell med 68,45 % i LA1 og tredjeplads til Emma Louise Eslund på Festina's Kilimanock med 66,03 % i LA1. 

2. afdeling klubmesterskab hest:
Førsteplads til Kathrine Ahrenfeldt på Egatta  med 74,8 % i LC1. Andenplads til Maja Hofman på Zoa med 73,0 % i LC1 og tredjeplads til Maria Bjerg Latrache på Octopus-E med 67,4 % i LC1. 


Regionsstævne Skjern Rideklub 
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 2. plads i LA3 med 67,167 %.

Distriktsstævne Hedensted Rideklub
Julie Sofie Riis og Buschhof fik en 2. plads i LB1*

Den 16. marts 2014

Distriktsstævne Åbenrå Rideklub
Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt mr Gipson fik en 1. plads i LA3 med 72 %.

Den 8. marts 2014

Udvidet klubstævne Egtved Rideklub
Anna Lykke Mortensen og Fronerthig Superstar DJ fik en 5. plads i LC1 med 66,4 % og en 1. plads i LC3 med 70,0%.

Den 1. - 2. marts 2014

Distriktsstævne Nørre Åby Rideklub
Julie Sofie Riis og Buschhof fik en 1. plads i LB1*.

Udvidet klubstævne Hedensted Rideklub
Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma fik en 3. plads i LC1 med 65,0 %

Fastelavnsstævne

Søndag den 23. februar 2014
I dressur-show for ponyer LD - LC blev Jasmin Årup Didriksen og Skovlys Ditte nr. 1 med 73,40% i LC1. Nr. 2 blev Julie Bøtker Lorensen og Rosengårdens Nakuma med 70,0 % i LC1.
I dressur-show for ponyer LB - LA blev Anna Thorstein Davidsen og Stegstedsgaards Annabell nr. 1 med 69,66 % i LA1. Nr. 2 blev Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson med 69,0 % i LA3.
Dressur-show for heste LD - LC blev det til en 1. plads til Helle Munkholm og Lundemarksgårds Triumph med 71,94 % i LD1. 2. pladsen gik til Maria Bjerg Latrache og Kundu med 71,19 % i LD2 og på 3. pladsen kom Stine Knudsen og Højersmindes Herbert med 70,60 % i LC1.
Dressur-show for heste LB - LA blev vundet af Cecilia Ulsøe og Mozart med 66,55 % i LA2.
I slalom blev Chilli Årup Didriksen og Melissa nr. 1. Nr. 2 blev Josefine Beyer og Melissa.
I fastelavnsspringning var der fejlfri roset til følgende rytttere: Amanda Hald og Skovlys Ditte (LX), Anna Kathrine Østergård Nielsen og Chester ((både i 60 og 65 cm.), Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Ramses (65 cm.), Julie Sofie Riis og Buschhof (80 cm) og Line Cecilie Riis og Skovlys Surprise (75 cm).
Udklædning dressur blev vundet af Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen på Ramses, nr. 2 blev Julie Bøtker Lorensen på Rosengårdens Nakuma, nr. 3 blev Chili Aarup Didriksen på Skovlys Anabel, nr. 4 blev Julie Sofie Riis på Skovlys Mariboza Pekenja, nr. 5 blev Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply the best og som nr. 6 blev det Cecilia Ulsøe på Mozart.
Elev udklædning blev vundet af Asta Lykke Mortensen på Trine og nr. 2 blev Anna Falkenstrøm Kjærlund på Melissa. På 3. pladsen kom Lerke Skytte på Melissa.
I udklædning for fastelavnspringningen vandt Julie Sofie Riis på Buschhof, mens Amanda Hald på Skovlys Ditte blev nr. 2.


Den 22. februar 2014

Distriktsstævne Ølgod Rideklub
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 4. plads i LA5 med 66,5%.

Landsstævne Middelfart Rideklub
Camilla Jeppesen og Vanessa-D fik en 5. plads i PRI med 66,208 % 

Den 8. - 9. februar 2014

Klubstævne Horsens Rideklub
Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply the Best fik i LA124 % klassen en 1. plads i LA2 med 69,14% og en 2. plads i LA1 med 67,59%.
Natajsa Ellenina Fredskilde Laursen og Novochento fik en 2. plads i LB% klassen med 69,68% i LB1.

Den 25. - 26. januar 2014.

Distriktsstævne Ikast Rideklub
Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 2. plads i LA1 med 69,31 % og en 1. plads i LA3 med 67,5 %

Den 18. - 19. januar 2014

Distriktsstævne i Hedensted Rideklub:
Natasja Ellenina Fredskilde Laursen og Fjordglimt Mr Gipson fik en 3. plads i LA1 med 66,897 %.
Emma Louise Eslund og Festina's Kilimanock fik en 2. plads i LB1 med 64.839 %.
Anne Kathrine Eslund og Marco Kohave fik en 2. plads i LA5 med 65.833 %.
Anna Thorstein Davidsen og Darling Deluxe fik en 4. plads i LA3 med 63,167%

Klubstævne Egtved Rideklub
Sabrina Fredslund og Magic White Dream fik en 1. plads i LA2 med 70,17 %
Mette Godsk Stelmach og Sartors Simply the Best fik en 5. plads i LA1 med 67,592 % og en 3. plads i LA2 med 66,379 %. 

Pokalfest lørdag den 11. januar 2014.

Vinderne af pokalerne for 2013 blev:

Minipokal, dressur: Sebastian Jepsen.
Minipokal, spring: Amanda Hald.
Intern dressur, pony: Birgitte Michlenborg.
Intern dressur, hest: Maria Ladefoged Pedersen.
Intern spring, pony: Julie Sofie Riis.
Intern spring, hest: Camilla D. Petersen.
Udenbys dressur, pony: Anne Kathrine Eslund.
*
Udenbys dressur, hest: Malene Bundgård.
Udenbys spring, pony: Kathrine Ahrenfeldt.
Udenbys spring, hest: Camilla D. Petersen.
Udviklingspokal, pony: Camilla Jeppesen.
Udviklingspokal, hest: Maria Ladefoged Pedersen.
UPS-pokal: Julie Sofie Riis.
UPS-pokal - elevrytter: Oscar Bjerg.
Flidspokal: Team Ahrenfeldt.
Bedste kammerat-legat: Kathrine Ahrenfeldt. 
Den gyldne kost: Birgitte Jeppesen.
Ryttere, der var faldet for aldersgrænsen til at ride pony: Birgitte Michlenborg og Kathrine Ahrenfeldt.